fbpx


Zveřejněno: 5. 4. 2017

Duchové na skále Uluru, nevšední svět vodních živočichů a ptáků, stavba technického zázraku, deštný prales na písku, ale i honba za růžovým diamantem nebo Dvanáct apoštolů. I tak můžete zažít Austrálii.

Austrálie – Terra Incognita (Země nepoznaná), jak ji nazvali první objevitelé, je kontinent ležící na jižní polokouli mezi Indickým a Tichým oceánem. Austrálie je rozlohou nejmenším kontinentem, ale šestou největší zemí světa. Klima se mění od tropického severu s obdobím dešťů až po mírné v Tasmánii se sněhovými srážkami v zimních měsících. Třetinu území zabírají pouště. Obyvatelstvo Austrálie tvoří z 92 % běloši, 7 % má asijské předky. Původní obyvatelé (aborigines) zastávají méně než 1 % populace, většina lidí žije podél východního a jihovýchodního pobřeží.

klokan shutterstock 419555083

Austrálie není pověstná pouze svými roztodivnými a často i velmi nebezpečnými živočichy. Smrtelný údiv způsobuje i dechberoucí příroda.

Snad každý sní o tom navštívit dalekou zemi protinožců. Možná je to ohromnou vzdáleností, snad exotickým nádechem s příchutí slané vody... Jedno je ovšem jasné. Tahle země má opravdu co nabídnout. Přesvědčte se sami a podívejte se s námi do galerie na šest dechberoucích míst, která na cestě po Austrálii rozhodně nesmíte opomenout. Potopíte se hluboko pod hladinu, oslepí vás růžolící jas diamantů, projdete se po architektonickém unikátu, ztratíte se na písečném ostrově mezi divokým porostem, pomodlíte se nad krásou dvanácti apoštolů majestátně se tyčících z vln, duchovní zážitek slíbí i hora vyčnívající jako svatostánek v poušti. 

Příroda je neuvěřitelná čarodějka, nenechte si ujít ani  Deset utajených míst planety, která musíte vidět.

 

 

foto: Shutterstock, zdroj: ESO travel

Galerie

Tipy redakce

Jan Rak: Ráj na zemi nastane tehdy, až připustíme, že si realitu tvoříme sami

Jan Rak: Ráj na zemi nastane tehdy, až připustíme, že si realitu tvoříme sami

Je realita to, co vidíme? Nebo si ji každý z nás vytváří po svém? Co nám vlastně o...

Zloději odnáší písek z pláží. Je to podobně cenná komodita jako voda

Zloději odnáší písek z pláží. Je to podobně cenná komodita jako voda

Loni v létě zaplatil jeden britský turista na Sardinii pokutu 1 032 eur, když byl...