fbpx

Zveřejněno: 22. 4. 2017

Přemýšlíte, jak oživit nezajímavý a nudný interiér? Povyšte svou garderóbu na dekoraci a dejte svému bydlení nový rozměr...

Klasické šatní skříně jsou velmi praktické a některé modely se navíc pyšní netradičním designem, interiéry (a to především ty malé) však mnohdy velmi zatíží. Pokud si chcete užívat svěží atmosféry, nahraďte šatní skříně atraktivními kombinacemi komod, polic a vitrín. Bojujete-li s nedostatkem prostoru, vsaďte na odlehčený minimalistický design, světlé odstíny a popřípadě i lesklý, třpytivý nebo zrcadlový povrch těchto prvků. Naopak v prostorné místnosti si můžete dovolit i masivnější kousky. Nádherně vypadá především snoubení nejrůznějších materiálů – dřevěné komodě to bude slušet ve společnosti vintage kovových polic a prosklených vitrín, ve kterých vaše módní doplňky dokonale vyniknou.

shutterstock 410740960

Otevřené šatny vypadají nejen skvěle v interiéru, ale ještě navíc máte dokonalý přehled o oblečení, které vlastníte.

Stojany odhalí váš módní vkus

Skvělou službu vám prokážou praktické a moderní stojany či tyče na oblečení, které se poslední dobou stávají velice populární dekorací. Některé štendry jsou navíc opatřeny kolečky, takže je můžete přesouvat, kamkoli vás napadne. Stojany na oblečení mají své místo nejčastěji v ložnicích, kde mohou nahrazovat čelo postele. Tyto systémy pro jednoduché zavěšení ramínek a uskladnění bot jsou nejčastěji zhotoveny z kovu, dřeva nebo jejich kombinace a nesou se v duchu minimalismu – interiér tak ani v nejmenším nezatěžují, ale naopak mu propůjčují ležérní kouzlo. Základem úspěchu u otevřeného šatníku je vždy dokonalý pořádek. Šatstvo zde můžete organizovat například podle barev a vytvářet tak zajímavou duhovou podívanou.

Vlastní výroba

Výběrem materiálu štendru můžete podtrhnout převládající interiérový styl. Kovové modely se výborně hodí do luxusních, minimalistických nebo industriálních interiérů – záleží jen na tom, jaký druh a odstín kovu zvolíte. Modely ze dřeva pak budou nejlépe ladit se zařízením ve venkovském či skandinávském duchu. Pokud holdujete DIY projektům, můžete si otevřenou šatnu vytvořit i sami, a to například z vintage žebříků, dřevěných prken či dokonce z větví listnatých stromů.

Nástěnné umění

Některé šaty, boty či šperky jsou tak krásné, že připomínají spíše umělecká díla. Pokud doma máte nějaké takové skvosty, šup s nimi na zeď. Jako originální nástěnné umění zafungují na ramínkách pověšené luxusní koktejlky, ale i náhrdelníky, klobouky, kravaty či další módní doplňky. O tom, že je toto řešení v současnosti velmi trendy, svědčí i fakt, že dekorací moderních interiérů se stávají také krejčovské panny – je můžete ozdobit například šaty, s nimiž máte spojené hezké vzpomínky.

Čtěte také:

Pět pravidel, které byste se neměli bát porušovat při zařizování bytu  

Základní esence rustikální ložnice? Návštěva vetešnictví! 

Fotosérie: Tyto věci z korku nás baví

 

foto: Shutterstock

Galerie

Tipy redakce

Nejtěžší bylo uvědomění, že nemám opravdu nic, říká bývalý bezdomovec

Nejtěžší bylo uvědomění, že nemám opravdu nic, říká bývalý bezdomovec

Flákač, budižkničemu, alkoholik, čórka. To jsou typické konotace, které si mnoho z...

Ztraceni v pekle velkoměsta. Proč neumí naplňovat potřeby svých obyvatel?

Ztraceni v pekle velkoměsta. Proč neumí naplňovat potřeby svých obyvatel?

„Talácel jsem se valícím davem, nikdo si mě nevšiml, nikdo na mě nepohlédl. Až...