fbpx

Také si někdy říkáte, že ta podlaha u vás doma by chtěla vyměnit, ale nechce se vám do stěhování nábytku a prací s výměnou podlah spojených? Možná vás uklidní, že nejvíce času zabere právě ono přesouvání věcí z místa na místo. Pokud si totiž zvolíte ty vůbec nejpopulárnější povrchy – koberce nebo PVC – na samotné pokládce už tolik času neutopíte.

Zveřejněno: 7. 9. 2023

Koberce a PVC podlahy patří nejen v Česku jednoznačně mezi nejoblíbenější podlahové krytiny. Obě varianty mají své specifické výhody a je jen na vás, který typ se vám líbí více a který nejlépe odpovídá stylu bydlení. „Nejnáročnější na celé rekonstrukci je asi opravdu jen stěhování nábytku,“ uklidňuje Martin Kozák, majitel Koberce K+K, a dodává: „Samotná pokládka koberce nebo PVC (nebo lina chcete-li) už není tak časově náročná.“

Koberce přinášejí komfort, teplo, útulno a tlumí zvuky

Koberce do obýváku jsou ideální volbou pro ty, kteří hledají pohodlí a teplý pocit pod nohama. Tlumí hluk a dodávají pocit útulnosti, což ocení zejména rodiny s dětmi nebo obyvatelé bytových domů. Co se týče dekoru, koberce do obývacích pokojů nabízejí téměř neomezené možnosti.

915 ok

Pro rustikální styl, který je inspirován venkovským životem a vyznačuje se použitím přírodních materiálů, můžete zvolit koberec s hrubým tkaním a přírodními tóny. Skandinávský styl, známý svým minimalistickým designem a světlými tóny, může být doplněn jasně bílým nebo šedým kobercem. Pro ty, kteří preferují glamour styl, plný luxusu a jiskřivých prvků, může být ideální koberec s dlouhým vlasem nebo třpytivým efektem.

Hladké podlahy jsou odolné a snadno se udržují

PVC, lino a vinylové podlahy jsou zase oblíbené pro svou dlouhověkost, snadnou údržbu a voděodolnost. Máte-li domácí mazlíčky, neexistuje do obývacího pokoje lepší volba. Dekory imitující přírodní materiály jsou navíc tak dokonalé, že je na první pohled od těch skutečných ani nerozeznáte.

rs40183 wild white office lpr

Pokud vás oslovuje skandinávský styl, můžete zvolit PVC podlahu v metráži (tzv. lino) s textilní podložkou. Pro rustikální styl se zase skvěle hodí podlaha imitující široká dřevěná prkna. Říkáte si, proč se vůbec nabízí dekor šedého betonu? No přeci pro stále populárnější industriální interiéry! Naopak pro ty, kdo mají rádi trochu luxusu, tu jsou PVC podlahy s mramorovým vzorem pro vytvoření glamour atmosféry.

Nebojte se kombinovat

Chcete do obýváku hladkou podlahu, ale máte strach, že by nepřišel tížený pocit hřejivosti? Položte si PVC, lino nebo vinylové dílce a pod konferenční stolek nebo k sedací soupravě pořiďte kusový koberec. Oblíbenou variantou jsou chundelaté kusové koberce s názvem Rabbit. Svou jemností a měkkostí překvapí nejen vás, ale i každou návštěvu.

Ať už zvolíte koberec nebo PVC, váš obývací pokoj získá po rekonstrukci naprosto nový rozměr. Namísto krátkodobé radosti z dovolené u moře si vytvoříte prostředí, které budete milovat každý den. Navíc investicí do domova se zhodnotí majetek, tak si užijte léto s novým projektem!

Související…

Nepořádek má negativní vliv na náš mozek, zjistili vědci
Aneta Šebková
       

foto: Koberce K+K, zdroj: Koberce K+K

Tipy redakce

Ztraceni v pekle velkoměsta. Proč neumí naplňovat potřeby svých obyvatel?

Ztraceni v pekle velkoměsta. Proč neumí naplňovat potřeby svých obyvatel?

„Talácel jsem se valícím davem, nikdo si mě nevšiml, nikdo na mě nepohlédl. Až...

Život ve městě zvyšuje riziko úzkostí. Co dělat, když se nechcete odstěhovat?

Život ve městě zvyšuje riziko úzkostí. Co dělat, když se nechcete odstěhovat?

„Talácel jsem se valícím davem, nikdo si mě nevšiml, nikdo na mě nepohlédl. Až...