fbpx

Strašně jsme na sebe žárlily. Po odchodu z Bachelora se mi ulevilo, říká Chris Dalších 3 fotografií v galerii
Christina Marinetti aka Chris. (zdroj: se svolením Christiny Marinetti)

Pohádka pro dospělé plná toxických stereotypů? Pohled zevnitř očima jedné ze soutěžících

Zveřejněno: 20. 1. 2025

Christina Marinetti vstoupila do světa reality show Bachelor s otevřeným přístupem a nadějí, že potká lásku a změní směr svého života. Zkušenost, kterou by jí záviděly tisíce holek, ji zavedla do víru emocí, přátelství i rivality, kde nechyběl smích, slzy ani překvapivé okamžiky. Co si ze show odnesla, jak se vyrovnávala s tlakem kamer a jak vnímá momenty, kdy ji sestřihy vykreslily jinak, než jaká skutečně je? V rozhovoru nám umožnila nahlédnout do zákulisí, kde růže nebyly jediným dramatem.

Chris, co tě přimělo se do soutěže přihlásit a co jsi od toho očekávala?

Přiznám se, že jsem se do soutěže sama vůbec nepřihlásila – oslovili mě. A protože jsem tehdy byla taková „yes girl“, řekla jsem si: Proč ne? Takovou nabídku přece nedostane každý. Navíc jsem věřila, že to do mého života nepřišlo jen tak náhodou.

Související…

Láska naslepo? Proč slavná reality show Netflixu nemohla příliš fungovat
Aneta Šebková

A co jsem od toho očekávala? Šla jsem do toho s tím, že třeba potkám lásku. Nemusel to být nutně Honza, ale říkala jsem si, že se třeba zviditelním a zaujmu někoho, s kým by ta láska mohla vzniknout. Teď si ale říkám, že když mě viděli v soutěži takhle jančit, možná mě už nikdo chtít nebude. 😊

Jaký byl pro tebe první den ve vile? Co jsi říkala na ostatní holky?

Když jsem přijela, byla jsem strašně nervózní. Bylo mi to hrozně nepříjemné a fakt jsem měla chuť jet hned domů. Druhý den jsem ale úplně zapomněla, že tam vůbec nějaké kamery jsou, a začala jsem to brát víc v pohodě.

Jaký tlak jsi cítila během soutěže? Bylo těžké udržet si klid a soustředit se na to, co chceš?

Já občas reaguji přehnaně a netajím se tím. Nikdy jsem si nehrála na to, že jsem úplně vyrovnaná a nikdy nebouchnu. Přiznávám, že jsem temperamentní. Navíc tam je člověk prostě v bublině – nemůže si zavolat mámě, nemůže pohladit psa, nemůže utéct. Ty konflikty tam musí řešit.

Na konci už mi z toho fakt hrabalo. Já jsem tam s nikým neměla vyloženě konflikt, až na konci s Mary. Jinak jsem se vždycky kohokoliv zastala, kdykoliv došlo k nějaké vyhrocené situaci.

@bachelorcesko Mary při hře řekla, že Chris je z dívek nejméně inteligentní.💡🤔 Kdo by měl být případně na místě místo Chris? 👀 #bachelorcesko #bachelor #voyocz #voyo #tvnova ♬ původní zvuk - Bachelor ČeskoJak už jsem říkala, žijete tam jak v bublině, a když máte nějaký konflikt, nemůžete utéct. Najednou jsou ty problémy obrovské, přitom to není tak horké. Třeba vedle Kláry jsem se často cítila jako emocionální troska, protože ona se furt směje, jakože pořád. Jí byste mlátili do hlavy sekerou a ona by se pořád smála. 😊

Jaké byly vztahy mezi soutěžícími? Byla mezi vámi spíše rivalita, nebo přátelství?

Většina z nás byly hráčky, takže rivalita tam samozřejmě byla cítit. Ale to neznamená, že jsme nebyly přítelkyně. Dokázaly jsme se navzájem podpořit, pochválit si šaty nebo účes, a když bylo potřeba, upřímně říct: „Hele, tohle ti nesluší.“ Přátelství tam rozhodně bylo, i když nás bylo osmnáct a všechny jsme bojovaly o jednoho chlapa.

Občas to přátelství ovšem muselo jít stranou – nebo šel stranou Honza. Nakonec záleželo na každé z nás, kam až je ochotná zajít, aby vyhrála. Ale co je pro mě nejdůležitější, je to, že jsem si ze show odnesla krásné přátelství, kterého si vážím.

Byla v kolektivu nějaká, kterou sis opravdu oblíbila, nebo naopak někdo, s kým jsi měla těžší vztahy?

V kolektivu byly čtyři holky, které jsem si opravdu hodně oblíbila – Lucka, Sabina, Kristýna a Linda. Bohužel po odchodu z vily jsem si uvědomila, že já a Linda jako přítelkyně prostě fungovat nemůžeme, takže se naše cesty rozešly. Na druhou stranu mi zůstaly tři skvělé kamarádky, na které se můžu spolehnout.

Já tam kolikrát strašně potřebovala čůrat! Měli by natočit speciální díl o tom, jak Marinetti pořád potřebuje čůrat.

Co se týče ostatních, většinu holek mám stále ráda, ale jsou tam tři výjimky – Mary, malá Denisa a Deny. S nimi se vůbec nestýkám a ani s nimi do kontaktu přijít nechci.

Jak ses vyrovnávala s tím, že jsi byla obklopena dívkami, které všechny usilovaly o přízeň jednoho muže?

Je to mnohem těžší, než si většina lidí dokáže představit. Zůstávat tam s pocitem, že se mu možná až tolik nelíbíte, je náročné na psychiku i sebevědomí. Mnoho lidí nás soudí za to, že pláčeme nebo že se hroutíme, ale já bych jim přála, aby si to sami zkusili. Ten pocit, když vás někdo, o koho bojujete, odmítá, dává vás na druhou kolej a věnuje svůj čas někomu, o kom víte, že třeba není tak dobrý člověk, je opravdu bolestivý.

Jak moc náročné bylo na psychiku být pryč od lidí a prostředí, které miluješ, a sdílet tak dlouhou dobu všechno jen se ženami, aniž by se dalo utéct?

Tohle bylo vážně těžký. Bachelor je v tomhle ohledu hodně komplikovaný. Třeba v Love Islandu je i mužská energie, což ženské trochu zklidní. Jsou tam jiné, nereagují tak přehnaně, a hlavně tam není tak velká rivalita. My jsme na sebe ve vile strašně žárlily. Ale paradoxně to nebylo jen o tom, že bychom všechny chtěly Honzu. Žárlily jsme už jen na to, že některá mohla jít ven, odpočinout si, zažít jinou atmosféru, nějaký testosteron...

Měla jsi někdy pocit, že některé holky měly s Honzou silnější spojení než ty? Jak jsi to zvládala?

My dva jsme byli spíš přátelé. Často jsem se ho snažila podržet, protože jsem viděla, že mu to taky není příjemné. Ten den, co jsem vypadla, jsem ho ještě ujišťovala, že je všechno v pohodě. Už jsem tak nějak tušila, že to budu já.

50aebf12 f3e1 44f3 9473 57b7ff6550bd

Ve vile to bylo jako v bublině. A nebylo kam utéct.


Navíc jsem od začátku věděla, kdo vyhraje. S tou holkou měli fakt dobrý match. Myslím si, že ho jako jediná měla upřímně ráda. A Honza je dost empatický, takže to musel vycítit. Byla taky jediná, kdo na něj trochu žárlil a měl s ním nějaké vize do budoucna.

Jaké byly tvoje první pocity po tom, co jsi vypadla?

Strašně se mi ulevilo. Nemám vůbec nic proti Honzovi – i když, upřímně, asi to není úplně můj typ chlapa, se kterým bych chtěla být. Jako kamaráda ho mám ale fakt ráda. I když teď je ho všude tak strašně moc, že mám pocit, že mi za chvíli vyskočí i ze skříně! 😊

Jak probíhal běžný den ve vile? Co by diváky nejvíc překvapilo, kdyby si mohli na chvíli vyměnit místo s tebou?

Běžný den ve vile? To byl někdy strašný chaos. Musely jsme se samy líčit, oblékat, a ještě k tomu ladit outfity tak, aby každá z nás vypadala jinak – na kamerách to muselo vypadat perfektně. A to nebylo jen tak – občas nám pětkrát řekli: „Jdi se převléknout.“ Takže jsme tam běhaly jak splašené krávy a pořád se převlékaly.

Když jsme se konečně oblékly, přišla další etapa – dohady. Hodinu a půl jsme třeba „brečely“, že už nic natáčet nechceme. Když jsme se konečně uklidnily, šly jsme na oběd – a to jídlo bylo, no, nic moc. Mně tam nechutnalo skoro nic, takže jsem přežívala na toustech... a přibrala tři kila.

A pak přišlo natáčení. To, co v televizi trvá 10 minut, se často točilo čtyři hodiny. Třeba otázka, jestli někdo přinese růži z rande, padla asi třistakrát. Někdy jsme natáčely klidně 17 hodin v kuse, pořád dokola to samé, stejné situace, stejné věty. Bylo to vyčerpávající.

A k tomu všemu ještě musím říct – já tam kolikrát strašně potřebovala čůrat! Měli by natočit speciální díl o tom, jak Marinetti pořád potřebuje čůrat.

Myslím, že s její minulostí by měla být trošku pokornější, potom by na ni nebylo tolik „hejtů“, co se jí dostalo.

No a ten dojem, že jsme tam všechny alkoholičky? To mě docela šokovalo. Vypadalo to, že pořád pijeme, ale ve skutečnosti jsme měly příděly. Směly jsme vypít jednu až dvě skleničky. Jediný večer, kdy jsme to trochu přehnaly, byla božská párty. Tam jsem se neopila jenom já, ale i Honza, Mary a Lucka podle mě byli trochu „cinklí“. Dali nám totiž více druhů vína a nikdo nás nekontroloval, takže to podle toho i dopadlo. 😊

Jak se tedy řešilo líčení a výběr outfitů?

Každý den jsme se musely nejdřív nalíčit samy, ale vizážistky nás pak doladily, aby to vypadalo perfektně před kamerou. Oblečení jsme si vybíraly taky samy, ale stylistky nám pomáhaly s výběrem tak, aby nám co nejvíc lichotilo a aby se barvy jednotlivých outfitů navzájem netloukly.

Musím přiznat, že mi to občas moc nevyšlo, ale stylistky a vizážistky byly naprosto úžasné. Vždycky s nimi byla velká sranda, a když přišly, dokázaly mi okamžitě zlepšit náladu. Celkově to byla jedna z těch příjemnějších částí celé show.

Diváci vidí jen minimum toho, co se ve vile děje. Měla jsi někdy pocit, že jsi v pořadu zobrazená jinak, než jaká skutečně jsi? Jak ses s tím vyrovnala?

Určitě jsem ten pocit měla. Reality show je dělaná tak, aby to diváka bavilo, a občas to bylo na úkor toho, jak jsem tam byla zobrazena. Třeba ty nešťastné carbonara. V pořadu to vypadalo, že se zlobím na holky, ale tak to vůbec nebylo. Ty holky přece neovládají čas, ani Zorku, ani Honzu. Ta věta, co tam říkám, vůbec nesměřovala na ně.

@bachelorcesko Christy se vytáhla s receptem na spaghetti carbonara! 🍝 Bohužel bylo pozdě a Jan tak zůstal po cocktail párty hlady. 👀🫣 Dali byste si carbonara? 🤩 #bachelorcesko #bachelor #voyocz #voyo #tvnova ♬ původní zvuk - Bachelor Česko

A co mě úplně dorazilo, je to, jak to nakonec sestříhali. Honza ty carbonara fakt snědl, dokonce mi je pochválil. Já chápu, že je to reality show a musí být zajímavá, ale nemuseli ze mě dělat krávu, která se u vaření zhroutila a neumí vařit. To, že jsem se zhroutila, mi nevadí, ale že neumím vařit, mě fakt urazilo, protože já dělám výborné carbonara. 😊

A víš, co je nejlepší? On je snědl i studené, a to je fakt pěkný hnus. Tak si říkám – proč tam nedali, že je snědl? Aspoň by se ukázalo, že to nebyla taková katastrofa.

Jak se ve vile řešila běžná denní rutina, jako je praní prádla nebo vaření? Byl na to čas, nebo to bylo celé jen o kamerách a emocích?

Praly jsme si prádlo samy a snídaně jsme si také připravovaly vlastními silami. Obědy nám ale vozili z místního hotelu, kde bydlela produkce. Co se úklidu týče, jednou týdně k nám chodila uklízečka, ale pokoje jsme si musely udržovat samy. Bylo to tedy takové napůl – běžné povinnosti tam pořád byly, ale hodně času zabíraly kamery, natáčení a vše okolo show.

Když jsi chtěla někam „zmizet“ a být chvíli sama, bylo to vůbec možné? Měla vila nějaké „útočiště“?

To bohužel nešlo. V té vile nebylo žádné místo, kde bys mohla být fakt jen sama se sebou. A když už toho bylo moc, třeba ta situace s Mary, tak jsem se už cítila fakt hrozně. Tehdy za mnou přišla i Eva, která jinak za celou tu reality show promluvila asi dvě věty, a zastala se mě. A když tě začne bránit někdo, jako je Eva, tak víš, že už je ta situace fakt přes čáru.

Stalo se někdy, že by někdo z produkce dal soutěžícím tip, co by mohly udělat nebo říct, aby to bylo zajímavější?

Ano, občas jsme od produkce dostaly tip, co by mohlo být pro show zajímavější. Například nám mohli říct něco jako: „Hele, vy dva jste se ještě nepolíbili, možná bys na tom měla zapracovat,“ nebo „Už je to dlouho, co jste spolu mluvili, měla by sis ho vytáhnout na rozhovor.“ 

Jak máš vlastně poznat, jestli mezi vámi funguje chemie, jestli z toho může něco být, když toho člověka nepolíbíš? Za mě ať se líbá klidně se všema.

Ale nikdy nás k ničemu nenutili, bylo jen na nás, jestli se tím budeme řídit, nebo ne.

Na sítích se aktuálně hodně diskutuje o tom, že se Honza líbal s tolika soutěžícími. Jaký na to máš názor?

Mně přijde, že jsme my Češi v tomhle strašně úzkoprsí. Jak máš vlastně poznat, jestli mezi vámi funguje chemie, jestli z toho může něco být, když toho člověka nepolíbíš? Kdyby políbil jenom Evu, tak by asi měl vztah jen s ní. On potřebuje mít z těch holek na výběr, každá je pro něj něčím jiná, každá má něco, co on hledá. Takto byly soutěžící vybrané.

On má třeba rád temperamentní holky, proto jsem tam byla já. I když někdy jsem pro něj byla temperamentní až moc. Pak jsou tam Sabina a Lucka, protože má rád vtipné holky, Klárka, protože má rád něžné holky, a Deny, protože je sportovkyně a umělkyně, což je taky něco, co má rád.

V zahraničních verzích se spolu třeba i vyspí. Kdybych byla já na jeho místě, tak z těch 18 chlapů vím hned pět, kteří mi nepadnou do oka, a půjdou okamžitě pryč. Zbyde mi jich 13, ale něco na nich mi nebude sedět, takže zase pár půjde. Ale z těch 8, kteří zůstanou, bych klidně všechny políbila a zjistila, jestli mezi námi ta chemie je. Za mě ať se líbá klidně se všema.

Jaké jsou tvé vztahy s ostatními účastníky po skončení soutěže?

Po skončení soutěže jsem v kontaktu téměř se všemi účastníky, i když s některými to není nijak intenzivní. Třeba s Deny se vůbec nebavím, a to ani s malou Denisou. U Deny si nemyslím, že by byla zlá, spíš si myslím, že se jí v životě stalo něco, co ji poznamenalo, a teď je trochu paranoidní. Ona totiž opravdu věří tomu, co říká, a to je pro mě jako zlobit se na vozíčkáře, že nemůže chodit. S malou Denisou to je jiná – je podle mě dost zákeřná, povýšená a myslí si o sobě, že je něco víc než ostatní.

0bdc7fd3 14fb 4e28 93b6 62a42b063d8e

Chci lidem pomáhat cítit se krásně.


Přitom si myslím, že s její minulostí by měla být trošku pokornější, potom by na ni nebylo tolik „hejtů“, co se jí dostalo. A Mary? Ta je podle mě vypočítavá. Ona je chytrá, ví, jak se má chovat před kamerou, aby byla zajímavá a aby ji lidi začali sledovat. To nikdo kromě ní nedělal – nebyli jsme na to stavěné. Třeba za mnou přišla na pokoj a řekla mi, že my dvě se moc nemusíme, ale pojďme dělat drama, pojďme se hádat, abychom zůstaly co nejdéle. Já jsem to odmítla, narovinu jsem jí řekla, že už na tom nejsem psychicky dobře a že se tam nechci držet zuby nehty, když vím, že mezi mnou a Honzou nic není. Já jsem nic necítila a on taky ne. Ale dodnes jsme přátelé.

Jaké máš plány do budoucna? Kam bys chtěla svůj život dál směřovat?

Ráda bych změnila kariéru a začala se věnovat něčemu, co mě opravdu naplňuje. Plánuji rozjet své vlastní podnikání a zaměřit se na aplikaci řas, protože mě práce v tomto oboru nesmírně baví.Těším se na to, že budu moci pomáhat ostatním cítit se krásně a sebevědomě. A pokud právě čtete tyto řádky a zvažujete, že si necháte řasy udělat, budu moc ráda, když přijdete právě ke mně. Vážím si každého zákazníka a věřím, že ode mě budete odcházet nejen s krásnými řasami, ale i skvělým pocitem.

 

 

foto: se svolením Christiny Marinetti, zdroj: Autorský článek

Tipy redakce

Ztraceni v pekle velkoměsta. Proč neumí naplňovat potřeby svých obyvatel?

Ztraceni v pekle velkoměsta. Proč neumí naplňovat potřeby svých obyvatel?

„Talácel jsem se valícím davem, nikdo si mě nevšiml, nikdo na mě nepohlédl. Až...

Nejtěžší bylo uvědomění, že nemám opravdu nic, říká bývalý bezdomovec

Nejtěžší bylo uvědomění, že nemám opravdu nic, říká bývalý bezdomovec

Flákač, budižkničemu, alkoholik, čórka. To jsou typické konotace, které si mnoho z...