fbpx
Zveřejněno: 24. 7. 2017

Všechno to začalo jednou facebookovou skupinou, kde mohla komunita maminek v nouzi sdílet svoje hmotné potřeby. Tím se zároveň otevřelo i odběrné „místo“ ostatním, kteří doma měli překážející přebytky. Pak už stačilo jen laskavé srdce Vlasty Říhové, která tyto věci začala svážet a rozvážet tam, kde byly zapotřebí...

Díky skupině Maminky v nouzi Havířov se Vlastě podařilo pomoci už třem stovkám maminek. Největší část těch, které potřebují pomoct, tvoří maminky, které se ocitly na ubytovně, v azylovém domě nebo jsou samy s dětmi a bez příjmu. Maminky, které mají naopak nadbytek, zde nabízejí oblečení, hračky, nábytek... Počet členů se blíží k tisícovce. 

„Napadlo mne, že bych se mohla postarat o to, aby lidé, kteří mají přebytečné věci, je pustili dál pro ty, kteří nemají ani pár korun, aby se měla potřebná rodinka dobře,“ říká paní Říhová a dodává: „Všechny věci putují ke mně, kde je roztřídím, a pak je svážím. Tím strávím asi dva dny v týdnu.“

Snímek obrazovky 2017-07-19 v 20.47.10.png

Paní Říhová sežene všechno - od hraček až po nábytek.

Před 14 dny pomohla tato činnost mamince, která řešila ty nejzákladnější existenční problémy. Podařilo se jí s pomocí Maminek v nouzi Havířov zařídit slušné bydlení. „Vždycky je pro potřebné v mém bytě i místo u stolu, aby lidé nebyli sami,“ vypráví svůj příběh dále paní Říhová, která pozvala svou dnes už přítelkyni o Vánocích ke svátečnímu stolu a vykouzlila jí pravou domácí atmosféru. 


Za svoje činy byla paní Říhová nominována na Laskavce Nadace Karla Janečka hned od několika lidí nezávisle na sobě. Nyní má za své skutky cenu již doma. 

 

 

foto: Youtube, zdroj: Nadace Karla Janečka

Tipy redakce

Vyrobí palivo budoucnosti slunce? Mohlo by, a to na bázi fotosyntézy

Vyrobí palivo budoucnosti slunce? Mohlo by, a to na bázi fotosyntézy

Alternativní zdroje energie jsou oblíbeným zaklínadlem současnosti. Problém je...

Našla se nová planeta naší galaxie? Možná jde jen o černou díru

Našla se nová planeta naší galaxie? Možná jde jen o černou díru

Aby nějaký astronom objevil novou planetu v naší sluneční soustavě, to je věc...

Alkoholismus? Dá se léčit i mírněji než abstinencí, říká psycholožka Marie Funke

Alkoholismus? Dá se léčit i mírněji než abstinencí, říká psycholožka Marie Funke

Možná jste si po propité silvestrovské noci dali jako spousta lidí následující...

Pokračováním v prohlížení těchto stránek souhlasíte s Podmínkami užití a Pravidly využití Cookies.