meditace

Chcete zlepšit svůj milostný život? Pak zapomeňte na všechny rady

Dnešní svět je plný sexuálních rad typu: „Vyzkoušejte tuto novou akrobatickou pozici a budete mít silnější orgasmus! Tyto tři věci ho v ložnici nažhaví. Tuto jednu větu jí stačí říct, aby se dostala do nálady.“ Jenže proč to s nimi ve skutečnosti obvykle nefunguje?

Dana Bufka: Kabala – dávná moudrost pro nové tisíciletí

Co je to kabala? Jak ovlivní toto pradávné učení váš život a proč ji začaly vyznávat i tak známe osobnosti jako třeba Madonna nebo Barbra Streisand? Nejen na tyto otázky vám odpoví neuvěřitelná žena – Dana Bufka.

Dita-Lyner:podpořte svou intuici a dělejte správná rozhodnuti

Intuice je naší pravou i levou rukou. Jestliže nevěnujeme pozornost naší intuici a informacím, které přicházejí z našeho nitra, přiděláváme si spoustu starostí, komplikací, bolestí. Často i přicházíme o peníze či můžeme mít pocit, že nám život hází klacky pod nohy.

Dr. Dahlke - Můj vnitřní lékař (2CD)

Léčebná meditativní CD Dr. Dahlke v češtině Vedené meditace k aktivování léčivých sil ve vlastním nitru CD obsahuje 2 vedené meditace , které vás zavedou do hlubin vašeho těla a provedou vás procesem jeho ozdravování . Náš „vnitřní lékař“, jak již Paracelsus nazýval tohoto vnitřního léčitele, nás...

Dr. Dahlke - Práce se stínem (2CD)

Léčebná meditativní CD Dr. Dahlke v češtině Osvobození od pocitu vnitřní tísně a viny. Kdo identifikuje, konfrontuje a nakonec přijme své stinné stránky, získá přístup k jednomu z nejsilnějších, ne-li nejmocnějších zdrojů energie vůbec. Neboť to, co nás stojí nejvíce energie, je právě potlačování...

Fitness pro mozek: Meditace zlepšuje soustředění, paměť a empatii

Mozek v tělocvičně neposílíte, ale při meditaci ano. Studie prokázaly, že přínosy této praktiky nejsou jen relaxačního charakteru. Dokáže totiž měnit a obnovovat šedou mozkovou kůru, a tak působit na zlepšení paměti a soustředěnosti. Navíc nám pomáhá k většímu soucitu a sebeuvědomění.

I pro děti je mindfulness důležité, tvrdí lektorka Věra Švach

Mindfulness (všímavost či bdělá pozornost) nám již podle stovek vědeckých studií a výzkumů dělá dobře. Přináší nám zklidnění, uvolněnost a odstup od našich myšlenek a emocí. Ulevuje od stresu a napětí. Jedná se o wellness mysli, pomocí něhož se stáváme více pozorovatelem sebe, svého těla a pocitů,...

Meditace "na baterky"

Z Prahy do Brna už dnes nikdo nejezdí koňským povozem, všichni využíváme auto nebo vlak. Je to prostě rychlejší. Proč tedy moderní prostředky nepoužít i v oblasti duchovna a práce s vlastní myslí? Už teď existuje technologie, díky níž si můžete duševní energii neustále doplňovat.

Meditace pro začátečníky

Balakhilya , světový učitel jógy, řekl: „Meditace je dveřmi do jiného světa, světa čisté lásky, harmonie a pravého štěstí. Nechte se tam pozvat - aspoň na zkoušku. Pravděpodobně jen tak neodejdete.

Meditace v Thajsku: Můj mozek křičel v hororovém tichu

Žádné mluvení, žádné knihy, tablety ani mobily, žádná hudba a jediný úkol: naučit se „nemyslet“ a žít v přítomném okamžiku. To byla pravidla, jež jsme museli dodržovat na týdenním meditačním pobytu v Thajsku.

Meditací lze snížit kriminalitu

Lidský mozek dokáže každou sekundu pojmout na vědomé úrovni až 2000 bitů informací, na té nevědomé jich však zpracuje až 400 miliard, jejich rychlost je navíc mnohonásobně vyšší. Mezi tím, co skutečně vnímáme, a tím, co si uvědomujeme, existuje tedy obrovský rozdíl. Proč?

Michal Čagánek: Meditace v zubařském křesle je možná a funguje!

Co se vám vybaví, když se řekne zubař? Řadu lidí pravděpodobně polije horko při vzpomínce na perné chvilky s pusou otevřenou dokořán. Bolest, strach, to jsou asociace, které si se slovem zubař běžně spojujeme. Něco víc nepříjemného než zánět zubu a následný bolestivý zákrok snad na světě ani...

Můj (k)Rok: Sedm statečných, kteří mne provedou změnou

V následujícím roce chci absolvovat celkový restart tak, abych zlepšila svou psychickou i fyzickou kondici a udržela si ji co nejdéle. Půjdete do toho se mnou? Poznejte odborníky, kteří mne budou po celou dobu hlídat, povzbuzovat a nedají pokoj, dokud nedosáhneme stanovených cílů.

Najděte si své ticho. Obnovuje činnost mozku a rozvíjí kreativitu

Ticho je v současnosti poměrně nedostupný artikl. Ze všech stran na nás útočí rozličné zvuky a my jsme vyčerpaní, roztržití a máme problémy se soustředěním. Nové studie však ukazují, že právě ticho je nezbytné pro zdravé fungování mozku, bystrý úsudek a rozvoj kreativity. Není tedy žádný div, že...

Naučte se dýchat, pak budete umět dosáhnout všeho, co si přejete

Toužíte po něčem a máte pocit, že to nemůžete mít? Omyl. Podle duchovních mistrů se dá schopnost něčeho dosáhnout naučit. Chce to jen pořádně trénovat svůj emoční talent a eliminovat špatné návyky mimo jiné i správnou technikou dýchání.

Období od 31.5. – 12.6.2017: IK (Vítr)

Podle mayské astrologie vstupujeme do období 1-Ik (Vítr). Nastává období, které přeje jak dobré komunikaci, tak rozvoji mentálních schopností. Učte se a své poznatky předávejte, jak nejlépe dovedete. Je to skvělý čas pro podporu druhých skrze vaše slova. Aby vaše komunikace měla sílu, je třeba,...

PachaMama: Před moderním světem lze utéct na Kostariku

V zalesněném údolí na pobřeží Tichého oceánu na kouzelném ostrově Kostarika se nachází PachaMama. Jedná se o duchovní komunitu, jejíž členové přijali rozhodnutí jít cestou života v úctě, meditaci a hlavně v souladu s přírodou a jejími zákony.

Pospěš si a medituj

Kniha Pospěš si a medituj je praktická a zábavná četba, která motivuje a uvádí do meditace ty, kdo s ní nemají žádné zkušenosti. Říká jasně to, co buddhisté vědí již celá tisíciletí, ale co nám stále připadá velice radikální– budeme-li pracovat na své mysli, můžeme změnit svůj život . Doba, kterou...

Pravé štěstí není závislé na vnějších okolnostech, říká Václav Pavlát

Každý občas touží uniknout každodennímu stereotypu a cestovat, věnovat se jen sobě. Jak se žije bývalému českému podnikateli, který se rozhodl vzdát vymožeností západní společnosti, odjet na východ a zabývat se pouze duchovním růstem a meditacemi? Kdo je Václav Pavlát?

Prožitkový a jógový pobyt na Srí Lance / Ester Davidová a Lenka Perextová

Prožitkový a jógový pobyt na Srí Lance s Ester a Lenkou Milé dámy, pánové a páry. Dovolte si splnit své sny a pronikněte s námi do tajů země plné barev, vůní a chutí. Do země, která láká svou rozličností i exotikou a kterou si zamiluje každý z vás. Buďte tedy těmi, kteří svůj sen uskuteční a...