fbpx
Zveřejněno: 28. 2. 2017

Prací prostředky, které seženete v supermarketech obsahují nejen agresivní složky, které mohou způsobit převážně u dětí alergické reakce, ale navíc vás vyjdou i na několik stovek korun. Vyrobte si ekologickou variantu sami doma a ušetřete pro jednou svou peněženku.

Výroba pracího prášku je velmi jednoduchá i levná záležitost a zvládne ji opravdu každý. Při manipulaci se sodou nezapomeňte na jednorázové rukavice.

ff91739a0b27bfabb4cc59089958433f
Budete potřebovat 

100-150g mýdla
1kg sody na praní
Ocet
Esenciální olej

Postup zabere jen chvilku

Jednou z nejdůležitějších přísad při výrobě prášku je bezesporu mýdlo. Sáhněte po kokosové nebo olivové variantě, které jsou na praní nejideálnější a celé mýdlo nahrubo nastrouhejte.

Mějte raději speciální struhadlo určené pro mýdla. Pokud se vám však nechce do náročnějšího strouhání, můžete mýdlo nařezat na menší kousky a vložit je spolu se sodou do kuchyňského robotu. Vzniklý prášek nechte nejprve chvíli usadit, jinak se vám rozpráší po celé kuchyni. Poté jej nasypte do dobře uzavíratelné nádoby a skladujte na suchém místě.

Jak na praní prádla

Na jedno praní vám postačí 2-3 lžíce pracího prášku. Místo aviváže přidejte půl hrníčku obyčejného octa. Samotný prací prostředek má totiž velice zvýšené pH a může způsobit podráždění kůže.

Ocet pH zneutralizuje na hodnotu, která je příjemná pro vaši pokožku a navíc krásně změkčí prádlo. Jestliže máte na oblečení skvrny, použijte na ně citronový olejíček, stačí opravdu jen pár kapek.

 

foto: Pinterest

Tipy redakce

Alkoholismus se dá léčit i mírněji než abstinencí, říká psycholožka Marie Funke

Alkoholismus se dá léčit i mírněji než abstinencí, říká psycholožka Marie Funke

Možná jste si po Novém roce dali jako spousta lidí následující předsevzetí: Už...

Je to podobně cenná komodita jako voda. I proto se písek krade z pláží

Je to podobně cenná komodita jako voda. I proto se písek krade z pláží

Loni v létě zaplatil jeden britský turista na Sardinii pokutu 1 032 eur, když byl...

Pokračováním v prohlížení těchto stránek souhlasíte s Podmínkami užití a Pravidly využití Cookies.