fbpx

Zveřejněno: 17. 2. 2017

Někdo dokáže rozpoznat signály těla a ví, kdy mu říká, že mu něco chybí. Pro všechny ostatní je tu program Index zdraví, který nejen rozkryje slabé stránky, ale navrhne rovnou plán, se kterým se brzy dostanete zase zpátky do formy.  

Že často létáme v jednom kole a občas večer netušíme, co jsme dělali ráno? Kdo z nás by to neznal. To, na co bychom ale určitě zapomínat neměli, jsme my sami, naše zdraví a spokojenost. Online program Index zdraví nám v tom pomůže. „Index zdraví je prospěšný nástroj. Pomocník, který přispěje k odhalení zlozvyků a pomůže s jejich překonáním. Zjednodušuje přirozené akceptování základních pravidel zdravého životního stylu, neboť dobrý plán usnadní postupné změny,“ komentuje specialistka na klinickou výživu MUDr. Zuzana Kala Grofová, s jejímž přispěním a ve spolupráci s dalšími předními českými odborníky program vznikl.

Co na sebe prásknete?

beautiful-1274361_640
Čekají na vás otázky týkající se důležitosti pohybu v životě, výživy, ale i zlozvyků, kterým tak rádi podléháme. Po jeho vyplnění se ihned dozvíte výsledky včetně hodnoty právě vašeho Indexu zdraví – což je číslo (0–100), které odráží váš zdravotní stav.

Nechybí ani aktuální hodnota BMI, informace o denním doporučeném množství tekutin atd., to vše samozřejmě s přihlédnutím k váze, výšce i věku. Dozvíte se také, co vašemu tělu v jídelníčku chybí a co naopak přebývá. Index zdraví prozradí, jestli si dopřáváte správné množství pohybu, a zároveň poradí, jak některé nedostatky napravit. Že váš Index zdraví není hned napoprvé 100?  Nevadí, máte přeci možnost se zlepšovat a není to nic složitého.

Mějte dobrý plán

active 19413 640

Vyhodnocením úvodního testu nic nekončí. Index zdraví je tu proto, aby byl parťákem každému, kdo chce své zdraví podpořit a cítit se spokojený ve svém těle i životě. Po vyplnění testu se stačí zdarma zaregistrovat a na základě výsledků z předešlého dotazníku obdržíte osobní 4týdenní plán zdravého života. Najdete v něm rady a tipy, které vaše zdraví ocení. Na výsledky vašich testů i plány se můžete kdykoli podívat na svém profilu. Pravidelně si pak můžete dotazník vyplňovat a sledovat své pokroky. Budete-li se rad a tipů držet, výsledky se brzy dostaví.

Návod ke zdraví není na předpis, je to jen na každém z nás. Vítanou informací pro každého s nabitým programem je, že stačí opravdu málo k vykročení směrem k pevnějšímu zdraví a celkové pohodě včetně té psychické. Užívejte si své zdraví a udržte si ho na celý život.

foto: Pixabay

 

Tipy redakce

Jak na městský stres? Pokud se nehodláte odstěhovat, vyzkoušejte toto

Jak na městský stres? Pokud se nehodláte odstěhovat, vyzkoušejte toto

„Talácel jsem se valícím davem, nikdo si mě nevšiml, nikdo na mě nepohlédl. Až...

Severní magnetický pól se hýbe a jeho pohyb se zrychluje. Země je v ohrožení

Severní magnetický pól se hýbe a jeho pohyb se zrychluje. Země je v ohrožení

Jdu na sever. A už jdu na jih! Tenhle výrok učitele ze hry Dobytí severního pólu...