fbpx
Zveřejněno: 16. 2. 2017

Ráno se budí s podivným mravenčením v podbřišku. Jejich tělo je uvolněné a díky vyplaveným endorfinům se cítí šťastní. Vedle nich leží spokojený partner. Oba jsou nazí. Vše nasvědčuje tomu, že se v noci vášnivě pomilovali…jen oni o tom neví. 

Milování bez minulosti. Takové čas od času zažívají sexomnici. Jsou to lidé jako každý jiný. Jen trpí zvláštní náměsíčnosti. Akorát s tím rozdílem, že ve spánku nepřemisťují předměty nebo neopouštějí dům, ale jsou vyburcování náhlou sexuální touhou. Sex, o kterém neví, přitom bývá daleko silnější a vášnivější, než v bdělosti.

Tak trochu jiná náměsíčnost

woman 506120 1920
To, proč k sexomnii dochází, nikdo nedokáže přesně určit. Existuje spousta teorií. Někteří se domnívají, že souvisí s touhami ukrytými v podvědomí, jiní zase tento názor popírají a přiklání se k tomu, že se jedná čistě o spánkovou poruchu.

Je ale však známo, že jí trpí okolo 8 % lidí. Sexomnie častěji postihuje muže, než ženy. Dokonce se u nich i jinak projevuje. Zatímco ženy se v noci bezděčně spíše sebeukájí, muži se milují v reálu s partnerem. Ten zpočátku netuší, že jeho protějšek jedná tak trochu bezmyšlenkovitě. Dotyčný má oči otevřené jako v bdělém stavu, jen pohled je nepřítomný a jakoby prázdný. Přesně jako při náměsíčnosti. Rozdílné však bývají projevy.

Sexomnik přistupuje k praktikám, které v bdělém stavu obvykle nepraktikuje. Může být agresivní, hrubý, násilnický, v lepším případě o dost vášnivější.

Sexuální sny

Záchvat sexomnie se projevuje různě. U největšího procenta sexomniků je to ale asi jednou za tři až čtyři měsíce. U žen se samozřejmě počet sexomnických dobrodružství určuje mnohem obtížněji, takže reálné číslo je značně omezeno pouze na pánské osazenstvo a v reálu může být až 1, 9 x vyšší. Spouštěčem bývá často sexuální sen. Ty se ostatně během noci dostavují až u 96 % z nás a to aniž bychom o tom věděli. Ve fázi REM dochází u mužů k erekci a u žen k prokrvení klitorisu a zvlhčení vagíny. Může to být ale i dotyk.

condom 1822413 1920

Odvrácená tvář

Sexomnie se může zdát jako obrovská výhoda. Možná ne pro postiženého, jako pro jeho protějšek. Jenže není to tak úplně pravda.

U sexomniků je bohužel touha tak velká, že je sexomnikovi při záchvatu víceméně jedno, kdo vedle něj leží. Nebo lépe řečeno, nedokáže to ovlivňovat. Známé jsou i případy, kdy sexomnik zneužil dítě či byl tak brutální, že svou „oběť“ vážně poranil.

foto: Pixabay

Tipy redakce

Jde ještě o klimatickou nouzi, nebo už paniku? 10 otázek a odpovědí o přehřívání Země

Jde ještě o klimatickou nouzi, nebo už paniku? 10 otázek a odpovědí o přehřívání...

Praha 7 vyhlásila v květnu stav klimatické nouze , jak ji (a nejen ji, ale celou...

Twitter uživatelům ukazuje, co mají rádi za reklamu. A někdy je dost mimo

Twitter uživatelům ukazuje, co mají rádi za reklamu. A někdy je dost mimo

Inferred interests neboli „odvozené zájmy“ je název funkce sociální sítě Twitter,...

Proč se krade i písek z pláže? Je to cenná komodita, která mizí stejně jako voda

Proč se krade i písek z pláže? Je to cenná komodita, která mizí stejně jako voda

Loni v létě zaplatil jeden britský turista na Sardinii pokutu 1 032 eur, když byl...

Pokračováním v prohlížení těchto stránek souhlasíte s Podmínkami užití a Pravidly využití Cookies.