fbpx

Pokud uvažujete, jak dětem zpestřit jarní prázdniny, máme pro vás skvělý tip. Cestování obytným vozem může být nezapomenutelným zážitkem nejen pro nejmenší cestovatele, ale i pro vás. Ať už toužíte po poznávání slunečného pobřeží, nebo dáváte přednost zasněženým vrcholkům hor, na palubě pojízdného hotelu zažijete opravdové dobrodružství na čtyřech kolech! Jste připraveni vyrazit?

Zveřejněno: 17. 1. 2024

Procestovat kus Evropy, a ještě to zvládnout s dětmi, nemusí být tak složité, jak by se na první pohled mohlo zdát. Ideálním řešením je půjčení obytného auta, které vám dá jak neomezené možnosti výletů a aktivit, tak i dostatek zázemí. Člověk se nemusí striktně držet předem naplánovaného programu a může rytmus dovolené přizpůsobit nejmenším cestovatelům, pro které je cesta karavanem dobrodružstvím za poznáním i zábavou.

Objevte krásy Pyrenejského poloostrova!

A teď si představte, že byste s rodinou utekli před sychravým počasím a huňatými bundami do míst, kde slunce svítí více než 300 dní v roce a teploty se zde i v zimních měsících pohybují okolo příjemných 20 stupňů. Španělsko i Portugalsko jsou karavaningovými destinacemi, které aktuálně zažívají boom. I proto český startup pro obytňáky Campiri otevřel v Malaze svou základnu, kde se o klienty starají hned od jejich příletu – nabízí totiž vyzvednutí na letišti, vysvětlení a předání plně vybaveného vozu, možnost rezervace doplňkového vybavení, jako jsou třeba kola, koloběžky nebo paddleboardy, ale hlavně také službu Španělsko na míru s možností sestavení vlastního itineráře.

m dsc04543

Nově navíc Campiri umožňuje také jednosměrné přistavení vozu ze základny v Malaze do portugalského Lisabonu, díky čemuž můžete spojit dvě skvělé karavaningové destinace do jednoho výletu. „Zákazníci si díky této novince mohou projet nejen Portugalsko, ale zároveň i Španělsko, a vůz nakonec vrátit v naší základně v Malaze. Jedná se o placenou službu v podobě jednosměrného přistavení vozu, jejíž standardní cena je 800 eur, ale protože jde stále ještě o novinku, zájemci mohou využít jedinečné zaváděcí ceny v závislosti na délce pronájmu vybraného vozu až do konce března. Pro lepší představu, pokud pojedu na čtrnáctidenní roadtrip, zaplatím za přistavení vozu 419 eur, což je lehce přes polovinu běžné ceny,“ vysvětluje šéf Campiri Lukáš Janoušek.

Zábava pro děti na každém rohu

Pyrenejský poloostrov má rozhodně co nabídnout. Výhodou zimních měsíců je především klid, který v této oblíbené letní destinaci vládne. Nechybí ani dostatek místa na parkování a na lokalitách, kde jsou v létě davy, se vám často poštěstí, že jste úplně sami. Na památky a další body turistického zájmu se dostanete bez dlouhých front a potíží. Zima v Andalusii je ideálním obdobím pro aktivní dovolenou. Španělsko je navíc rájem nekonečných turistických tras a cyklotras, přičemž teploty pro tyto aktivity jsou v tuhle roční dobu přímo ideální.

m dsc04316

„Andalusie je opravdu skvělou destinací k dlouhým výletům do přírody. Nechybí zde ani přehledné značení a stezky. Pokud neradi šlapete do kopců, můžu doporučit také procházky podél pobřeží v okolí Malagy. Po proslulé stezce Senda Litoral po dřevěných chodníčcích si výhledů určitě užijete i s dětmi. Vyžití si zde najdou také milovníci cyklistiky. Španělsko je známé svou hustou sítí cyklostezek Vías Verde z původních starých železničních tratí, u kterých najdete také cyklopůjčovny a kde vám veškerou výbavu rádi zápůjčí. A zapomenout bych neměl ani na lokální farmy, kde pěstují citrusy, manga nebo avokáda, kterých je v okolí Malagy a Sevilly hned několik,“ dodává Honza Rychtařík, ambassador Campiri, který s rodinou karavanem sám procestoval kus Evropy.

Vzhledem k tomu, že Andalusie je oblíbená turistická lokalita pro rodiny s dětmi, je tu pro ně velká nabídka zábavy. Namátkou můžete vyrazit do tropické BIO zoologické zahrady Bioparc Fuengirola, vyjet lanovkou Teleférico Benalmádena s výhledem na celé pobřeží Costa del Sol, zajít se podívat na motýly do Mariposario de Benalmádena nebo zblízka prozkoumat mořský svět v SEA LIFE Benalmádena. V žádném z měst navíc nechybí krásná a upravená dětská hřiště, kde mohou děti vybít zbytky energie – tedy pokud jim ještě nějaká zůstane. Kompletního průvodce najdete na blogu Campiri.

Radši prázdniny na horách? S karavanem žádný problém!

V případě, že je zima vaším oblíbeným ročním obdobím a chtěli byste si jejích krás užít na maximum, některá zimní střediska nabízí karavanová stání, díky kterým jste takřka jednou nohou na svahu.

campiri

„Hlavní a nespornou výhodou je to, že s karavanem nejste vázání na konkrétní místo. Stačí si rezervovat vůz na určitý termín a poté se na základě sněhu rozhodnout, zda zůstanete na lyžích v Česku, nebo vycestujete za hranice do nedalekého Rakouska, Itálie či vzdálenější Francie. V Česku můžu osobně doporučit okolí Špindlerova Mlýnu, třeba Base Camp Medvědín, kde jsou na karavanisty dobře připraveni, případně pak Orlické hory,“ doplňuje cestovatel Honza Rychtařík.

Pokud se vydáte do Rakouska, určitě vás nadchne nejen velká nabídka sjezdovek nebo běžkařských stop, ale i luxusně vybavené kempy. Jedním z nich je například kemp Achensee, který je vhodný zejména pro běžkaře, jelikož běžecká trať je v bezprostřední blízkosti kempu. Ráno se tak stačí probudit, nazout běžky a skočit do stopy. Kolem jezera je celkem 200 kilometrů stezek. Pro lyžaře je vhodné blízké lyžařské středisko Christlum.

A pokud si po zimních radovánkách rádi odpočinete ve wellness zóně nebo sauně? V tom případě je pro vás ideálním kempem Aufenfeld v Zillertalu. Po celý rok je tu k dispozici krytá lezecká stěna, sauna a wellness zóna.

Související…

Autem na dovolenou? 6 tipů, jak zaženete nebezpečný mikrospánek
Klára Kutilová

 

 

 

 

foto: Campiri, zdroj: Campiri

Tipy redakce

Nejtěžší bylo uvědomění, že nemám opravdu nic, říká bývalý bezdomovec

Nejtěžší bylo uvědomění, že nemám opravdu nic, říká bývalý bezdomovec

Flákač, budižkničemu, alkoholik, čórka. To jsou typické konotace, které si mnoho z...

Život ve městě zvyšuje riziko úzkostí. Co dělat, když se nechcete odstěhovat?

Život ve městě zvyšuje riziko úzkostí. Co dělat, když se nechcete odstěhovat?

„Talácel jsem se valícím davem, nikdo si mě nevšiml, nikdo na mě nepohlédl. Až...