fbpx

Zveřejněno: 2. 10. 2017

Také se vám stává, že nemůžete zabrat? Možná je to zapřičiněno tím, že nemáte srovnané energie v interiéru. O tom, jak vnést (nejen) do ložnice harmonii, jsme si povídali s Renatou Mládkovou, certifikovanou poradkyní Feng Shui.

Čínská tradice Feng Shui využívá rovnovážného stavu energií Jin (ženská) a Jang (mužská). Jak Renata zdůrazňuje, všude v interiéru by harmonie měla být cítit. Například v ložnici by nemělo být jen hodně lesku a zrcadel (Jang), ani hodně deček a polštářků (Jin). Pak se v něm ženy nebo naopak muži nemohou nikdy cítit dobře

Dle čínské tradice se do interiéru promítají energie pomocí pěti prvků. Těmi jsou dřevo, oheň, země, kov a voda. Dřevo a kov jednoduše implementujeme pomocí materiálů nábytku. Oheň, zemi a vodu můžeme dodat pomocí dekoračních předmětů nebo barev. 

Kam s postelí?

V ložnici nebo v dětském pokoji, tedy v místnostech, kde člověk potřebuje mít klid na spánek, by neměla být postel umístěna pod okno ani pod stropní šikminu. Pak se nachází v přímém energetickém toku. "Čelo postele by se správně mělo přirazit ke stěně, abychom viděli na vchod. Se správným umístěním pomohou i světové strany. "Každý člověk má 4 pozitivní a negativní světové strany. To, jaké to jsou, pomáhám klientům odhalit na svých stránkách Pomoc se hodí," říká poradkyně. 

 

foto: Alex Tran , zdroj: Festival Evolution

Tipy redakce

Nejtěžší bylo uvědomění, že nemám opravdu nic, říká bývalý bezdomovec

Nejtěžší bylo uvědomění, že nemám opravdu nic, říká bývalý bezdomovec

Flákač, budižkničemu, alkoholik, čórka. To jsou typické konotace, které si mnoho z...

Život ve městě zvyšuje riziko úzkostí. Co dělat, když se nechcete odstěhovat?

Život ve městě zvyšuje riziko úzkostí. Co dělat, když se nechcete odstěhovat?

„Talácel jsem se valícím davem, nikdo si mě nevšiml, nikdo na mě nepohlédl. Až...