fbpx

Plánujete dovolenou, ale bojíte se rozmarů počasí? Vyzkoušejte dobrodružství v obytce! 2 fotografie
zdroj: Campiri

Prodloužené víkendy nebo jarní prázdniny dětí. Ať už máte důvod pro odpočinek jakýkoliv, počasí v zimě může být leckdy nevyzpytatelné. My vám ale ukážeme, že není důvod k obavám.

Zveřejněno: 27. 1. 2023

Přinášíme vám pět pádných argumentů, proč letos vyměnit hotel nebo chatu za dobrodružství na čtyřech kolech!

1. Ceny aut jsou mimo sezonu levnější

Ukazuje se, že karavaning je u Čechů čím dál oblíbenější alternativou cestování, a to nejen v létě. Podle statistik internetového vyhledávání vzrostl zájem o pronájem obytných vozů oproti stejnému období z minulého roku o 40 %. „Výhodou je bezesporu i to, že pronájmy karavanů bývají v zimě vůbec nejlevnější z celého roku, a tak je ideální možnost si cestování s nimi vyzkoušet. Pro čtyřčlennou rodinu zaplatíte v průměru dva tisíce korun za den,“ říká Lukáš Janoušek, CEO a zakladatel online platformy Campiri na sdílení karavanů a obytných vozů.

2. Vyrazíte za nejlepšími podmínkami

S pobyty se vždy pojí nějaké to logistické plánování, které není bez rizika stornování a s tím spojených poplatků. Nejenže jste pak nuceni trávit dovolenou na jednom místě, ale často tomu musíte přizpůsobit i veškerý doprovodný program. S obytným vozem však můžete procestovat hned několik lokalit najednou. A to ke všemu i v zimě, kdy jsou aktivity často ovlivněny také rozmary počasí. U svobodného cestování tomu tak ale není.

campiri zdroj2

zdroj: Campiri


Jakmile se ráno probudíte a zjistíte, kde v okolí mají nejlepší podmínky na lyžování, běžky či horskou túru, můžete vyrazit. Za lepším počasím, novou sněhovou pokrývkou nebo větší zábavou.

3. Vlezou se do něj kola i lyže

Nejenže si do karavanu můžete na dlouhé večery přibalit knížku, deskovou hru či karty, ale zároveň do něj pohodlně uložíte také kolo i lyže. Ať už tedy budou sjezdovky zasypány čerstvým prašanem, nebo silnice sjízdné pro krátký cyklistický výlet, rozhodnout se můžete pohodlně ráno při snídani. Málokomu se přitom poštěstí vyzkoušet za jeden víkend obě sportovní aktivity najednou!

4. Na horách jsou na vás připraveni

Karavaning není pouze letní záležitostí. Nejen kvůli pandemii covid-19, která v Češích zažehla jiskru po nezávislém cestování, se na to nyní připravily i sjezdovky, lyžařské areály i celoročně otevřené kempy. Nabízí volná parkovací místa s možností elektrické přípojky, pitné vody či sociálního zázemí za malý poplatek. Některá z nich, jako například Base Camp Medvědín, najdete přímo na úpatí sjezdovky a hory Medvědín. Ráno se tedy stačí nasnídat, obout lyžáky a vyrazit pár metrů k vleku.

5. Děti alternativní cestování milují

Spousta dobrodruhů připouští, že nejvíc si takovou cestu užívají právě jejich děti. Jde o dobrodružství, zábavné hry i absolutní svobodu, kterou by za zdmi hotelového komplexu nacházely jen těžko. Díky naprostému propojení s přírodou mohou pozorovat okolní krajinu, poznávat zvuky ptáků nebo objevovat kouzelnou říší rostlin. Pod jednu střechu navíc poskládáte všechno, co děti mají rády, od oblíbené dečky přes létající talíř až po plyšáka.

Související…

Chcete svatbu snů? Pomůže vám tento detailní harmonogram příprav
Aneta Šebková

foto: Campiri, zdroj: Campiri

Tipy redakce

Nejtěžší bylo uvědomění, že nemám opravdu nic, říká bývalý bezdomovec

Nejtěžší bylo uvědomění, že nemám opravdu nic, říká bývalý bezdomovec

Flákač, budižkničemu, alkoholik, čórka. To jsou typické konotace, které si mnoho z...

Ztraceni v pekle velkoměsta. Proč neumí naplňovat potřeby svých obyvatel?

Ztraceni v pekle velkoměsta. Proč neumí naplňovat potřeby svých obyvatel?

„Talácel jsem se valícím davem, nikdo si mě nevšiml, nikdo na mě nepohlédl. Až...