fbpx

Zveřejněno: 13. 2. 2017

S afirmacemi jsem zkoušel pracovat již před patnácti lety a snažil se tak změnit kvalitu svého myšlení. Nicméně jsem tuto snahu několikrát v životě vzdal, jelikož se mi zdálo, že to jednoduše nefunguje. Ale když jsem si nedávno přečetl knihu „Poznejte dobro v sobě!“ od výjimečné ženy Louise L. Hay, která je v tomto směru opravdovou mistryní, moje touha přijít této praktice na kloub začala opět gradovat.

shutterstock 575814418
Louise L. Hay je známá především díky knize „Miluj svůj život“, která je stále velmi žádaným bestsellerem a již několik let se drží na předních příčkách prodejnosti téměř po celém světě. I přesto se mi zdál její obsah příliš rozsáhlý a tak trochu mne odradilo s ní hlouběji pracovat, přestože je to vynikající a v jistém ohledu dosud nepřekonané dílo.

Kniha „Poznejte dobro v sobě!“ je však podle mne snad nejlepším výtažkem z autorčiny celoživotní práce, která je věnována právě afirmacím, díky kterým můžete velmi rychle uvést do života pozitivní změny. 

Afirmace jako semínko 

Jednou z hlavních myšlenek této knihy je, že když své nové pozitivní prohlášení (čili afirmaci) pronesete nahlas a následně se budete věnovat činnostem, které jsou s tímto ve vzájemné harmonii, jejich účinek na sebe nenechá dlouho čekat. Můžete si představit, jako byste zasadili semínko do země a následně je pravidelně zalévali. Chvíli potrvá, než se z něho stane nádherná květina, ale i to je jen otázka času, vaší péče a trpělivosti.

Pokud se o ono pomyslné semínko nebudete starat, půdu kolem něho udupete a nedopřejete mu ani kapičku vláhy, žádná rostlina nevyroste. Proto je důležité své nové myšlenky ihned korunovat činy a v pronášení a konání nadále pokračovat, až se z toho všeho stane samozřejmost. Pak se můžete uvolnit zázrakům života nebo pokračovat v hledání dalších afirmací.

Každá myšlenka je přínos

082 big

Když si uvědomíte, že každé prohlášení, které učiníte nahlas či v duchu, je svým způsobem afirmací, můžete také lépe nahlédnout do tajů toho, jaký život si vytváříte. Nepropadejte stresu z nehezkých myšlenek, které vámi občas proplouvají, ale také je rozhodně neignorujte. V knize objevíte několik příkladů, jak negativní vzory myšlenek postupně nahrazovat těmi pozitivními.

Důležité je však zůstat v klidu a přijímat to, co vaše mysl produkuje. Akceptování všeho, co se honí ve vaší hlavě, je skvělý základ pro to, abyste pak mohli vytvářet takové myšlenky, které vám vyhovují. 

Kniha je rozdělena do dvanácti kapitol a většina z nich se zaobírá tématy, která jsou pro každého z nás životně důležitá. Dozvíte se, jak postupně změnit vaše myšlenky a následně celý život. Ale také zjistíte, co vlastně afirmace představují, ale i to, jak zvýšit jejich účinnost a rychleji je uvést do praxe. Jsou zde uvedeny různé metody, jako například práce se zrcadlem či zapisování seznamů a mnoho dalších tipů, které když budete dodržovat, tak účinnost afirmací maximálně zvýšíte a stanete se tak tvůrcem takového života, jaký si přejete. Přeji vám, ať vám tato kniha pomůže minimálně tak, jak pomohla mě.

Foto: Pixabay, Robert Policar

Tipy redakce

Nejtěžší bylo uvědomění, že nemám opravdu nic, říká bývalý bezdomovec

Nejtěžší bylo uvědomění, že nemám opravdu nic, říká bývalý bezdomovec

Flákač, budižkničemu, alkoholik, čórka. To jsou typické konotace, které si mnoho z...

Ztraceni v pekle velkoměsta. Proč neumí naplňovat potřeby svých obyvatel?

Ztraceni v pekle velkoměsta. Proč neumí naplňovat potřeby svých obyvatel?

„Talácel jsem se valícím davem, nikdo si mě nevšiml, nikdo na mě nepohlédl. Až...