Přečteno 2742x

Šedé plískanice už jsou za námi a příroda se začíná pomalu ale jistě zbarvovat do nejrůznějších odstínů zelené... Jaro se hrdě hlásí o slovo. Tak neotálejte a pozvěte ho dál. S pestrými bytovými doplňky rozkvete váš domov jako první petrklíč.

Současná doba je plná nástrah, útočících na naši psychickou kondici. Protivní lidé, stres v práci, spěch, smog, zuřivý šéf, povinnosti, které nemizí... Každý z nás v takové situaci potřebuje místo, kam se může těšit. Místo, kde může žít v míru a pohodě. A kde jinde by to mělo být než doma? S příchodem jara tak nastává ideální čas nejen na velký úklid, ale také na nové doplňky. Vybrali jsme takové, které vaše útočiště spolehlivě rozzáří.

Když ve stěnách hnízdí ptáci

jarni dekor shutterstock 245546893

Zajímavé tapety promění a ozvláštní prostor vašeho domova.

Nebojte se větších interiérových zásahů, mezi které patří třeba nové stěny. Jděte na to od lesa (v našem případě spíš od větví) a vyměňte klasické barvy za designové tapety. Po nějaké chvíli vás pak mohou obklopovat ptáci, pestré květy, hraví motýlci či nejrůznější bytosti z říše zvířat. „Pokud se na nové stěny necítíte, ale do tapet jste se zamilovali, můžete je využít jinak. Polepte jimi jakýkoliv nábytek či jeho části. Starým kouskům tak za pár korun vdechnete novou duši,“ radí designérka Alena Lašková.

Stačí drobnost

Kdybychom s každou sezonou měnili všechen nábytek, čekalo by nás nejen finanční vykrvácení, ale s největší pravděpodobností také odvoz do nějakého pěkného sanatoria. Přitom stačí drobný detail, který vám domů přinese trošku svěžího vzduchu. Rozházejte po pohovce dva tři polštářky s jarním motivem, na krbovou římsu či na poličku umístěte rozkvetlou dekoraci nebo si kupte čerstvé květiny a naaranžujte je do hezké vázy...

jarni dekor shutterstock 327681002

Vyzkoušejte kokedamu. Jde o originální způsob pěstování rostlin, který k nám přišel až z Japonska.

„Milujete-li živé květy a toužíte-li po něčem opravdu speciálním, vyzkoušejte kokedamu. Jde o originální způsob pěstování rostlin, který k nám přišel až z Japonska. Kokedama je mechová koule, v níž je zasazena květina, kterou lze nejen položit třeba na stůl, ale také zavěsit na tenké niti ze stropu či trámu,“ doplňuje Alena Lašková

Království každé domácnosti

Kuchyně je místo, kde začíná i končí každá domácnost. Odtud vychází to hřejivé teplo, které drží celou rodinu poblíž. Sbírejte inspiraci na lehké a zdravé recepty z veselých doplňků. Svou úlohu sehraje třeba utěrka nebo konvička na čaj s květinovým motivem. A nezapomínejte, že se jí také očima, proto servírujte jen na designovém prostírání.

Všechny vůně jara!

Věděli jste, že čich hraje důležitou roli v naší paměti a myšlenkách? Zamyslete se nad situací, která se stala před dávnými lety... Je víc než pravděpodobné, že spolu s obrazem ve vaší hlavě se vám vybaví také vůně, které jste v tu chvíli cítili. Nebo naopak. Vdechnete povědomé aroma a po okamžiku tápání vám v mysli vytane zřetelný moment, na který jste už zapomněli. Nemyslíte, že i letošní jaro si zaslouží svou vlastní vůni? Dosáhnout jí můžete jednoduše, a to za pomoci prostorových parfémů, difuzérů nebo klasických svíček. Všechny zmíněné varianty navíc fungují také jako efektní bytový doplněk.

 

Čtěte také: 

Co je lepší než psychoterapie? Relaxační tapety

Pusťte domů více přírody. Tyto skandinávské interiéry vás budou bavit.

Vezměte do ruky prachovku a rozpohybujte feng šuej energii v bytě

 

foto: Shutterstock

Galerie

Kristýna Rojíková

Kristýna Rojíková

Související články

Pokračováním v prohlížení těchto stránek souhlasíte s Podmínkami užití a Pravidly využití Cookies.