Pokud se vám nechce některý večer strávit dvě hodiny u plotny, a přesto se chcete rodině zavděčit, vsaďte na verzi hummusu, jednoduché pomazánky z cizrny.

Když je velké horko a nikam se vám nechce, není nikdy na škodu mít doma zásobičku osvěžující zmrzliny. A nejlépe té homemade, protože ta je prostě a jednoduše nejlepší. Ale i babí léto si žádá zmrzlinu! Protože kdy jindy než teď.

Jáhlové kuličky, nápadně připomínající oblíbená Rafaela, jsou zkrátka ideálním dezertem do ruky. Chutnají přímo božsky a při jejich přípravě snadno zapojíte i děti, které bude tvarování cukrovinek ze sladkého těsta určitě moc bavit.

Krátkodobě kvašená zelenina je bohatým zdrojem vitaminů, podporuje chuť k jídlu a srovnává trávení. Její výroba trvá asi 3 dny a dá se – na rozdíl od dlouhodobého kvašení zelí – zvládnout i v malé kuchyni.

Cibulová polévka je pokrm starý jako cibule sama. Její příprava je rychlá a voňavá. Když základní ingredienci nepřipálíte, není na její přípravě co zkazit. Vyzkoušejte ji, bude mít určitě úspěch!

Mléčná rýže potěší svojí jemnou konzistencí i ty nejnáročnější jazýčky. Základ kaše můžete vylepšovat podle nálady i sezóny. Právě teď začíná dozrávat spousta druhů ovoce, tak si ho nenechte ujít!

Mnohým strávníkům se při slovu luštěnina zkroutí obličej hrůzou. Fazole, čočku i hrách mají zafixované jako levné a především ne moc chutné pokrmy ze školních jídelen. Ovšem s bezmasými karbanátky vytřete zrak i těm nejzapřísáhlejším odpůrcům zeleniny.

Přestože patří brokolice k jednomu z nejzdravějších druhů zeleniny, bývá poměrně často, zejména dětmi, nemilosrdně vytlačována na okraj jídelních talířů. Pokud je o porci vitamínů přece jen nechcete ochudit, schovejte ji do polévky s mandlovou smetanou a uvidíte, jak si pochutnají.

Chřestová sezóna právě odstartovala a bez přestávky poběží až do července. Nenechte si ujít tuto výjimečnou vitaminovou sklizeň a obohaťte jí svůj jídelníček. Začít můžete třeba jednoduchou polévkou.

Bylinky jarní kuchyni hodně sluší a je užitečné na ně myslet i při pečení. Máme tip, kam se skvěle hodí i takové kopřivy.