fbpx

Petr Kučera představuje v unikátním podniku unikátní obrázky z pulsující Prahy první republiky

Zveřejněno: 15. 3. 2019


V úterý 19. března od 19 hodin můžete zajít na setkání s architektem Petrem Kučerou, který je velkým znalcem historické architektury a celoživotním obdivovatelem Prahy. Petr organizuje mimo jiné populárně naučné vycházky a jedna z nich ho nedávno zavedla do Štěpánské pasáže, mnohdy opomíjené unikátní památky funkcionalismu. Zde ho nadchl nově zrekonstruovaný prostor s názvem Swim, který už několik měsíců funguje jako bar, restaurace i noční klub.

neon 0460

Slovo dalo slovo a první společná akce nazvaná Praha elektrizující je tu. Vlastně se jedná už o druhé opakování, protože první termín byl během pár dnů beznadějně vyprodán. A na co se můžete těšit?

Swim je místem, kde se potkává nejčerstvější klubová hudba a progresivní kuchyně.

Petr vám přiblíží pozoruhodnou atmosféru elektrizujících třicátých let, kdy Praha zářila stovkami neonů a byla doslova pulzujícím srdcem i výkladní skříní Československa. Centrum ožívalo každou noc desítkami biografů a tančíren. Petrovo nadšené povídání doprovodí staré archivní fotografie. Ke slovu se však dostanou i novější architektonické skvosty, které v pražské historii zazářily.  

Přijď, jez a plav

Atmosféru navíc pozvedne dobová hudba a na baru Swimu vám namíchají speciální drink Neon. Závěr bude patřit unikátnímu krátkému němému filmu se záběry noční Prahy z konce dvacátých let, který Petr zkušeně a vtipně okomentuje.

Související…

Johanna Nejedlová: Respekt je sexy, alkohol není omluvaJanek Rubeš: Aby turisté pařili mimo centrum? To chciKdy se Praze konečně vrátí tradiční Staroměstská tržnice?

Pokud nejste velcí fanoušci historie a dáváte přednost současným živým místům a akcím, zastavte se prozkoumat Swim i kdykoli jindy. Kdykoli proto, že sem můžete přijít na snídani, oběd nebo večeři a pak klidně zůstat a protančit noc až do rána. Swim je totiž místem, kde se potkává nejčerstvější klubová hudba a progresivní kuchyně. Jejich motto ostatně zní: „Come, eat, drink, dance & swim.“ Více už neprozradíme, snad jen to, že dříve tu bývala prodejna perských koberců...

foto: Archiv autorky, zdroj: Swim

Tipy redakce

Je horší vinyl, nebo cédéčko? Planetu ničí i hudební streaming

Je horší vinyl, nebo cédéčko? Planetu ničí i hudební streaming

Streaming je dnes u mladých lidí nejoblíbenějším způsobem poslechu hudby . V...

Ondřej Profant: Pokud město neotevře data, tak jako

Ondřej Profant: Pokud město neotevře data, tak jako "smart" fungovat nemůže

S Ondřejem Profantem jsme se setkali na pracovní snídani, kde Piráti odhalovali...

Horská dráha jako zábava? Muž ji navrhl jako stroj na eutanazii

Horská dráha jako zábava? Muž ji navrhl jako stroj na eutanazii

Matějská pouť na pražském Výstavišti už běží nějaký ten pátek a zdá se, že...

Pokračováním v prohlížení těchto stránek souhlasíte s Podmínkami užití a Pravidly využití Cookies.