fbpx
Zveřejněno: 18. 8. 2017

Ubytování v Evropě není levnou záležitostí, a to především v hlavní letní sezóně. Co kdybychom vám však řekli, že ve Francii naleznete originální dřevěný domek, kde můžete přespat zcela zdarma? Vydejte se do města Bordeaux a vychutnejte si chvíle klidu v přírodě.   

Dřevěná chatka připomínající tři lesní sovy je nyní připravena pro táborníky v oblasti Bordeaux v jihozápadní části Francie. Za ubytování navíc nezaplatíte vůbec nic. A to proto, že je součástí iniciativy francouzského města, které chce povzbudit obyvatele, aby trávili více času v přírodě!

Projekt chce upozornit na závažný problém

Uvnitř domku naleznete celkem tři podlaží poskytující nocležníkům kruhové bílé postele. Na dřevěné terase se zase můžete kochat výhledem na okolní mokřady. Toto originální ubytování bylo navrženo a postaveno francouzskou uměleckou firmou Zébra3, konkrétně pak jej má na svědomí architekt Candice Petrillo. Ptáte se, proč chatka ve tvaru sov? Jejich vzácné druhy hnízdí v okolí rybníku. Do pár let však jejich přirozený domov může zcela zmizet kvůli rozšiřování nedaleké průmyslové zóny. Projekt, jenž vznikl na počest těchto zvířat, má upozornit na závažnost problému.

Nenechte si ujít jedinečné ubytování

Pokud plánujete výlet do Bordeaux v blízké budoucnosti, zarezervujte si pobyt v Les Guetteurs (také se této chatce říká „The Watchers“, tedy „Pozorovatelé“) nebo v jednom z mnoha dalších jedinečných kempinkových domků v této oblasti. Je však třeba mít na paměti, že je možné zde přespat pouze jednu noc. Jedná se také o velmi minimalistické ubytování, takže nepočítejte s elektřinou, toaletou nebo tekoucí vodou. Všechny chatky je možné zarezervovat od března do listopadu na stránkách Refuges Périurbains.  

Propojení se s přírodou

Společnost Refuges Périurbains nabízí ubytování pro cestovatele, kteří jsou ochotní se vydat na okraj města a ubytovat se tam za nulovou cenu. Naleznete zde celkem devět chatek navržených různými francouzskými umělci. Každý domek je zcela osobitý a jedinečný. Užijte si chvíle na čerstvém vzduchu a podpořte tento originální projekt nejen tím, že přespíte v chatce ve tvaru sov. Po noci strávené pod hvězdami v přírodě se můžete vrátit zpět do města Bordeaux a využít k ubytování některý z hotelů, který vám nabídne veškerý komfort. Láká vás představa přespání v přírodě? Nebo raději dáváte přednost hotelovému pokoji?   

 

foto: Bored panda, zdroj: Bored panda

Tipy redakce

Profesor Jan Rak: Ráj na zemi nastane, až zjistíme, že si realitu vytváříme sami

Profesor Jan Rak: Ráj na zemi nastane, až zjistíme, že si realitu vytváříme sami

Je realita to, co vidíme? Nebo si ji každý z nás vytváří po svém? Co nám vlastně o...

Proč se písek krade z pláží? Je to podobně cenná komodita jako voda

Proč se písek krade z pláží? Je to podobně cenná komodita jako voda

Loni v létě zaplatil jeden britský turista na Sardinii pokutu 1 032 eur, když byl...

Pokračováním v prohlížení těchto stránek souhlasíte s Podmínkami užití a Pravidly využití Cookies.