fbpx

GLO™ DIALOG ovládne smíchovskou náplavku 2 fotografie
zdroj: Media List

Unikátní umělecký počin bude zcela zdarma k zhlednutí na pražské smíchovské náplavce. Obří objekt z dílny vizuálního umělce Jana Hladila bude k vidění do 28. května. Na celém projektu se podílí i jeden z nejúspěšnějších tuzemských muzikantů – NobodyListen.

Zveřejněno: 23. 5. 2024

Základem celé instalace je deset metrů vysoký hexagon tvořený LED panely o celkové ploše 180m², doplněný světly. Za pomocí Infra-Red kamer jsou v záběru 360° snímáni návštěvníci a jejich pohyb je promítán na LED. Je tak zajištěn zcela jedinečný zážitek pro každého návštěvníka, kdy se sám stane součástí instalace.

Důraz je kladen na možnost jedince (ale i skupiny) obsah formovat a ovlivnit vlastní přítomností či vzkazem. Jednoduše Wooow! Instalace se tak vyvíjí v čase, postupně graduje. Vrcholem gradace je večerní audiovizuální show vyvolávající úžas. Show z dílny Jana Hladila a Jakuba Stracha, široce známého pod svým uměleckým jménem NobodyListen. 

m glo dialog prague cz hq 0024 nobody listen

NobodyListen je jeden z nejvýraznějších českých producentů a DJů současnosti. Jeho hudba je populární jak u kritiků, tak u posluchačů. Ve svých setech nejradši kombinuje progresivní elektronickou hudbu s rapem.

Český vizuální umělec Jan Hladil studoval grafický design a následně supermédia na pražské VŠUP. Během studia intenzivně pracoval na ovládnutí celého procesu tvorby videa ve všech podobách. Působí jako VJ a věnuje se videoinstalaci a tvorbě obsahu pro audiovizuální label Lunchmeat. Kromě toho spolupracuje například s Laternou magikou na Nové scéně Národního divadla. Ve své volné tvorbě se zaměřuje na interpretaci sociálních, kulturních ale i fyzikálních procesů, které specifickým vizuálním ztvárněním převádí do uměleckého způsobu poznání. Svá audiovizuální díla představil například v Národní galerii, Centru současného umění DOX, Galerii hlavního města Prahy, Chemistry Gallery a Galerii Zdeněk Sklenář.

Související…

České poutnictví spojuje seberozvoj a poznání naší historie i umění, říká Michal Bařinka
Michala Jendruchová

foto: Media List, zdroj: Media List

Tipy redakce

Ztraceni v pekle velkoměsta. Proč neumí naplňovat potřeby svých obyvatel?

Ztraceni v pekle velkoměsta. Proč neumí naplňovat potřeby svých obyvatel?

„Talácel jsem se valícím davem, nikdo si mě nevšiml, nikdo na mě nepohlédl. Až...

Nejtěžší bylo uvědomění, že nemám opravdu nic, říká bývalý bezdomovec

Nejtěžší bylo uvědomění, že nemám opravdu nic, říká bývalý bezdomovec

Flákač, budižkničemu, alkoholik, čórka. To jsou typické konotace, které si mnoho z...