fbpx

Zveřejněno: 26. 3. 2017

Když toužíte vypadat provokativně, smyslně nebo si přejete cíleně upoutat pozornost, pak vsaďte na sytě červený odstín rtěnky. Uvidíte, jaký velký zázrak taková drobnost v úpravě vašeho vzhledu vykouzlí. A když jsou tito kosmetičtí pomocníci dokonce i bio, vykouzlí i úsměv na rtu. 

,,Pamatuji si přesně, kdy jsem vyzkoušela červenou rtěnku poprvé. Bylo to na maturitním plese. Do té doby jsem se líčila jen minimálně, ale výjimečná příležitost si žádala něco jiného. Byla jsem překvapená, jak ze mě byli najednou spolužáci doslova paf. Od té doby na růž v dráždivém odstínu sázím opakovaně, když potřebuji zabodovat," říká čtenářka Kamila.

red lips shutterstock 457416988

Dokonalý odstín rtěnky nejlépe zvolíte podle tónu pleti.

Červená rtěnka je magická, o tom není třeba diskutovat. Aby váš zevnějšek byl ovšem díky ní perfektní, je nutné splnit dvě podmínky. Za prvé: barva musí být precizně nanesená. Bez přetahů! Za druhé: důležité je trefit se do správného odstínu. Jak na to?

Jaká barva je ta pravá?

Než vyrazíte do obchodů, ujasněte si, co očekáváte a chcete. Vybrat si totiž můžete klasickou krémovou rtěnku, v nabídce jsou ale i barvy na rty s aplikátorem, nebo také fixy, díky nimž bude líčení jednodušší. K dostání jsou rovněž tónovací balzámy nebo šikovné tužky. Textur a barev můžete zkrátka vyzkoušet nepřeberné množství. Takže není důvod strachovat se, že pro vás červená není. Je to přesně naopak. Rudé rty může mít každá. Bez ohledu na věk, profesi i barvu vlasů. Výhodou tohoto tónu totiž je, že se hodí ke každému outfitu. Sedne vám k večerní toaletě, formálnímu kostýmku i k drsnějšímu rockovému stylu. Ať už si k ní obléknete malé černé nebo kožený křivák, vždycky budete bodovat. Jestliže tápete, po jakém odstínu sáhnout, rozhodujte se podle barvy vaší pleti a zubů. Pokud nemáte chrup dokonale bílý, vyhýbejte se raději korálovým a oranžovým tónům, které by váš nedostatek příliš zdůraznily. Naopak volte tmavou variantu.

Matná není pro každou

red lips shutterstock 85425580

Správné líčení rtů se dá považovat skoro za exaktní vědu. S námi to ale hravě zvládnete.

I když červené rty může mít opravdu každá žena, co se týče matné textury, má i tato rtěnka určité limity. Dámy po padesátce či ty s užšími ústy by se jí měly vyhýbat a vsadit raději na polotransparentní či hydratační variantu se třpytivými pigmenty, která rty opticky zvětší.
Syté rtěnky, které vyžadují pravidelnou kontrolu a úpravu, pak nesedí ani těm z nás, které si nejsme zvyklé líčení během dne korigovat. Pokud se mezi takové řadíte i vy, vsaďte spíš na tónující balzám či barvu v tužce, která se dobře nanáší a tolik se nesmazává.

Jak se správně nalíčit?

V případě výrazných rtěnek zkuste tyto triky vizážistů. Na pusu nejprve naneste podkladovou bázi. Poté rty obtáhněte konturovací tužkou, vezměte si štěteček na líčení úst a rtěnku, pusu otevřete dokořán a celou plochu pečlivě vymalujte. Nikdy nenanášejte barvu do koutků! Poté přebytečnou barvu otiskněte do papírového kapesníku a případně ještě upravte. A teď už jen sledujte, koho vaše rty uhranou!

Ty nejlepší bio rtěnky najdete v naší fotogalerii. 

foto: Shutterstock, archiv firem

Galerie

Tipy redakce

Život ve městě zvyšuje riziko úzkostí. Co dělat, když se nechcete odstěhovat?

Život ve městě zvyšuje riziko úzkostí. Co dělat, když se nechcete odstěhovat?

„Talácel jsem se valícím davem, nikdo si mě nevšiml, nikdo na mě nepohlédl. Až...

Nejtěžší bylo uvědomění, že nemám opravdu nic, říká bývalý bezdomovec

Nejtěžší bylo uvědomění, že nemám opravdu nic, říká bývalý bezdomovec

Flákač, budižkničemu, alkoholik, čórka. To jsou typické konotace, které si mnoho z...