fbpx
Zveřejněno: 10. 7. 2017

Doktor přírodních věd Miroslav Bouška (78) vyráží každé ráno na svou obvyklou trasu v Kobylisích. Jeho cíl je už dvacet let stejný - nakrmit a napojit opuštěná zvířata. Stará se o opuštěné kočky, ptáky i městskou divokou zvěř. Za tu dobu už ho zná několik generací zvířat. 

Miroslav Bouška takto prý splácí přírodě, že jej celá léta živila. Senior zvládá každodenní péči o opuštěné tvory i přes svůj zdravotní stav. Téměř nevidí a na svůj okruh si vždy bere francouzskou hůl. Ani to jej ale neodrazuje. Trasu, která mu zabere tři hodiny, zná prý zpaměti a nemá kam spěchat.

Miroslav Bouška ani nehledá žádné sponzory. Ze svého důchodu dává na krmení pro kočky kolem 1500 korun měsíčně. Kromě devíti koček, které chodí krmit, má doma i tři vlastní. 

Na trasu vychází s krmením vždy ve tři čtvrtě na pět ráno. Krmí právě především toulavé kočky a dvacet z nich už si díky němu našly nové domovy. Pan Bouška chce za zvířaty chodit, dokud mu budou sloužit nohy. Přeje si, aby po něm tento "užitečný koníček" někdo převzal. 

Za nezištnou pomoc opuštěným zvířatům byl Miroslav Bouška oceněn v projektu Laskavec, který organizuje Nadace Karla Janečka. Projekt představuje laskavé lidi, kteří svými činy pomáhají druhým a zlepšují život kolem nás.

zdroj: Nadace Karla Janečka

Tipy redakce

Třetina mileniálů v USA pochybuje, zda je Země kulatá. Zvítězí teorie spiknutí?

Třetina mileniálů v USA pochybuje, zda je Země kulatá. Zvítězí teorie spiknutí?

Tajná spiknutí okolo celebrit nejsou až tak nová. To první se objevilo na sklonku...

Alkoholismus se dá léčit i mírněji než abstinencí, říká psycholožka Marie Funke

Alkoholismus se dá léčit i mírněji než abstinencí, říká psycholožka Marie Funke

Možná jste si po Novém roce dali jako spousta lidí následující předsevzetí: Už...

Pokračováním v prohlížení těchto stránek souhlasíte s Podmínkami užití a Pravidly využití Cookies.