fbpx

Zveřejněno: 21. 3. 2017

Odhoďte přesdudky, že staré věci se vyhazují. Vytěžte z toho, co končívá obvykle na skládkách a ve vetešnictvích za pár korun maximum a dejte své ložnici look, který vás bude bavit i za pár let. 

Ložnice zařízené ve venkovském duchu jsou nejen potěchou pro oko, ale i balzámem pro duši. Relaxační působení tohoto stylu zajišťují zejména přírodní suroviny, mezi nimiž jednoznačně vede dřevo, které je vizuálně atraktivní a navíc má schopnost každý prostor pocitově zateplit a zútulnit. V prostředí ložnic tento materiál nejlépe vynikne v podobě podlah, obložení stěn a stropu, trámů a nábytku. Opravdovým hitem je momentálně efekt patiny, zvětrání nebo opotřebovanosti, které dokonale symbolizuje minulost a vytváří tak kouzelnou vintage atmosféru. Převahu hřejivého dřeva v ložnici perfektně vyváží interiérové doplňky a dekorace z chladivého kovu, kamene nebo keramiky.

Hřejivý dotek dřeva

venkovska loznice shutter2
Právě z těchto materiálů je často vyrobena i dominanta ložnice – postel. Vytvořte lůžko přímo vábící k božskému lenošení! Vsaďte na jedinečný vzhled módního vrstvení a postel dekorujte nejen měkkými polštářky, ale i pletenými nebo háčkovanými přehozy, plédy a kožešinou. Právě textilní doplňky jsou v rámci venkovského stylu velmi důležité. Proto nezapomeňte ložnici vybavit také stylovými závěsy a čalouněným nábytkem, to vše pak přispívá k útulné atmosféře.

Květinové hrátky

Venkovsky styl pracuje s poměrně omezenou barevnou škálou. Ložnici nejvíce sluší zemité tóny v kombinaci s odstíny bílé, jako je smetanová, slonovinová nebo krémová. Ani milovníci lehké extravagance však nepřijdou zkrátka. Šmrnc venkovským ložnicím dodají jemné a něžné pastelové barvy a jejich atraktivní kombinace.

Představa venkova je neodmyslitelně spojena s čistou přírodou. Jako dekorace tak nejlépe zafungují nejen živé rostliny a květiny, ale i florální vzory. Ty nádherně vyniknou na moderních tapetách, které rázem promění nejen vzhled zdí, ale i náladu v celé ložnici. Výborně poslouží také jako zvýraznění nebo náhrada čela postele. Květinový motiv zkrášlí i textilní doplňky, proto ho přivítejte i na povlečení, závěsech a čalounění.

Dekorace s příběhem

venkovska loznice shutter
Rustikální styl sází na kouzlo starých věcí, které v sobě nesou nějaký příběh. A podle toho vybírejte i dekorace. Opravdovou parádu udělají zrcadla s dřevěným nebo kovovým rámem, kovové svícny, keramické džbány, vázy plné lučních květin či staré krajinomalby. Při výběru doplňků platí, že čím opotřebovanější, tím lepší, takže ani případné vady na kráse, jako jsou škrábance a odřeniny, nejsou na škodu, ale naopak slouží jako nevšední ozdoba.

Zahalte své ložnice kouzlem venkova a užívejte si ničím nerušeného klidu a pohody!

Foto: Shutterstock

Galerie

Tipy redakce

Nejtěžší bylo uvědomění, že nemám opravdu nic, říká bývalý bezdomovec

Nejtěžší bylo uvědomění, že nemám opravdu nic, říká bývalý bezdomovec

Flákač, budižkničemu, alkoholik, čórka. To jsou typické konotace, které si mnoho z...

Ztraceni v pekle velkoměsta. Proč neumí naplňovat potřeby svých obyvatel?

Ztraceni v pekle velkoměsta. Proč neumí naplňovat potřeby svých obyvatel?

„Talácel jsem se valícím davem, nikdo si mě nevšiml, nikdo na mě nepohlédl. Až...