fbpx

Nové centrum cirkulární módy Remix vytváří udržitelnou budoucnost průmyslu 2 fotografie
zdroj: Remix

Společnost, zabývající se cirkulární módou, otevírá jedno z největších zpracovatelských a distribučních center nejen v Bulharsku, ale i v Evropě. Díky nové významné investici ve výši 10 milionů EUR společnost snižuje negativní dopady nadprodukce oděvů a doplňků a výrazně tak zvyšuje svůj pozitivní vliv na životní prostředí. Proto se řadí mezi lídry v oboru, kteří se zasazují o udržitelnou budoucnost módy

Zveřejněno: 2. 12. 2022

Nové centrum společnosti Remix Global EAD v bulharské obci Ravno Pole bude sloužit všem evropským provozům společnosti. Centrum, které zahrnuje vlastní inovace založené na více než desetiletých mezinárodních zkušenostech, otevírá své brány rok poté, co se bulharská společnost Remix stala součástí amerického gigantu thredUP Inc - jedné z největších online platforem pro secondhandový prodej oblečení, obuvi a doplňků na světě. Akvizice potvrzuje tento obchodní model a vede k výraznému zvýšení přispění společnosti Remix k cirkulární módě v Evropě a také k růstu globálního vlivu obou společností.

Centrum, které se rozkládá na téměř 30 000 m², v plné kapacitě ztrojnásobí současnou produkci a díky moderním technologiím, servisu a automatizaci umožní zpracovat až 60 000 unikátních kusů denně. Procesy jsou doprovázeny odbornou kontrolou a několikastupňovou inspekcí, což zaručuje prvotřídní kvalitu.

Mix pro Remix

Dalším rozvojem své inovativní služby „Prodejte Remixu“ umožňuje společnost zákazníkům co nejjednodušeji vytvořit cirkulární šatník. Služba umožňuje každému rychle a pohodlně prodat své zachovalé oblečení, obuv a doplňky. Spolu s tím jim poskytuje možnost nakupovat s ohledem na jejich rozpočet a přirozenost.

„Úspěšný obchodní model se vytváří s ohledem na budoucnost a lidi. Remix vznikl jako reakce na škodlivý dopad módního průmyslu na přírodu. Proto neustále stimulujeme prodej Remixu investicemi do nových technologií, zrychlujeme provozní procesy, rozšiřujeme možnosti automatizace a objem dodávek. Je pro nás důležité nabízet spotřebitelům špičkovou kvalitu a možnost vybrat si to nejlepší pro sebe i pro planetu. Vyvíjíme a dodáváme rozsáhlá technologická řešení, která lidem poskytují moderní, chytrý a snadný způsob nakupování a prodlužují životnost jejich oblečení, a díky tomuto soustavnému a cílenému úsilí ve společnostech Remix a thredUP vytváříme udržitelnou budoucnost tohoto odvětví," říká Lubomir Klenov, spoluzakladatel a generální ředitel společnosti Remix.

remixglobal2

Společnost působí v Bulharsku, České republice a na dalších 7 trzích ve střední a východní Evropě. Zákazníci společnosti z České republiky už přispěli k více než 5 milionům ušetřených emisí CO2, více než 91 MJ energie a 215 milionům litrů vody.

Od svého založení před 10 lety zpracovala společnost Remix více než 23 milionů položek, tj. 7 400 tun, čímž přispěla k úspoře více než 168 milionů kilogramů emisí CO2, 2,5 miliard MJ elektrické energie a více než 6,2 miliard litrů vody*.

S otevřením nového zpracovatelského a distribučního centra tato čísla dále porostou, díky čemuž Remix zaujme přední místo v oblasti cirkulární módy, která je pro Evropskou unii prioritou, a bude splňovat požadavky nové Strategie EU pro udržitelné a oběhové textilní výrobky zaměřené na prodloužení životnosti oděvů.

O společnosti Remix Global EAD

Remix inspiruje novou generaci spotřebitelů k obnově šatníku s ohledem na přírodu a jejich rozpočet, poskytuje jim moderní a pohodlný způsob nakupování a prodeje oblečení, které již nenosí, a vytváří pozitivní postoj k cirkulární módě. Díky svému inovativnímu obchodnímu modelu, širokému sortimentu špičkových značek, slevám ve výši až 90 % a službě „Prodejte Remixu“ umožňuje společnost vytvářet cirkulární šatník, prodlužuje životní cyklus oblečení a doplňků, snižuje uhlíkovou stopu a pokládá základy udržitelnější budoucnosti módního průmyslu.

Remix je součástí inovativní americké společnosti thredUP Inc, světového lídra v oblasti prodeje oblečení, obuvi a doplňků z druhé ruky. Díky jejím rozsáhlým technologickým řešením se spotřebitelé intuitivně rozhodují pro opětovné použití a umožňují společnosti neustále zvyšovat její pozitivní dopad na životní prostředí. Díky své platformě Resale-as-a-Service™ umožňuje thredUP globálním značkám využívat svá řešení, aby tak zabránila předčasnému vyřazování módních kousků a chránila přírodu.

Související…

Co s vyřazenými větrnými turbínami? Zrecyklovat, třeba na plenky nebo gumové medvídky
Hana Průšová

foto: Remix, zdroj: Remix

Tipy redakce

Nejtěžší bylo uvědomění, že nemám opravdu nic, říká bývalý bezdomovec

Nejtěžší bylo uvědomění, že nemám opravdu nic, říká bývalý bezdomovec

Flákač, budižkničemu, alkoholik, čórka. To jsou typické konotace, které si mnoho z...

Ztraceni v pekle velkoměsta. Proč neumí naplňovat potřeby svých obyvatel?

Ztraceni v pekle velkoměsta. Proč neumí naplňovat potřeby svých obyvatel?

„Talácel jsem se valícím davem, nikdo si mě nevšiml, nikdo na mě nepohlédl. Až...