fbpx

Na filmová plátna přichází dobrodružný film pro celou rodinu Zachraňte tygra 2 fotografie
zdroj: Bohemia Motion Pictures

Napínavý italský snímek vypráví příběh o chlapci, který zachrání malé tygří mládě před pytláky a pomůže mu najít nový domov uprostřed Himalájí. Za dobrodružným námětem se však skrývá víc než jen silné citové pouto mezi člověkem a zvířetem. Film má ambici poukázat na úbytek biologické rozmanitosti v divoké přírodě, která každý rok rapidně klesá

Zveřejněno: 17. 3. 2023

Malý sirotek Balmani zachrání jedné noci tygří mládě, jehož matku zabili nemilosrdní pytláci. Utečou spolu a vydávají se na dalekou cestu do odlehlého kláštera Tygří hnízdo, o němž si chlapec myslí, že je pro tygříka tím nejbezpečnějším místem. Pronásledováni pytláky se Balmani a Mukti snaží společně překonat všechny nástrahy, které je na cestě čekají.

Upozorňuje na smutnou realitu

„Kvůli pytláctví a nelegálnímu obchodu se v posledních letech snížila populace tygrů bengálských na něco málo přes tři tisíce kusů ve volné přírodě, čímž je celý druh ohrožen vyhynutím. Hlavní téma našeho filmu upozorňuje nejen na tuto smutnou realitu, ale ukazuje i současnou ekologickou krizi, jíž jsme se stali svědky,“ vysvětluje italský režisér Brando Quilici, který v minulosti pracoval na přírodopisných tématech například pro dokumentárně vzdělávací televizní kanály jako National Geographic Channel nebo Discovery Channel.

tz bmp zachrante tygra

Hlavní postavu sirotka Balmaniho ve filmu navíc ztvárnil mladý indický herec Sunny Pawar. Ten se proslavil především svou rolí ve filmu Lion, který v roce 2017 získal několik nominací na Oscara.

Film Zachraňte tygra uvede do české distribuce společnost Bohemia Motion Pictures. Svou premiéru bude mít 6. dubna 2023.

Filmový trailer najdete ke zhlédnutí ZDE. Případně jej lze stáhnout z webu www.bohemiamp.com, kde jsou k dispozici také další fotografie z natáčení.

Další podrobnosti a informace k filmu najdete na www.bohemiamp.cz a facebookovém profilu https://www.facebook.com/bohemiamotionpictures/.

Související…

Civilizaci nezachráníme. Zkusme ji alespoň poznat, říká profesor Josef Skála
Kristina Lamperová

foto: Bohemia Motion Pictures, zdroj: Bohemia Motion Pictures

Tipy redakce

Pohyb severního magnetického pólu se pořád zrychluje. To ohrožuje celou planetu

Pohyb severního magnetického pólu se pořád zrychluje. To ohrožuje celou planetu

Jdu na sever. A už jdu na jih! Tenhle výrok učitele ze hry Dobytí severního pólu...

Nejtěžší bylo uvědomění, že nemám opravdu nic, říká bývalý bezdomovec

Nejtěžší bylo uvědomění, že nemám opravdu nic, říká bývalý bezdomovec

Flákač, budižkničemu, alkoholik, čórka. To jsou typické konotace, které si mnoho z...