fbpx

Automobilka zaznamenává v České republice historický úspěch. A co se týče zvýšení prodejů, překonává zde i konkurenci

Zveřejněno: 10. 5. 2019

Trh s osobními automobily jde v poslední době dolů. Evropský i tuzemský. Prodeje poklesly meziročně jak v březnu, tak za celý letošní první kvartál. Netýká se to ale všech značek. Jednou z těch, která se úspěšně hrne proti tomuto proudu, je Volvo.

Propad o 12 % není malé číslo. Segment prémiových vozů hlásí meziroční pokles dokonce 14 %. O to cennější úspěch zažívá v České republice švédské Volvo. V uplynulém čtvrtletí prodalo o 25 % více vozů než v prvním kvartálu loňského roku. Tím se stalo třetí nejrychleji rostoucí značkou na českém trhu. A březnových 36 % je už skutečně cifra na zeď...

Společný úspěch

Značka Volvo na tuzemském trhu rozhodně nepatří k zaměstnaneckým gigantům, o to více práce odvádí jak generální importér značky, tak všechna dealerství, jichž je na území Česka již osmnáct.

sarka heyna

Je to úspěch našich zaměstnanců i celé dealerské sítě, říká ředitelka českého zastoupení Volva


„Tento úspěch samozřejmě nespadl jen tak z nebe – je to důsledek dobré práce náš všech, zaměstnanců importu i dealerské sítě,“ potvrzuje generální ředitelka Volvo Car Czech Republic Šárka Heyna Fuchsová.

A o které modely je u nás největší zájem? V Česku asi nepřekvapí, že jde o vozy SUV. Číslo jedna je střední crossover XC60.

Výsledkem dobré vzájemné spolupráce jsou čísla, která znamenají úspěch nejen vůči konkurenci, ale jsou i nejlepšími v celé historii působení značky v Česku.

Nejoblíbenější jsou SUV

A o které modely je u nás největší zájem? V Česku asi nepřekvapí, že jde o vozy SUV. Číslo jedna – jak u Volva, tak absolutně ve svém segmentu – je střední crossover XC60, na zadní kola mu šlapou benjamínek XC40 spolu s velkým a luxusním Volvem XC90 (ve svých kategoriích oba na druhých pozicích v rámci celého trhu).

Související…

Volvo získalo prestižní cenu za recyklaci. Prototyp XC60 šetří oceány
Klára Kutilová

foto: Volvo Cars, zdroj: Volvo Cars Evolution

Tipy redakce

V Praze se dají vyžebrat dva tisíce za půl hodiny, říká bývalý bezdomovec

V Praze se dají vyžebrat dva tisíce za půl hodiny, říká bývalý bezdomovec

Flákač, budižkničemu, alkoholik, čórka. To jsou typické konotace, které si mnoho z...

USA jsou zaplaveny fake news: Třetina mileniálů pochybuje, zda je Země kulatá

USA jsou zaplaveny fake news: Třetina mileniálů pochybuje, zda je Země kulatá

Tajná spiknutí okolo celebrit nejsou až tak nová. To první se objevilo na sklonku...