fbpx

Loď propojila břehy Rašínova a Hořejšího nábřeží a také kulturní programy na náplavkách

Zveřejněno: 13. 7. 2020

Rašínovo a Hořejší nábřeží v Praze pomůže oživit nový pravidelný přívoz. Lidé tak budou moci cestovat mezi náplavkami po vodě rychleji. „Chceme z náplavek udělat centrum života obyvatel Prahy. Náplavky budou v těchto místech přes léto programově nabité a věřím, že si to lidé, kteří tráví léto v Praze, užijí,“ říká pražský radní pro majetek Jan Chabr.

Po mostě či po vodě

Propojení břehů Rašínova a Hořejšího nábřeží bylo jedním z cílů, se kterým do pozice kurátora náplavek letos nastupoval Petr Hozman. „Jsem opravdu velice rád, že se nám to s vedením Trade Centre Praha, radním Janem Chabrem a převozníkem pražským podařilo, a návštěvníci náplavek se budou moci propojovat nejen procházkou po zrekonstruovaném železničním mostě ale také tímto přívozem,“ uvádí Petr Hozman.

Loď s názvem Šemík poprvé odrazila od břehu v pátek 10. července v 10 hodin ze smíchovské strany.

„Hořejší nábřeží ožilo primárně otevřením kobek. Každá má svůj osobitý charakter a přívozem se cesta k prozkoumání této krásné náplavky ještě zjednoduší. Zároveň se na Hořejším nábřeží připravuje řada akcí, které budou mít nejrůznější zaměření. Mohu už teď prozradit, že se můžete těšit na výstavu v kobce 17, kterou připravuji s kolegy a Františkem Ortmanem, food akce, řemeslné trhy nebo třeba Parkour festival,“ dodává Hozman.

privoz vysehrad plakat

Loď s názvem Šemík, kterou provozuje známý převozník pražský Zdeněk Bergman, poprvé odrazila od břehu v pátek 10. července v 10 hodin ze smíchovské strany.

„Jméno lodi upozorňuje na historické souvislosti známé ze Starých pověstí českých, ve kterých se praví, že Horymírovi, vladykovi z Neumětel, zachránil kůň Šemík život, když s ním přeskočil hradby Vyšehradu. Horymír se tak dostal přes řeku Vltavu až k Neumětelům, kde hrdinný kůň Šemík skonal na následky zranění po skoku z Vyšehradské skály,“ doplňuje Bergman. Tak snad Šemík neskoná ani na Smíchově, ani pod Vyšehradem.

Související…

Léto na pražských náplavkách? Zajděte na trhy, grilovačky, dílny i výstavy
red

foto: Praha.eu, zdroj: Praha.eu

Tipy redakce

Zloději odnáší písek z pláží. Je to podobně cenná komodita jako voda

Zloději odnáší písek z pláží. Je to podobně cenná komodita jako voda

Loni v létě zaplatil jeden britský turista na Sardinii pokutu 1 032 eur, když byl...

Jan Rak: Ráj na zemi nastane tehdy, až připustíme, že si realitu tvoříme sami

Jan Rak: Ráj na zemi nastane tehdy, až připustíme, že si realitu tvoříme sami

Je realita to, co vidíme? Nebo si ji každý z nás vytváří po svém? Co nám vlastně o...