fbpx

Firma o den nestihla dodělat zakázku, aby se vyhnula vládou vyhlášené karanténě. Teď musí montéři dva týdny "odpočívat"

Zveřejněno: 31. 3. 2020

Že by se někdo nechal zavřít dobrovolně na čtrnáct dní do karantény a navíc ještě kvůli své práci, to ani v těchto dnech moc uvěřitelně nezní. Pěti zaměstnancům křižanovské firmy VV SKLO se ovšem právě tohle v minulých dnech stalo. Kvůli dokončení velké zakázky v sousedním Rakousku teď musí trávit doma celé dny v úplné izolaci.

Právě v pátek 13. března, když česká vláda v souvislosti s epidemií koronaviru rozšířila povinnou karanténu pro občany vracející se z rizikových zemí, pracovali ve Vídni na zakázce pro tamní společnost Notcet. Potřebovali ještě den, maximálně dva na to, aby mohli investorovi předat kompletní skleněné interiéry šestnácti nových kanceláří. „Už od středy jsme tušili, že se něco chystá, a tak jsme se každý den snažili toho stihnout co možná nejvíc a v práci jsme zůstávali až do půl deváté večer,“ říká šéf party montérů ze společnosti VV SKLO  Vratislav Jaitner.

Protože nebylo a dodnes není jasné, kdy bychom mohli přerušené práce dokončit, rozhodli jsme se pro druhou variantu.

„Jenže když česká vláda tohle opatření vyhlásila,  bylo jasné, že to nestihneme. Měli jsme na výběr, buď práci opustit a  před pátečním polednem překročit rakouskou hranici,  takže bychom se sice vyhnuli karanténě, ale zakázka ve Vídni by zůstala nedokončená, nebo práci dodělat a dobrovolně se nechat po návratu domů zavřít do karantény. Protože nebylo a dodnes není jasné, kdy bychom mohli přerušené práce dokončit, rozhodli jsme se pro druhou variantu.“

Bylo to jen o den

Ukázalo se nakonec, že k dokončení prací stačil pouze jediný den. Už v sobotu 14. března odpoledne předali pracovníci VV SKLO rakouskému zákazníkovi hotové dílo a vrátili se domů, do karantény. V té zůstanou ještě celý tento týden.

Související…

Pražané nevycházejí. O 80 procent víc než obvykle jich zůstává doma
Zdeněk Strnad

foto: Archiv VV SKLO, zdroj: VV SKLO

Tipy redakce

Život ve městě zvyšuje riziko úzkostí. Co dělat, když se nechcete odstěhovat?

Život ve městě zvyšuje riziko úzkostí. Co dělat, když se nechcete odstěhovat?

„Talácel jsem se valícím davem, nikdo si mě nevšiml, nikdo na mě nepohlédl. Až...

Nejtěžší bylo uvědomění, že nemám opravdu nic, říká bývalý bezdomovec

Nejtěžší bylo uvědomění, že nemám opravdu nic, říká bývalý bezdomovec

Flákač, budižkničemu, alkoholik, čórka. To jsou typické konotace, které si mnoho z...