fbpx

Konference Huawei Connect 2023 ukázala cestu k inteligentní transformaci 1 fotografie
Sabrina Meng. (zdroj: Huawei)

Průmyslový sektor prochází v posledních letech razantní proměnou a jedním z hlavních hnacích motorů jsou chytré technologie. Která řešení jsou pro jednotlivé firmy nejlepší a jak naskočit na vlnu technologického pokroku se mohli dozvědět návštěvníci konference Huawei Connect 2023. Jejím ústředním tématem se letos stala umělá inteligence. Ta je především důležitým nástrojem pro zvládání stávajících a budoucích výzev v průmyslovém podnikání.

Zveřejněno: 5. 10. 2023

„Začíná se odvíjet nová kapitola inteligentní transformace,“ prohlásil výkonný ředitel představenstva společnosti Huawei, David Wang. Díky rozvoji technologií se totiž firmám otevírají příležitosti, které byly ještě před nedávnem nemyslitelné. S nimi se však pojí i vyšší nároky, například na zpracování a vyhodnocení dat, bezpečnost, či vzájemnou spolupráci systémů. Naštěstí lze v dnešní době napříč celou řadou průmyslových scénářů aplikovat umělou inteligenci, která přinese zrychlení postupů, větší efektivitu a další výhody. Základem je však pevná výpočetní základna, která bude podporovat širokou škálu modelů a aplikací AI pro všechna odvětví. Právě na její konstrukci společnost Huawei nyní intenzivně pracuje.

Naším konečným cílem je pomoci uspokojit rozmanité potřeby různých odvětví v oblasti výpočetní techniky s umělou inteligencí.

Půdu pro inteligentní řešení na bázi AI připravuje Huawei již více než dvě desetiletí. Nejprve společnost spolupracovala s průmyslovými partnery na rozvoji informačních a komunikačních technologií se svou strategií „All IP“ na podporu informatizace, poté nasadila strategii All Cloud na podporu digitalizace. Nyní přichází na řadu strategie All Intelligence, která je navržena tak, aby pomohla všem průmyslovým odvětvím co nejlépe využít nové strategické příležitosti spojené s AI. Klíčem k této strategii je zajištění obrovského množství výpočetního výkonu potřebného k trénování základních modelů pro různá odvětví.

Strategie All Intelligence zahrnuje také referenční architekturu pro řízení chytré transformace. Ta je součástí nové bílé knihy s názvem „Accelerating Intelligent Transformation“, která nabízí průmyslovým subjektům praktické rady na co nejefektivnější využití AI. Referenční architekturu společně s řadou souvisejících produktů a řešení představila na konferenci finanční ředitelka Huawei Sabrina Meng. „Hodláme i nadále posilovat synergii mezi hardwarem, softwarem, čipy, edge computingem, zařízeními a cloudem, abychom poskytli půdu pro prosperující ekosystém,“ vysvětlila Meng. „Naším konečným cílem je pomoci uspokojit rozmanité potřeby různých odvětví v oblasti výpočetní techniky s umělou inteligencí.“ Vyzdvihla přitom i spolupráci s partnery napříč celým průmyslovým a technologickým ekosystémem, bez které by výsledný úspěch pravděpodobně nebyl možný.

Urychlení inteligentní transformace pro všechna odvětví

Premiéru si v rámci akce odbyl Huawei Atlas 900 – nový výpočetní superklastr pro umělou inteligenci.  Čerstvý přírůstek v portfoliu výpočetních produktů Huawei Ascend využívá zcela novou architekturu, která je optimalizována pro trénování modelů umělé inteligence s více než jedním bilionem parametrů.

Inovativní architektura tohoto řešení výrazně zvyšuje jeho celkový výpočetní výkon a posouvá rychlost a efektivitu trénování základních modelů na zcela novou úroveň. Společnost Huawei navíc vsadila na své silné stránky v oblasti výpočetní techniky, úložišť a sítí s cílem maximalizovat spolehlivost. Ta je pro trénování masivních základních modelů nesmírně důležitá. Tento přístup navíc výrazně rozšířil možnosti nepřetržitého trénování modelů z několika dnů na měsíc nebo více.

Související…

Umělá inteligence je pro lidstvo hrozbou. Ale ne takovou, jakou si nejspíš myslíte
Michal Švehla

foto: Huawei, zdroj: Huawei

Tipy redakce

Ztraceni v pekle velkoměsta. Proč neumí naplňovat potřeby svých obyvatel?

Ztraceni v pekle velkoměsta. Proč neumí naplňovat potřeby svých obyvatel?

„Talácel jsem se valícím davem, nikdo si mě nevšiml, nikdo na mě nepohlédl. Až...

Život ve městě zvyšuje riziko úzkostí. Co dělat, když se nechcete odstěhovat?

Život ve městě zvyšuje riziko úzkostí. Co dělat, když se nechcete odstěhovat?

„Talácel jsem se valícím davem, nikdo si mě nevšiml, nikdo na mě nepohlédl. Až...