broumov klaster

Broumovský klášter

nezisková organizace, vznikla v roce 2004

Cílem agentury je zodpovědně podporovat rozvoj regionu, iniciovat návrat a příchod tvůrčích lidí a trvale spoluvytvářet příjemné prostředí pro život. Agentura pořádá kulturní, vzdělávací a společenské akce ve Vzdělávacím a kulturním centru Klášter Broumov, zabývá se sociálním podnikáním a také pečuje o národní kulturní památku broumovského kláštera včetně provozování celoročních prohlídkových okruhů.

Návrat do příhraničí

V roce 2013 získal podnikatel a mecenáš Jan Školník z Agentury pro rozvoj Broumovska titul EY Společensky prospěšný podnikatel roku 2013.

"Agentura mimo jiné pomáhá rozvíjet myšlenku, že má smysl žít v menších městech a regionech a podporovat jejich rozvoj. Jan Školník přišel s vizí, že příhraniční region Broumovsko nemusí být na okraji zájmu ani pro potenciální návštěvníky a turisty, ani pro jeho samotné obyvatele," zní zdůvodnění poroty, proč byl oceněn právě Jan Školník z Agentury pro rozvoj Broumovska.

Na první společné debatě se v pondělí 6. listopadu sešlo pět prezidentských kandidátů. Vystoupili na čtvrtém ročníku konference Broumovské diskuse , který je aktuálně věnován tématu Vize vzdělanosti.

V prostorách broumovského kláštera, kde 6. a 7. listopadu proběhne už tradiční konference Broumovské diskuse , se bude letos hovořit hlavně o Vizích vzdělanosti . Setkání otevře panel prezidentských kandidátů, kteří představí své vize v tomto zásadním odvětví v českém a evropském kontextu. Druhý...

Tohle potřebuju ASAP. Na odpověď máte dvě minuty. Už musíme končit, v zasedačce bude další mítink... Jsou vám tyhle věty povědomé? Jestli už máte v pracovním – a možná i osobním – životě dost všeho spěchu, nervózního koukání na hodinky a pocitu, že nic nestíháte, vyrazte na akci, na které je na...

Za magickými skalními útvary se na Broumovsku dá vyrazit téměř kamkoliv. Do Adršpašsko-teplických skal, Broumovských stěn, na Bischofstein… Jen na jednom místě se ale nachází pravé skalní bludiště, pískovcový labyrint, kde se snadno zapomenete, nebo dokonce i ztratíte. Tajemná Ostaš.

Letošní houbařská sezóna už jede na plné obrátky. Pokud ale nepatříte do početné skupiny českých houbařů, kteří nad ránem pospíchají s košíkem do lesa, můžete se vydat za krásou a tajemstvím úplně jiných hřibů. Třeba těch skalních na Broumovsku.