fbpx
Shromaždiště přání: Kde končí papírky ze Zdi nářků 1 fotografie
Modlitby a přání mezi kameny Zdi nářků

Věra Kudynová v Jeruzalémě navštívila nejsvatější místo židů, zmizela těsně před tím, než začala válka v ulicích

Zveřejněno: 15. 5. 2018

Jeruzalém navštíví každý rok víc než jeden a čtvrt milionu turistů z celého světa, nechybí tu žádná barva pleti, jazyky všech kontinentů. Návštěvníci se do ulic Starého města sotva vejdou, ale trpělivě stojí dlouhou frontu u všech zásadních historických míst a objektů. Ač je všude turistický mumraj, atmosféra starého Jeruzaléma vysílá klid a mír.

Související…

Izrael se může stát největší konopnou pěstírnou na světěJe drahý, ale chytrý. Proč se v Tel Avivu žije tak dobřeVěra Keilová: Pozor na přání. Je to tenký led, který se vymstí

V Davidově městě nelze nenavštívit Zeď nářků. Každý den tu věřící i nevěřící do škvír zdi zasunou na 28 000 lístečků. Škvír na zasunutí je možná dost v ženské i mužské sekci, ale lístečků je příliš mnoho. Jeden vytlačuje druhý, ráno zastrčené udělají místo poledním a ty zase večerním, kupy se válejí po zemi.

Jsem si zcela jista, že všechna přání jsou hezká, a ať se týkají zdraví nebo lásky, všechna dohromady za řadu let nakumulovala energii, které říkáme pozitivní. 

Zajímalo mě, co se s nimi dělá? Lístky s přáními se nevyhazují, ale shromažďují se. Když jich je dost, pohřbí je na Olivetské hoře. Tam se pochovávají již tři tisíce let nejbohatší nebo nejzasloužilejší občané. Naše prosby či přání k Bohu pak spočinou mezi nimi.

Jsem si zcela jista, že všechna přání jsou hezká, a ať se týkají zdraví nebo lásky, všechna dohromady za řadu let nakumulovala energii, které říkáme pozitivní. Koneckonců, v místě zázraků nečekáme nic jiného, ale přání exportu míru od „města měst“ do světa je společné pro všechny lidi, kteří Jeruzalém navštívili či teprve navštíví.

Tipy redakce

Mohli by chameleoni změnit Einsteinovu teorii relativity? Zatím se žádný nechytil

Mohli by chameleoni změnit Einsteinovu teorii relativity? Zatím se žádný nechytil

Vesmír se rozpíná a zároveň zrychluje. O tom mezi vědci panuje v zásadě shoda....

Teorie spiknutí vítězí: Třetina mileniálů v USA pochybuje, zda je Země kulatá

Teorie spiknutí vítězí: Třetina mileniálů v USA pochybuje, zda je Země kulatá

Tajná spiknutí okolo celebrit nejsou až tak nová. To první se objevilo na sklonku...