fbpx

Zveřejněno: 13. 3. 2017

Karty byly vždy něčím mystickým. Symbolem, kterému byla přikládána nadpřirozená moc. Už od pradávna chtěli lidé odpovědi na otázky budoucnosti a zároveň se je báli klást. Odhodťe dnes svůj strach z neznáma a nahraďte ho zvědavostí. Objevte s námi co se skrývá za obrázky tarotových karet. 

Původ tarotu je mlhavý a nejasný. Existují prameny, které s jistotou dokazují, že tato karetní hra existovala již ve čtrnáctém století v Itálii a objevují se o ní zmínky i v jiných evropských zemích. Vědci se však domnívají, že má mnohem starší kořeny, které mohou sahat až do starověkého Egypta. K nám se pak tyto barevné papírky roznesly díky arabským Saracénům nebo jsou také velmi úzce spjaty s cikánskou kulturou. V průběhu patnáctého století byly karty malovány ručně na obědnávku knížecích dvorů. Později se k jejich výrobě začala používat dřevořezba, různé šablony a nebo rytiny. Nejstarší dochovalý neúplný balíček se dnes nachází v Národní knihovně v Paříži a pochází z období kolem roku 1392. Ať už je však historie tarotu jakákoliv, nejdůležitější je jeho symbolický a archetypální význam.  

Co je v kartách skryto?

fairy 1887093 640
Klasický balíček tarotu skýtá 78 karet, a ty se pak dělí na takzvanou velkou Akránu (22 karet) a malou Akránu (56 karet). Z čehož každá má svůj specifický význam. Slovo Arkána pochází z latinského Arcanum, které označuje něco tajemného, skytého, s magickou mocí. Prvotní funkce tarotu, ale není předpovídat budoucnost, jak by se mohlo na první dojem zdát. Kouzlo zakleté v obrázcích především odráží skutečnost teď a tady.

Karty nastavují zrcadlo naší duši a odkrývají tajemství života tah po tahu. Pro lepší zítřky je totiž nesmírně důležité pochopit nejprve přítomnost a potom zvolit nejlepší cestu ke štěstí. Nezapomeňte, že osud karty míchá, my s nimi pak hrajeme a tarot nám může dopomoci k výhře.  

Je tarot pro vás?

tarot 991041 640

Tarot ačkoliv se může jevit velmi podivínsky, mysteriózně a pohrává si i s čarodějnictvím, je v podstatě velmi nevinný. Je jednoduše pro všechny, kteří chtějí otevřít brány své intuice a objevit skyté souvislosti ve svém životě. Existuje mnoho typů tarotů a ještě více možností jejich výkladu. Stačí si jen zvolit ten, který vám vyhovuje. Hledáte-li odpovědi na otázky, které kolem sebe nenacházíte, možná je ten pravý čas zapomenout na nedůvěru a zkusit něco nového. Tato technika sebepoznání a chcete-li i předpovídání budoucnosti tu existuje již celá staletí, takže na tom opravdu něco bude, nemyslíte? 

Co nás čeká?

Pokud si stále ještě nejste jistí zda je tarot něco pro vás, možná vás přesvědčí malá předpověď na rok 2017, kterou poskytla Sophie Joya. Jestiže bylo uplynulých 365 dní protkaných spíše pesimismem, hledáním hlubšího významu a uvědomování si skutečných hodnot. Teď nás čekají lepší vyhlídky. Kartou tohoto roku je totiž kolo štěstí, které přináší velké změny a nové příležitosti. Nebojte se tedy vyzkoušet něco nového a využívat nabízené šance. Není totiž nic horšího, než promarněná příležitost. 

Foto: Pixabay

Tipy redakce

Nejtěžší bylo uvědomění, že nemám opravdu nic, říká bývalý bezdomovec

Nejtěžší bylo uvědomění, že nemám opravdu nic, říká bývalý bezdomovec

Flákač, budižkničemu, alkoholik, čórka. To jsou typické konotace, které si mnoho z...

Život ve městě zvyšuje riziko úzkostí. Co dělat, když se nechcete odstěhovat?

Život ve městě zvyšuje riziko úzkostí. Co dělat, když se nechcete odstěhovat?

„Talácel jsem se valícím davem, nikdo si mě nevšiml, nikdo na mě nepohlédl. Až...