fbpx

Jak konečně skórovat na Tinderu? Nechte si vyrobit ideální profil 1 fotografie
zdroj: Shutterstock

Spousta agentur a "editorů profilů" vám za pár drobných vylepší profil tak, že se vaše nová drahá polovička bude na osobním setkání divit

Zveřejněno: 8. 11. 2022

Klasickému seznamování v kavárnách, kdy nesmělý muž oslovuje osamělou vyděšenou ženu blekotáním o počasí, zřejmě již definitivně odzvonilo. Proč by taky ne, když stačí v trenkách sednout k laptopu a poslat do éteru pár "vyhajpovaných" fotek? Navíc vám už dneska chytré agentury poradí, jak má váš profil na online seznamce vypadat.

Přes nejrůznější seznamovací aplikace hledá svého životního partnera stále větší procento lidí. Ovšem spolu s očekáváním stoupají také nároky. S rozmázlou fotkou od Balatonu už takovou parádu zkrátka neuděláte. Toho si všimlo i několik mladých nadějných podnikatelů a začalo nabízet jednorázové editorské služby seznamkových profilů. Že vám na Tinderu nepřicházejí žádné matche? Zavolejte prostě svému randícímu poradci a máte to bez práce...

Za krásných pět dolarů vám pak armáda „specialistů“ pomůže najít tu pravou životní lásku.

Nezdary v online seznamkách vytvořily skvělé příležitosti pro GIG ekonomiku, a tím všechny podnikavé social specialisty, kteří se rozhodli přihřát trochu té polívčičky i v tomto intimním sektoru. Než o profi koučing či odborné poradenství jde ovšem spíš o tu nejjednodušší, nejlevnější a nejrychlejší cestu, jak získat na Tinderu alespoň trochu pozornosti. Plno podobných služeb naleznete například na internetovém portálu Fivver (portál zprostředkovávající prostor malým podnikatelům či živnostníkům), kde pod heslem Vztahová poradenství narazíte na nespočet podobných nabídek. Za krásných pět dolarů vám pak armáda „specialistů“ pomůže najít tu pravou životní lásku.

Bez neúspěšných profilů

„Kdybyste mi před dvěma lety řekli, že mi kluci budou platit, abych jim poradila, jak má vypadat jejich Tinder, asi bych se vám pěkně vysmála,“ říká pro server Daily Beast Camila Arguello, 22letá studentka a editorka profilů z Oregonu. „Sice se tomu směju, ale zároveň své práci věřím,“ dodává. „Přála bych si svět bez neúspěšných Tinder profilů.“

Pokud hledáte vážnou známost, asi není nejlepší nápad nastavit si jako úvodní fotku selfie s barmankami z Hooters.

Že to zní jako špatný vtip? Ani náhodou. Jemma Millerová a Alyssa Bakerová z Dallasu se do provozování služeb pustily, když zjistily, kolik mužů v jejich okolí dělá při vedení svých Tinder účtů naprosto základní chyby. Ti muži zároveň vědí, že jejich profily nefungují, ale kvůli možnému posměchu se bojí o radu požádat své přátele. „Spousta chlapů vůbec netuší, co ženským imponuje. Pokud hledáte vážnou známost, asi není nejlepší nápad nastavit si jako úvodní fotku selfie s barmankami z Hooters,“ říká Arguello.

Chyby ovšem bývají mnohem typičtějšího rázu: od rozmazaných příspěvků přes skupinové fotky až po přehršel selfies. „Když si dáte na profil příliš mnoho selfíček, působí to, jako když celé dny jenom sami sedíte doma a přemýšlíte, z jakého úhlu se vyfotíte,“ upřesňuje Camila Arguello.

Chudáci, nebo idioti

Neméně zajímavý je také okruh klientely. Premisa, že seznamky používají jen zoufalci a nepoučitelní introverti, dávno vzala za své. Kromě takovýchto typických případů se totiž o pomoc hlásí i mnoho atraktivních a úspěšných mužů. Shane Pollard, bývalý festivalový producent, si práci editora velmi oblíbil a o svých klientech se mluvit nebojí. Kromě chlapíka z Forbes seznamu 30 pod 30 vedl účet nejmenovanému producentovi oblíbené americké TV show. „Někdo zkrátka působí jako naprostý chudák a jiný zase jako nafoukaný idiot,“ vysvětluje Shane.

Pokud si píšete s nádherným a navíc prudce inteligentním protějškem, raději s jásáním počkejte až na osobní setkání.

Díky anonymitě poskytovaných služeb stoupá i míra citlivosti sdělených informací. Je až k neuvěření, co všechno na sebe dokáže člověk vyklopit cizinci, který mu za 5 dolarů překope osobní profil. Často klient dokonce předá editorovi přihlašovací údaje a čeká, že všechnu dřinu odvede za něj. Velmi daleko to dotáhla například Sena Schmidtová z Omahy, která by své zaměstnání mohla popsat jako matchmaker. Dlouhé hodiny brousí po profilech zákazníků, navazuje komunikaci a vyhledává matche. Jménem majitele účtu se od potenciálních partnerů snaží získat telefonní číslo, které pak předá klientovi. Nojo, seznamování je zkrátka velká věda. Takže pokud si píšete s nádherným a navíc prudce inteligentním protějškem, raději s jásáním počkejte až na osobní setkání.

Související…

Šéfka online seznamky: Nešťourejte se v profilech svých potenciálních nápadníků
Kateřina Hájková

foto: Shutterstock, zdroj: Daily Beast

Tipy redakce

Nejtěžší bylo uvědomění, že nemám opravdu nic, říká bývalý bezdomovec

Nejtěžší bylo uvědomění, že nemám opravdu nic, říká bývalý bezdomovec

Flákač, budižkničemu, alkoholik, čórka. To jsou typické konotace, které si mnoho z...

Život ve městě zvyšuje riziko úzkostí. Co dělat, když se nechcete odstěhovat?

Život ve městě zvyšuje riziko úzkostí. Co dělat, když se nechcete odstěhovat?

„Talácel jsem se valícím davem, nikdo si mě nevšiml, nikdo na mě nepohlédl. Až...