fbpx
Zveřejněno: 16. 3. 2017

Mám dvě děti a každé z nich je naprosto jiné a není to jenom tím, že mám holčičku i kluka. Již téměř dvacet let se věnuji astrologii, která dokáže velmi dobře popsat výjimečnost každého člověka. Zvláště při pozorování svých vlastních potomků vidím jejich jedinečný potenciál. Díky tomu je lépe chápu a snažím se jim co nejméně překážet v jejich vývoji. Jedině tak mají k dispozici větší prostor být sami sebou a objevovat svou vlastní cestu.

shutterstock 268295000
Hlavní charakteristické rysy každého člověka a dítěte velmi dobře popisují kombinace tří sil, kterým se v astrologii říká poeticky „Tři Světla“.  Jsou jimi Ascendent, Sluneční a Lunární znamení. Stačí mít tyto informace a už máte klíč k hlavním charakterovým rysům svého miláčka. Tři Světla jsou důležitými archetypálními silami, které po celý život silně ovlivňují daného jedince, a člověk by se je měl snažit propojit v jeden fungující celek.

Z psychologie je již dobře známo, že když v sobě člověk něco potlačuje nebo je potlačován, následně vznikne silné napětí v Psyché, které často vypluje na povrch v takové intenzitě, že dokáže způsobit škodu nejen člověku samotnému, ale i jeho blízkému okolí. Každé znamení v sobě nosí moudrost sobě vlastní a také speciální dary, které by daný člověk měl rozvíjet, aby dosáhl jisté úrovně spokojenosti, nikoliv je v sobě popírat.

shutterstock 578489620

U dětí to platí dvojnásob, protože jejich potřeba sebevyjádření je velice intenzivní. Tak například některé děti působí hyperaktivně, protože v sobě mají zakotven silně zastoupený živel ohně. Ratolesti klidnější a introvertnější mají naopak často ve svém horoskopu rozvinutý živel vody a země. Každý je sestaven z jiné živlové dynamiky, a tak máme všichni specifické dary a schopnosti. Proto je dobré tyto síly v dětech probouzet a podporovat, aby se mohly stát tím, kým se stát mají.

Vnímejte cyklus, odrazíte traumata

Astrologie je schopna zachytit cyklický rytmus života. Děti, stejně jako dospělí, procházejí postupem času různými životními zkouškami, kterým musí čelit. Astrologie má schopnost tyto testy našeho já nejen dobře pojmenovat, ale dát jim i časový rámec. Díky tomu dokážeme určit období, kdy se budou rozvíjet určité vlastnosti nebo dovednosti. To může být ohromnou výhodou pro výchovu a vývoj našich dětí.

Rodiče bývají občas se svými dětmi příliš netrpěliví, protože mají naprosto odlišné charakterové rysy než oni sami. Často pak na své ratolesti tlačí a vnucují jim svou vlastní vůli. Potomci se pak cítí nepochopeni a mohou být frustrovaní. Díky astrologii se tyto vztahy mohou zlepšit a rodiče se tak mohou stát opravdovou oporou a vzorem.

shutterstock 577785232
Pokud dětem ubude traumat z dětství, dostanou o to větší prostor vytvářet takovou realitu, která k nim nejvíce sedí, a stanou se soběstačnými, šťastnými dospělými, což bude pro jejich starostlivé maminky a pyšné tatínky tou nejlepší odměnou. 

Možná jste o astrologii nevěděli také to, že v sobě nosí klíč k předkům a symbolicky dokáže popsat celý příběh rodové linie daného dítěte. To se většinou rodí do rodinného systému s určitou novou výzvou, kterou předkové zanedbali. To je pak častým důvodem různých dohadů a naprosto odlišných přístupů k životu mezi rodiči a dětmi. V tomto důsledku tedy astrologie může vnést do tepla domova i více pochopení, přijetí a následně i větší sounáležitost mezi jednotlivými členy rodiny.

Foto: Shutterstock

 

 

Tipy redakce

Zvítězí teorie spiknutí? Třetina mileniálů v USA pochybuje, zda je Země kulatá

Zvítězí teorie spiknutí? Třetina mileniálů v USA pochybuje, zda je Země kulatá

Tajná spiknutí okolo celebrit nejsou až tak nová. To první se objevilo na sklonku...

Profesor Jan Rak: Ráj na zemi nastane, až zjistíme, že si realitu vytváříme sami

Profesor Jan Rak: Ráj na zemi nastane, až zjistíme, že si realitu vytváříme sami

Je realita to, co vidíme? Nebo si ji každý z nás vytváří po svém? Co nám vlastně o...

Pokračováním v prohlížení těchto stránek souhlasíte s Podmínkami užití a Pravidly využití Cookies.