fbpx

Zveřejněno: 11. 3. 2017

Jestli rádi cestujete a poznáváte opuštěné krajiny, může vás ve světě překvapit parta naháčů cákajících se ve vodě, meditujících, popřípadě zpívajících a my vás na tohle překvapení připravíme. Novodobí hipíci, členové Rainbow Family, se schází právě na nepoznaných místech, kde je příroda ještě stále panensky čistá, aby se navrátili k základním lidským hodnotám.

Rainbow Family, nebo chcete-li duhová rodina, navazuje na indiánské Bojovníky duhy. Jejich cílem je podporovat radost a čistotu přírody a zamezit externím zásahům do její rozmanitosti. Jak se sami popisují: „Setkáváme se především v přírodě, abychom, léčili sebe samé, pomohli uzdravovat Zem a oslavovali samotný život." Tím odnož hippie navazuje na staré indiánské proroctví, ve kterém se píše: „Až Země bude zpustlá, řeky otrávené, moře zčerná a ptáci začnou padat z nebe, pak v poslední chvíli Indián znovu získá svého ducha, spojí se s bílým mužem a naučí ho ctít Zemi. Společně povstanou proti ničení a stanou se Bojovníky duhy."

Život bez mocnosti je život svobodný

dreamcatcher 1082228 640

Jednotlivce, pro které neexistuje žádná mocnost a žádný řád, spojuje jen jeden cíl, dosáhnout míru a lásky. V největším neorganizovaném společenství proto nejsou ani vůdci, ani lidé, kteří mají přimět ostatní, aby se přidali na jejich břeh, jako jsme tomu zvyklí u některých příznivců sekt a společenství.

Na Rainbow Family je zajímavé, že si každý z členů žije po svém. Příslušníky tohoto hnutí se stávají extrémní poustevníci žijící v přírodě i mladí lidé, kteří odmítají konzumní společnost, kterou společně nazývají Babylonem. Propojení identity vzniká skrze víru, že pokud se člověk sám za sebe oprostí od hmotného světa, pomůže společnosti najet na reformační modul. Filosofie Rainbow Family vychází z předpokladu, že společnost je zrcadlem sebe sama, a čím více lidí se změní a začne vnímat přírodu jako místo, kde můžeme žít v radosti, štěstí a čistotě, tím rychleji bude změna probíhat.

 

Gatheringy přijímají každého

girlfriends 338449 640

Komunita se schází na takzvaných Rainbow Gatherings. Ty probíhají pravidelně a obvykle jsou i tematicky propojené. Způsob, jak se o nich dozvědět, je například sledovat stránky Reinbowforum.net, ale duhové bojovníky najdete i na Facebooku. Jedná se o to najít panenské místo, kde se pak celý čas medituje, probíhají filosofické debaty, zpívá, cvičí se jóga, či zde probíhají různé jiné očistné procesy. Princip, jak zajistit potravu a program, je věcí diskuse. Většinou to ale funguje tak, že kdo může vnést cokoli duchovního, podělí se rovným dílem s ostatními stejně jako člověk, který může zajistit základní materiální potřeby hnutí.

Na Rainbow Family je zajímavé, že většina členů se na srazech zbavuje ošacení. Prý z očistných důvodů a načerpání energie. Jakýkoli kus oděvu prý zamezuje přímému nasátí energie.

Pokud se nyní svobodně rozhodnete, máte možnost zažádat některou z organizací o pozvánku na další setkání. Rainbow Family se snaží přijmout mezi své každého. Výjimkou jsou lidé pod vlivem alkoholu, jelikož ten komunita striktně odmítá. 

 

Foto: Pixabay

Tipy redakce

Život ve městě zvyšuje riziko úzkostí. Co dělat, když se nechcete odstěhovat?

Život ve městě zvyšuje riziko úzkostí. Co dělat, když se nechcete odstěhovat?

„Talácel jsem se valícím davem, nikdo si mě nevšiml, nikdo na mě nepohlédl. Až...

Nejtěžší bylo uvědomění, že nemám opravdu nic, říká bývalý bezdomovec

Nejtěžší bylo uvědomění, že nemám opravdu nic, říká bývalý bezdomovec

Flákač, budižkničemu, alkoholik, čórka. To jsou typické konotace, které si mnoho z...