fbpx

Věra Kudynová o tom, co se může stát, když se vám lékař sesune k nohám

Zveřejněno: 7. 5. 2018

Při vstupní prohlídce jsem nenašla doktora známého z předešlých pobytů, prý šel do důchodu. Jeho nástupce je ovšem výrazně starší než ten, co je nyní v důchodu. Podíval se na mě a řekl, že je senzační vidět mladou ženu. Zamyslela jsem se nad úhly pohledu a uvědomila si, že člověk, ať je starý jakkoli, je vždy někde nejmladší. Pomyšlení, že stále mohu být někde nejmladší, mě rozveselilo. Nejstarší jsem totiž čím dál častěji.

Související…

VELKÝ HOLKY: Účet po mužském způsobuVELKÝ HOLKY: Akátová tyčVELKÝ HOLKY: Konflikt dvou morálek

Lékař mi řekl, že se mám ohnout, aby viděl, kam dosáhnu. Jak se sklonil, aby posoudil můj shyb, tak ho chytla křeč do nohy a s kvílením se skulil k mým. Zažila jsem v životě ledacos, ale žádný nápadník, natož doktor, mi nikdy nepadl k nohám. Začala jsem se strašně smát, nešlo to zastavit. On se pak začal taky řehtat. Ještě štěstí, že tam byla sestra, co mě zná čtyři roky, situaci zhodnotila pozdviženým obočím. Jenže jak jsme se s doktorem smáli, tak začala taky, smích je nakažlivý.

Starý doktor mi na rozloučenou vyjmenoval asi deset pozitivních vlivů smíchu na lidské tělo a psychiku s tím, že mu rovněž dělá dobře a že k němu kdykoliv mohu přijít a provést shyb, na jehož kontrolu se předem těší. Ráda jezdím tam, kde jsem nejmladší.

foto: Profimedia

Tipy redakce

Profesor Jan Rak: Ráj na zemi přijde, až zjistíme, že si realitu tvoříme sami

Profesor Jan Rak: Ráj na zemi přijde, až zjistíme, že si realitu tvoříme sami

Je realita to, co vidíme? Nebo si ji každý z nás vytváří po svém? Co nám vlastně o...

Chcete se zbavit stresu velkoměsta? Pokud nechystáte stěhování, máme čtyři tipy

Chcete se zbavit stresu velkoměsta? Pokud nechystáte stěhování, máme čtyři tipy

„Talácel jsem se valícím davem, nikdo si mě nevšiml, nikdo na mě nepohlédl. Až...