fbpx

Zveřejněno: 19. 3. 2017

Kde zaručeně natrefíte na životního partnera vám se stoprocentní jistotou nepoví nikdo. Pojďme se ale s trochou nadhledu podívat na místa, kde svůj vysněný protějšek s největší pravděpodobností nepotkáte, nebo ani potkat nechcete.

Moje známá se zkoušela seznámit snad úplně všude. Nejdřív zabrousila na internetové seznamky, pak se vydávala lovit do baru, na ulici i na drahé dovolené. O svých poznatcích z cest za láskou mě vždy pečlivě informovala, stejně jako i o těch méně či více neúspěšných pokusech. Z její urputné potřeby najít toho pravého vznikla i kniha. A tak i z jejích zkušenosti vybíráme pro vás místa, kde vám láska nejspíš nepůjde naproti.

Doma na gauči

Ať už jste při hledání svého protějšku aktivnější či nikoliv, důležité je nesedět na zadku. I na níže uvedených místech můžete s trochou štěstí potkat toho pravého. Pokud ale zrovna nežijete na koleji nebo se spolubydlící, která si tahá domů mužské kamarády, nejméně pravděpodobné je, že lásku svého života potkáte doma na gauči. Tak honem zvedat a zamiřte třeba do fitka. Nikdo nevylučuje, že si přitažlivý protějšek nepřisedne k vašemu stolu, když si po cvičení budete vychutnávat zaslouženou kávu.

Už jste někdy viděla muže, který se přímo vyžívá v nakupování? Pokud zálibně mne v ruce svetříky a košile, tak se tím nejspíš živí, nebo by raději šel na rande s vaším nejlepším kamarádem než s vámi. V opačném případě je jeho nálada těžce pod bodem mrazu a místo na flirt myslí pouze na to, jak z toho proklatého místa co nejrychleji vypadnout. Klofnout někoho můžete maximálně, když vyrazíte do stavebnin. Otázkou je, zda návštěva OBI nezkazí náladu naopak vám…. A kdyby čirou náhodou dostal muž chuť seznámit se při nakupování se ženou, tak to bude jedině prodavačka, která jej nejspíš dostane z shoppingových nesnází.

Pozor na povrchnost

Koupaliště jsou na jednu stranu vhodnou příležitostí, protože nekupujete zajíce v pytli. Stejně jako si vy můžete detailně prohlédnout tělo potencionálního protějšku, stejně nelítostně však sjíždějí jeho/její oči i vás. A pokud se nepyšníte dokonalou postavou, pak tohle zrovna nechcete. Vyrazte raději perfektně upravený/á do společnosti v oblečení, v němž přednosti zvýrazníte a nedostatky jednoduše schováte. Ani v případě, že máte tělesný tuk jen na těch správných partiích, ale ještě nemáte vyhráno. Známost založená na tom, že jste partnerovu oku lahodili v plavkách, může být totiž jenom povrchní.

passengers 1150043 1280
V MHD?

Obyvatelé větších měst jistě budou souhlasit, že cesta autobusem, tramvají či metrem je často spíše za trest. Davy spěchajících lidí, snažících se mít ten očistec co nejdříve za sebou, tlačenice a úleva, když se můžete konečně nadechnout svěžího vzduchu poté, co daný prostředek opustíte - v takových chvílích na milostné vzplanutí skutečně není nálada. Zato taková cesta vlakem může být při projíždění malebnou českou krajinou naopak velmi romantickou záležitostí.

Vyřeší to aplikace?

Ať se vám to líbí či nikoliv, seznamky se staly již zavedenou součástí našich pářících rituálů. Dávejte však pozor, kam šlápnete. Nyní velmi populární Tinder je velmi vhodný nástroj, toužíte-li po záležitosti na jednu noc, pevný vztah na něm však řada lidí hledala marně. Seznamovací aplikaci nejde úplně zatratit, obezřetnost je však na místě. Na co bychom si měli při on-line seznamování dávat obzvláště pozor? "Například na to, aby na druhé straně nebyl náhodou někdo úplně jiný, než si myslíme," uvedl psycholog Petr Šmolka v rozhovoru pro eDarling. Tak bacha, ať se z opáleného svalovce nevyklube vetchý stařík!

Jen pro ženy

Co si budeme povídat, na kurzu jógy obvykle moc mužů nepotkáte. To samé platí např. pro esoterické seance a přednášky. Nikdo netvrdí, že se máte vzdát všech aktivit, které provozujete v čistě nebo převážně ženském kolektivu, muže svého života při nich ale nejspíš nepotkáte. Totéž platí i pro silné pohlaví. Ženy se do čistě mužského kolektivu mnohdy zdráhají zapojit. U těch, které s tím problém nemají, zase hrozí, že s nimi spíše než v posteli skončíte jenom na pivu.

Chlapská zábava
basketball team 1604548 1280

Ani pro ženu není mužský kolektiv nejvhodnějším místem pro seznámení. Jako jediná žena sice máte velký výběr, muži se ale mezi sebou někdy zkrátka projevují tak, jak byste je zažít nechtěla. Stejně jako oni nepotřebují vědět, co probíráte o svých milencích na dámské jízdě, existují v chlapské mluvě řeči, které ženským uším nepřísluší. A věřte, že i jindy dokonalý gentleman dokáže „mezi svými“ pronášet moudra, jaká byste nečekala. Vklouznou-li naopak na dámskou jízdu pánové, mnohdy se nestačí divit, jaké detaily ze svého milostného života ženy kamarádkám vyprávějí. A tady opět platí, že chcete-li s dotyčnou vážný vztah, tohle jsou věci, které uši neslyší a srdce nebolí...

 

Zdroj: Náhoda, Foto: Pixabay.com

 

Tipy redakce

Změní vesmírní chameleoni Einsteinovu teorii relativity?

Změní vesmírní chameleoni Einsteinovu teorii relativity?

Vesmír se rozpíná a zároveň zrychluje. O tom mezi vědci panuje v zásadě shoda....

Jak na městský stres? Pokud se nehodláte odstěhovat, vyzkoušejte toto

Jak na městský stres? Pokud se nehodláte odstěhovat, vyzkoušejte toto

„Talácel jsem se valícím davem, nikdo si mě nevšiml, nikdo na mě nepohlédl. Až...