fbpx

Zveřejněno: 10. 3. 2017

„Tohle je svět mužů a byl by ničím bez ženy nebo dívky”, zpíval kdysi ve své nesmrtelné písni James Brown. Něžné pohlaví je inspirací pro bájné příběhy, motivací k neuvěřitelným činům i důvodem krvavých válek. Jenže jste doopravdy ženou, pro kterou stojí za to přeplavat oceány a změnit hranice nemožného? Pohlédněte do svého nitra a naučte se svou ženskostí pohnout vesmírem. Objevte legendární cvičení Mohendžodáro!

V dnešním světě se až nezdravě stírají hranice mezi mužem a ženou. Feminismus a emancipace jistě mají své důležité cíle, ale to, že jsou obě pohlaví rozdílná je nepopiratelným faktem. On zkrátka nemůže být matkou a ona nikdy nedokáže… co když vám řekneme, že ona dokáže cokoliv, pokud pochopí sama sebe?

Já jsem žena

Tato tantrická jóga se může na první dojem jevit jako něco neslušného. Jde o sérii cviků, které provází odříkávání starodávné mantry a ano, součástí jsou i smyslné masáže, některé i velice intimní. Jenže tantra je velebením života a sexualita je život. Vlastně jde o uvědomění si své ženské podstaty. My ji v dnešním světě často popíráme, snažíme se vyrovnat mužům, bojovat za své cíle a aktivně rozhodovat o každé vteřině našeho života. Jenže to je přesně náš problém. Toto je mužské vnímání světa.

goddess 1875723 640
Mohenžodáro nás učí očistit se od negativních a zbytečných snah, vlastností i emocí. Tak jako je jméno tohoto tantrického cvičení odvozeno od starověkého města v údolí řeky Indu, ve kterém bylo po častých povodních vždy znovu vystaveno jen to důležité, potřebné a užitečné. 

Žena má neuvěřitelnou moc, jen ji musí objevit. K tomu samozřejmě vede dlouhá cesta, po které smí kráčet pouze nežné pohlaví a mužům musí zůstat utajena. Tato indická tradice stará skoro 8000 let není o uctívání hinduistickách bohů, ani nelpí na žádných dogmatech.

Moderní doba si samozřejmě žádá značné úpravy a vy se tak nestanete tantrickou kněžkou, ale pouze vypustíte do světa bohyni, která se ve vás ukrývá a jen čeká na to, až bude moci být obdivována.

Krása jako benefit

sleep 835468 640

Rituál, který se naučíte, nejen prohlubuje sexuální požitek, ale dal by se navíc považovat i za recept věčného mládí. Hormony, které se při něm uvolňují se zasluhují o to, že budete svěží a krásná. Nicméně i pohlavní hormony ovlivňují to, jak se člověk cítí a žena září, pokud má dostatek estrogenu.

Vaše tělo ale toto cvičení ovlivňuje i jinak, jak se dozvíte i ve videu z dílny Meditařního centra Lažánky. Pár příjemně strávených hodin výmenou za elixír mládí? To už možná stojí za zkoušku. Nebuďte ženou, která potřebuje muže. Staňte se ženou, kterou potřebuje muž.

Jednoduchý domácí rituál

Cvičení Mohendžodáro, ačkoliv o něm třeba zrovna slyšíte poprvé, je dnes už celkem běžné a také dostupné. Existuje mnoho kurzů a hodin, na které se snadno přihlásíte. Pokud si nejprve chcete vyzkoušet, zda vám bude tato forma jógy vyhovovat, můžete začít i doma s jednoduchou masáží

Do umyvadla nalijte teplý olej a položte do něj dlaně. Klidně dýchejte a nechte starosti odpout. Potom krouživými pohyby promasírujte zápěstí, lokte a ramena. Do oleje ponořte i chodidla a dál pokračujte v masírování všech koubů těla po dobu asi třiceti minut. Po ukončení této masáže olej slijte a uložte v temné místnosti. Tento očisťující a uvolňující ritual můžete opakovat až sedmkrát, ale pamatujte, že oleje, který použijete se nesmí dotknout nikdo jiný. 

Foto: Pixabay

Tipy redakce

Ztraceni v pekle velkoměsta. Proč neumí naplňovat potřeby svých obyvatel?

Ztraceni v pekle velkoměsta. Proč neumí naplňovat potřeby svých obyvatel?

„Talácel jsem se valícím davem, nikdo si mě nevšiml, nikdo na mě nepohlédl. Až...

Život ve městě zvyšuje riziko úzkostí. Co dělat, když se nechcete odstěhovat?

Život ve městě zvyšuje riziko úzkostí. Co dělat, když se nechcete odstěhovat?

„Talácel jsem se valícím davem, nikdo si mě nevšiml, nikdo na mě nepohlédl. Až...