fbpx

Zveřejněno: 9. 5. 2017

Jen stěží byste uvěřili, že spoluzakladatelka Akademie léčivé výživy Hana Vysloužilová měla odmala problémy s váhou. Vyzkoušela snad všechny možné diety, které fungovaly jen krátkodobě. Její přístup k jídlu se změnil až teprve po absolvování semináře o dietetice a kurzu makrobiotiky. Zjistila, že „dobrý benzín“ pro její tělo zkrátka nekoupí v obchoďáku. Nyní společně s Janou Kriváňovou pomáhá lidem najít cestu k vhodnému stravování.

Reportérka Flowee Jana Hemelíková vyzpovídala Hanku v exkluzivním rozhovoru, ve kterém připomíná, jak je nutné přemýšlet o potravinách, jež konzumujeme, o jejich původu i vlivu na naše zdraví. Zdůrazňuje také fakt, že strava je otázkou priorit a my sami bychom měli převzít zodpovědnost za svůj život. 

Podle Hanky je pro všechny důležitá prevence: „Ke změnám se často uchýlíme až tehdy, když je něco špatně, a málokdo si uvědomuje, že si velkou část svých neduhů způsobil sám tím, jak jedl. Všichni bychom měli dbát na kvalitu potravin a naučit se zase vařit ze základních surovin. A také respekt a úcta k tomu, co nás živí, je zásadní.“

Ve videu se dále dozvíte více informací o Akademii léčivé výživy, jejímž hlavním účelem je pomáhat lidem na cestě k nalezení vhodného způsobu stravování. Hana vám také prozradí své vlastní zkušenosti se zdravým životním stylem a svěří se, v čem vidí nejvyšší smysl své práce.

Čtěte také: 

Neutrácejte za prášky, kupte si obyčejnou kedlubnu

Špenát jezte často, pozor ale na jeho velké porce

Čtyři způsoby jak přelstít vaše tělo, aby začalo hubnout 

 

foto: Akademie léčivé výživy

Tipy redakce

Je to ještě klimatická nouze, nebo už panika? 10 úvah o přehřívání Země

Je to ještě klimatická nouze, nebo už panika? 10 úvah o přehřívání Země

Praha 7 vyhlásila v květnu stav klimatické nouze , jak ji (a nejen ji, ale celou...

Provoz elektromobilů ekologický je. Ovšem jejich výroba kvůli bateriím nikoli

Provoz elektromobilů ekologický je. Ovšem jejich výroba kvůli bateriím nikoli

Na konci devatenáctého století představovaly elektromobily špičku tehdejší...