fbpx

Stále zůstane množství povolání, kde z principu home office možný není. Proto jej vnímáme jako benefit a projev důvěry k našim lidem, říká Ondřej Slabý

Zveřejněno: 10. 3. 2019

Jak si v době rekordně nízké nezaměstnanosti udržet kvalitní zaměstnance a jak přitáhnout ty perspektivní? Jak se novým trendům v zaměstnávání přizpůsobují ve společnosti Mall Group, jsme se zeptali ředitele HR Ondřeje Slabého.

Je ve vaší společnosti běžné, že lidé sedí v práci "od-do", nebo si můžou zaměstnanci organizovat práci podle svého?

Na pozicích, kde je to možné, umožňujeme flexibilní pracovní dobu v kombinaci například s možností home office. Vždy záleží na povaze práce a dohodě s nadřízeným.

Vedle tradičních nástrojů jsme v celé skupině implementovali Microsoft platformu, interní komunikační systém je tedy Yammer a týmy využívají Microsoft Teams.

Například u pozic v logistice nebo na prodejnách MALL.cz funguje ale směnný provoz, proto hledáme alternativní benefity, jako jsou například relax days.

Především mladí lidé dneska vyžadují, aby nemuseli sedět na jednom místě v kanceláři, aby mohli pracovat odkudkoli. Jak se tomu trendu ve firmě přizpůsobujete?

V Mall Group je věkový průměr 32 let a na řadě pozic pracují velmi mladí lidé. Hlavním kritériem je u nás odvedená práce. Věříme na osobní zodpovědnost a lidem, kteří zde pracují, dáváme kromě zodpovědnosti především kompetence ke konkrétním úkolům.

Jak poté probíhá kontrola jednotlivých projektů?

V Mall Group si navzdory velikosti firmy udržujeme dynamické a agilní prostředí, kde za konkrétní projekty zodpovídá vždy konkrétní vlastník projektu.

Jaké nástroje k plánování, komunikaci zaměstnanců či řízení celých projektů běžně využíváte?

Vedle tradičních nástrojů jsme v celé skupině implementovali Microsoft platformu, interní komunikační systém je tedy Yammer a týmy využívají Microsoft Teams.

Přečtěte si, jak se novým trendům v zaměstnávání přizpůsobují ve společnostech Seznam, Moneta Money Bank, innogy, ČSOB a Volvo.

Implementace těchto nástrojů získala ocenění v prestižní soutěži Microsoft Awards 2018, kde jsme v kategorii digitální transformace získali druhé místo v konkurenci více než stovky českých i slovenských projektů.

Home office je dneska poměrně běžný benefit. Neobáváte se, že o něj zaměstnanci přijdou, pokud ekonomika zpomalí?

Home office je výsadou pozic, kde je reálně možný. A jak už jsem zmiňoval, stále zůstane množství povolání, kde z principu možný není. Proto jej vnímáme jako benefit a projev důvěry k našim lidem. Z toho důvodu o jeho omezení v kontextu s ekonomickým vývojem neuvažujeme.

 

foto: Shutterstock a Mall Group, zdroj: Mall Group

Tipy redakce

Nejtěžší bylo uvědomění, že nemám opravdu nic, říká bývalý bezdomovec

Nejtěžší bylo uvědomění, že nemám opravdu nic, říká bývalý bezdomovec

Flákač, budižkničemu, alkoholik, čórka. To jsou typické konotace, které si mnoho z...

Ztraceni v pekle velkoměsta. Proč neumí naplňovat potřeby svých obyvatel?

Ztraceni v pekle velkoměsta. Proč neumí naplňovat potřeby svých obyvatel?

„Talácel jsem se valícím davem, nikdo si mě nevšiml, nikdo na mě nepohlédl. Až...