fbpx

Do kin se řítí komedie o jeptiškách, které pro záchranu domova seniorů udělají cokoliv 2 fotografie
zdroj: Bohemia Motion Pictures

Aby pomohly zrenovovat chátrající domov důchodců, rozhodne se pět řádových sester vyhrát cyklistický závod. Úkol to ale nebude jednoduchý. Ani jedna z nich totiž na kole nikdy neseděla…

Zveřejněno: 7. 3. 2023

Pekelná jízda do nebes. Francouzská komedie Sestry v sedle (Juste ciel!) má originální příběh, se kterým se režisér Laurent Tirard pokusil o návrat ke klasickému komediálnímu žánru.

„Doma si pořád dokola promítáme filmy s De Funèsem a jsme ohromeni tím, jak to stále funguje na všechny generace. Člověk se nutně musí ptát, proč francouzská kinematografie tenhle žánr opustila. Ve scénáři k Sestrám v sedle jsem viděl kouzlo filmů, kterým jsem se smál jako dítě,” vysvětluje režisér Laurent Tirard, který stojí i za dalšími komediemi jako Přípitek (2020), Za láskou vzhůru (2016), Mikulášovy patálie na prázdninách (2014) nebo Asterix a Obelix ve službách Jejího Veličenstva (2012).

Pohlazení pro duši

Původními autory příběhu jsou však scénáristé Cécile Larripa a Philippe Pinel, kteří se vedle svých stálých zaměstnání v realitních službách a reklamě věnuji také filmové tvorbě. A prostředí kláštera a jeptišek si nevybrali náhodou.

sestry v sedle 600x889

zdroj: Bohemia Motion Pictures


„Máme rádi uzavřené, trochu tajemné světy. Napsali jsme už příběhy z cirkusu nebo z domova seniorů. Rádi si pohráváme s kódy prostředí, které je vyčleněné z klasické společnosti. Chtěli jsme proto vytvořit hlavně něco laskavého a milého. To pro nás bylo hodně důležité, protože komedií je čím dál tím méně. Nikomu se nevysmíváme: smějeme se s našimi postavami, ale nesmějeme se jim,” dodává Philippe Pinel.

Snímek na první pohled zaujme také dechberoucími lokalitami. Kouzelné údolí s klášterem, kde se část filmu natáčela, leží ve vesnici Baume-les-Messieurs ve vinařské oblasti Jura mezi Švýcarskem a Burgundskem. Záběry interiéru kláštera pak pochází z další malebné obce, Toulouse-le-Château.

Pro cyklistické scény režisér využíval vlastního auta a všechny trasy si pečlivě zakresloval do map. „Můj vedoucí výpravy pochyboval, jestli dokážeme jednotlivá místa v obraze propojit, ale nakonec to dopadlo výborně. Je to kouzlo, film dokáže malé zázraky,” doplňuje nadšeně Tirard, který navíc celovečerní snímek natáčel v rámci přísného lockdownu během pandemie covid-19.

Film Sestry v sedle do české distribuce uvádí společnost Bohemia Motion Pictures. Svou premiéru bude mít 30. března 2023.

Filmový trailer najdete ke zhlédnutí ZDE. Případně jej lze stáhnout z webu www.bohemiamp.com, kde jsou k dispozici také další fotografie z natáčení.

Související…

Proč nás mimozemšťané ještě nekontaktovali? Možná jim připadáme odpudiví
Dominika Glaserová

foto: Bohemia Motion Pictures, zdroj: Bohemia Motion Pictures

Tipy redakce

V Praze vyžebráte třeba dva tisíce za půl hodiny, říká bývalý bezdomovec

V Praze vyžebráte třeba dva tisíce za půl hodiny, říká bývalý bezdomovec

Flákač, budižkničemu, alkoholik, čórka. To jsou typické konotace, které si mnoho z...

Jan Rak: Ráj na zemi nastane tehdy, až připustíme, že si realitu tvoříme sami

Jan Rak: Ráj na zemi nastane tehdy, až připustíme, že si realitu tvoříme sami

Je realita to, co vidíme? Nebo si ji každý z nás vytváří po svém? Co nám vlastně o...