fbpx

Zveřejněno: 30. 3. 2017

My ženy máme dar “sdílení pro sdílení”. Užíváme si, když si můžeme popovídat o našich pocitech, aniž bychom je chtěly nějak hlouběji řešit. Necháváme své emoce volně plout kolem jako neviditelná vlákna, a když je třeba, stáhneme je do sebe nebo naopak vypustíme do světa. To je však pro muže často nepřijatelné. 

Když partnerka například řekne, že měla perný den v práci, pro muže to může znít jako výzva k akci: “Aha, mám něco udělat?” A může začít radit: “Tak si to tak neber...” nebo “Zkus si najít něco nového!” a podobně. A přitom jste si jako žena chtěla jen vylít srdce a cítit pochopení a podporu, nikoliv reagovat na návrhy řešení, že? To je ovšem kamarádce hned jasné.

best friends shutter

Spolu s tím, jak stárneme, tak i vnitřně rosteme a měníme se. Může se stát, že spolu s vnitřní transformací nám staří “přátelé” již nic neříkají, a nové ještě nemáme. Takové, kteří odpovídají vývoji naší duše, našemu “novému” stavu prožívání a bytí. Pokud hledáte někoho, komu byste ráda svěřila svá tajemství, doporučuji věnovat se aktivitám a chodit do prostředí, které vás oslovuje. Tam je šance najít společně naladěné duše A s nimi pak tvořit, podnikat výlety, sdílet příběhy... Vím o tom své. Na našich seminářích vznikají velmi často přátelství na celý život. A čím to je? Jednak se sejdou lidé s podobným zájmem a záměrem. V daném případě je to touha po osobním růstu a například zlepšení partnerského vztahu, intimity a vášně. Často již během pár dní vznikají hluboké a uspokojivé vztahy. Je to i díky tomu, že lidé jemně vystupují za hranici svého komfortu. Upřímně zkoumají a často i s druhými sdílí věci, o kterých si mysleli, že se o nich mluvit nehodí. Například intimita nebo určitá forma osobního či partnerského nesouladu, o které si zpravidla každý myslí, že takto “divný” je jen on sám, rozhodně sbližuje. Upřímné sdílení skrytých bolestí i silných radostí vytváří mezi lidmi silné pouto a důvěru.

Jak ji hledat

Hluboké přátelství, podobně jako osudové partnerství, málokdy přichází na povel. Spíše než plán bych doporučila prozkoumat a případně změnit svůj postoj; vytvořit si určitou otevřenost a “vysunout anténky” na kontakt. Důležité je, dát na dobrý pocit. S tou nejlepší kamarádkou vám v první řadě musí být dobře! A tak jako na “toho pravého” je někdy třeba i na tu pravou chvíli čekat. Raději však ne o samotě doma, ale v místech, kde se vyskytují lidé – v prostředí, které je vám blízké, a při aktivitách, které s vámi rezonují.

Je to ona?

let me take a selfie girls shutter

Zvrat z “obyčejného” na TOP přátelství může vzniknout buď pomalounku polehounku, střádáním společných prožitků a důvěrností. Nebo může vzniknout skokově, nějakým silným společným zážitkem či třeba dobrodružným sdíleným příběhem, při kterém se nacházíme za hranicí toho, co je pro nás běžné a přináší to něco nového, často i překonání nějaké výzvy. To může být například společné cestování, ale i dohromady strávený čas na náročném projektu nebo pomoc v nouzi. Pokaždé, když vykročíme ze zóny svého pohodlí, získáváme novou životní perspektivu, sílu a energii. A pokud je v tomto okamžiku někdo s námi, sílí mezi námi pouto.

Holky s holkama

Protože jako ženy jsme úplně jiné než muži! Dokážeme si navzájem skvěle naslouchat, cítit své potřeby ještě dříve, než jsou vyřčené (což si někdy marně přejeme od partnera), můžeme společně dělat spoustu krásných malých hloupostí. Mluvit jedna přes druhou a ochutnávat spoustu dobrot. Zkoušet, půjčovat a vyměňovat si šaty. Skládat si upřímné komplimenty o tom, jak nám to sluší. Probírat vztahy a rodinu a opět vztahy a rodinu a stále dokola. Posdílet, jak se kdo cítí, co se komu přihodilo, jak na to reagoval... Tato témata muže příliš nezajímají! Kvalitní ženská společnost v nás ženách posiluje ženské hodnoty. Včetně bezstarostného plynutí, jemnosti i divokosti.

Foto: Shutterstock

Tipy redakce

Severní magnetický pól se hýbe a jeho pohyb se zrychluje. Země je v ohrožení

Severní magnetický pól se hýbe a jeho pohyb se zrychluje. Země je v ohrožení

Jdu na sever. A už jdu na jih! Tenhle výrok učitele ze hry Dobytí severního pólu...

Jak na městský stres? Pokud se nehodláte odstěhovat, vyzkoušejte toto

Jak na městský stres? Pokud se nehodláte odstěhovat, vyzkoušejte toto

„Talácel jsem se valícím davem, nikdo si mě nevšiml, nikdo na mě nepohlédl. Až...