fbpx
Zveřejněno: 21. 3. 2017

Černý odrazí stinné stránky, zelený podpoří vaše zdraví a růžový do vašeho života vnese harmonii. Poznejte kameny trochu jinak než jako talismany, které možná máte zaprášené někde na dně šuplíku. 

Lidé si odedávna cenili drahých kamenů nejen kvůli jejich kráse, a často i pro jejich vysokou cenu. Mnohdy jim přisuzovali i léčivé a magické vlastnosti. Velkou roli v jejich léčivém zařazení hrála převážně barva, tvrdost a míra průsvitnosti a průhlednosti. Pokud se podrobíte litoterapii, necháte na sebe působit drahé i obyčejné kameny, které mají harmonizovat vaše tělo a ducha.

kameny shutterstock 319325600
Při tomto způsobu ozdravy můžete nerosty přikládat na tělo, nosit jako talismany, umístit na vhodná místa v domě nebo si připravit oživenou vodu, což je tekutina určená k pití, do které jste několik hodin předtím vložili očištěný kámen. Ten očistíte pod vlažnou tekoucí vodou a poté necháte nabít na slunci. Je-li to potřeba, můžete jej ještě předtím vybít a to tak, že jej ponecháte několik hodin nebo přes noc v soli.

Jak vybrat vhodný polodrahokam

Každý kámen má přiřazenu spoustu různých vlastností a schopností, ve kterých se jen těžko orientuje. JUDr. Vlasta Rohová, autorka publikace o účinku krystalů, říká, že nejdůležitější pro práci s kameny je cit, vnitřní hlas. Proto je nejlepší nevybírat vhodný kámen dogmaticky, protože k vám patří podle znamení, ale rozložit si jich před sebou několik a pak intuitivně sáhnout po jednom, který vás nejvíc upoutal. Určitě to bude ten pravý. A pokud se přeci jen nemůžete rozhodnout, snad vám napoví následující řádky.

Krystaly a barvy

kameny shutterstock 462802858

Působení drahých kamenů na lidskou mysl nemálo podporuje i jejich barevná škála. Tak například: Červená barva podporuje činnost, odvahu, sebevědomí, dává teplo, životní sílu a energii. Také ale násobí hněv a agresivitu. Ne nadarmo je to tón krve a láskyTmavě modrá vám přinese klid, schopnost vhledu a hlubokého poznání, znamená spolehlivost. Světle modrá zase rozšiřuje ducha, je barvou svobody a inspirace. Fialová pomáhá při duchovním růstu, posiluje idealismus a nadosobní lásku. Zelená je potřebná při léčení, regeneraci, přináší vyrovnanost a zklidnění, je barvou soucitu. Růžová zosobňuje něhu, mírnost, nepodmíněnou lásku, vnáší do života krásu a harmonii. Žlutá podporuje soustředění, inspiraci, lehkost a radost ze života. Bezbarvá bílá symbolizuje nejvyšší dokonalost a čistotu. Také v sobě obsahuje všechny ostatní barvyČerná vám pomůže vyznat se sami v sobě, pracovat s negativními stránkami povahy.
Průsvitné kameny obecně fungují v oblasti pocitů, mají mírný uklidňující vliv a zpřístupňují nitro hlubším dimenzím. Čiré krystaly zušlechťují celou bytost.

Foto: Shutterstock

Tipy redakce

Je to podobně cenná komodita jako voda. I proto se písek krade z pláží

Je to podobně cenná komodita jako voda. I proto se písek krade z pláží

Loni v létě zaplatil jeden britský turista na Sardinii pokutu 1 032 eur, když byl...

Alkoholismus se dá léčit i mírněji než abstinencí, říká psycholožka Marie Funke

Alkoholismus se dá léčit i mírněji než abstinencí, říká psycholožka Marie Funke

Možná jste si po Novém roce dali jako spousta lidí následující předsevzetí: Už...

Pokračováním v prohlížení těchto stránek souhlasíte s Podmínkami užití a Pravidly využití Cookies.