fbpx

Co počít, když máte příliš mnoho potenciálních sexuálních partnerů? Outsourcujete výběr na někoho jiného. Co (nebo spíš kdo) z toho vyleze?

Zveřejněno: 5. 5. 2018

Jedno telefonní číslo vynese tomu, kdo ho vytáhl z dámy na internetové seznamce, dolar pětasedmdesát. Komu že to? Inu, zaměstnanci agentury, která za vás obstarává ty hodiny a hodiny, jež byste vy sami jinak strávili nudným prohlížením fotek svých potenciálních sexuálních partnerů, pročítáním jejich doprovodných textů a posléze plkáním na témata od psích diet až po dvojitý anál, když sami máte o něco důležitější věci na práci.

Běžná stížnost na technologický rozmach dneška spočívá v tom, že lidé raději hledají partnery na internetu než "v terénu". Není divu. Odmítnutí online bolí méně než v reálu. Už proto, že hned vedle jsou na síti stovky dalších potenciálních terčů vašeho nenasytného apetitu. Po odmítnutí ze strany objektu A se můžete prostě přesunout na kterýkoli další objekt z řady B-XYZ, aniž byste odmítnutím nějak zvlášť trpěli. Je to ekonomičtější než zůstat v půl desáté večer ve Valašském Meziříčí, kde neznáte živou duši, když se želízko, jež jste měli v tamním ohni, náležitě nažhavilo, ale s někým jiným.

Související…

Zkoušíte zahnat depresi na online seznamkách? I ty spíš fungují jako bludiště samoty
Jan Handl

Kdepak. Ještě daleko ekonomičtější než brouzdání online seznamkou (či seznamkami) je praxe, jež nabírá dech ve Spojených státech: outsourcovat flirtování třetí straně. Fakt. Server Quartz přinesl v dubnu průlomový text, jenž dotyčný byznys popisuje ústy dámy, která se jako taková nastrčená volavka chvíli živila.

Nejdříve pohovor

Abychom to vzali popořádku: profily neexistujících lidí – mrtvé duše, fakes – jsou na seznamkách všudypřítomnou záležitostí. Zcela běžný je obchodní model, podle něhož se napřed můžete podívat na ty všechny úžasné dámy, které by s vámi rády trávily svůj čas, ale k oslovení si musíte zaplatit členství. Na podobnou notu, jen živenou inzercí, udržují seznamky plejádu profilů dvacetiletých slečen, které všechny hledají společnost starších pánů; to aby ti, kteří v němých hodinách noci hledají online naději na půvabnou společnost, neviděli hned, že se mohou ve skutečnosti seznámit pouze s různými verzemi sebe sama. Až sem je to běžný kolorit online byznysu poháněného libidem.

Když mohou existovat architekti, kteří plánují váš dům, a cestovní agenti, kteří vám ušijí dovolenou na míru, je jen pochopitelné, že i flirt lze úspěšně outsourcovat.

Tohle však je něco jiného. Krok první: najmete si agenturu. Pokud zvolíte ViDA (Virtual Dating Assistants), zodpovíte zhruba 50 otázek a absolvujete hodinu a půl pohovoru, při němž na sebe prozradíte všechno, co byste na sebe prozradili oslovenému terči. Tam si vaši složku (či jak to nazvat) vezmou do práce tři typy profíků.

První z nich sepíše podle vámi zadaných informací váš profil na nějaké existující seznamce, nejlépe na Tinderu. Musí být sepsaný tak, aby fakticky seděl, ale zároveň vás vystavil do co nejlepšího světa. Pokud jste malý, tlustý, plešatý pojišťovák, špatně o sobě budete tvrdit, že jste kosmonaut a vypadáte jako Tom Cruise (a vaše konto zrovna tak). Profík ale sepíše váš profil tak, aby zněl stejně sebevědomě, jako by ho psal sám Cruise na palubě letu na Mars.

Chuť na budoucí choť

Pak nastoupí matchmaker čili dohazovač. Ten vybere podle vámi stanovených kritérií desítky žen (muži tvoří podle majitele ViDA Scotta Valdeze přes dvě třetiny klientely) a osloví je. Ty, které odpoví, si vezme na starost hlavní hvězda podniku, jíž je Closer neboli uzavíratel dohod. Ten s dotyčnými dámami flirtuje (podle manuálu, který sestavil sám Valdez) tak dlouho, dokud z nich nevytáhne jejich telefonní číslo. Pošle je klientovi. Tím si vydělal zmíněného třičtvrtědruhého dolaru a může jít dál. Dlouho to ovšem trvat nesmí. Pokud dáma neprojeví známky ochoty během tří vzkazů, jdete dál, jinak se to nevyplatí.

Vy už si pak jen jako klient pročtete, o čem jste (přes svého virtuálního asistenta) s dámou "mluvili", zavoláte jí a následně máte možnost strávit úžasný večer. Nebo případně potkat svoji budoucí choť; zhruba třiceti procentům dnešních amerických manželství předchází seznámení online.

Je to logické. Jak praví reklama na ViDA, online flirtování je jako práce na půl úvazku. A když mohou existovat architekti, kteří plánují váš dům, a cestovní agenti, kteří vám ušijí dovolenou na míru, je jen pochopitelné, že i flirt lze úspěšně outsourcovat. Jsou lidé ze staré školy, kteří ten celý byznys považují za vtělení ďábla, ale ti ať si užívají svůj analogový celibát. Mohou se taky naučit sami tahat z holek telefony. Pokud dokážou vydyndat z dam deset čísel za hodinu a budou to tak dělat celý měsíc osm hodin denně,  přijdou si zhruba na průměrný pražský plat. Dobře jim tak.

foto: Shutterstock, zdroj: Quartz

Tipy redakce

Život ve městě zvyšuje riziko úzkostí. Co dělat, když se nechcete odstěhovat?

Život ve městě zvyšuje riziko úzkostí. Co dělat, když se nechcete odstěhovat?

„Talácel jsem se valícím davem, nikdo si mě nevšiml, nikdo na mě nepohlédl. Až...

Nejtěžší bylo uvědomění, že nemám opravdu nic, říká bývalý bezdomovec

Nejtěžší bylo uvědomění, že nemám opravdu nic, říká bývalý bezdomovec

Flákač, budižkničemu, alkoholik, čórka. To jsou typické konotace, které si mnoho z...