fbpx
Zveřejněno: 22. 5. 2017

Rádi byste se pustili do renovace svého domova a přitom hledáte novou inspiraci? Přinášíme několik designových trendů, které by vám rozhodně neměly uniknout.

Návrat saténové mosazi, zelená barva v interiérech, která stále více připomíná, že se máme znovu propojit s přírodou, recyklace starého nábytku, ale i novinka v podobě hlasového asistenta. To jsou nejžhavější novinky ze světa moderního home designu.

Retro recyklace

Pokud máte potíže najít ten správný šmrnc pro svou koupelnu, zapojte fantazii. Řada důvtipných majitelů domů zjišťuje, že skvělý koupelnový stolek se dá získat ze starých kusů nábytku. Můžete použít vintage komodu či kartotéku... invenci se meze nekladou. Designér Robert Berkovich radí: „Mějte na paměti, že koupelnový stolek hraje zásadní roli ve funkčnosti místnosti a vyžaduje dostatek prostoru, aby plnil svou roli.“ V současné době se jedná o velmi populární trend, který dodá i klasickému domovu originální nádech.

home design shutter1

Vintage koupelna z přírodních materiálů je design trend number one!

Saténová mosaz

Mosazné povrchové úpravy se vrací v posledních letech na výsluní. Navíc přicházejí s leskle zlatými tóny, které příliš nezatíží váš rozpočet. Designéři, jako například Elisabeth Lawson, se začínají odvracet od leštěné mosazi a přiklánějí se spíše k její broušené nebo saténové variantě. „Miluji saténovou mosaz, neboť ji mohu kombinovat s řadou stylů. Navíc vypadá úžasně s jakoukoliv barvou duhy. Myslím si, že ji budeme v interiérech vídat stále víc i v kombinaci s dalšími povrchy pro ještě eklektičtější vzhled,” říká Lawson.

Barva zeleně

Barvou roku 2017 je jednoznačně zelená, alespoň to tvrdí Pantone Color Institute. Již od roku 2000 vybírá tato společnost barvu, jež odráží aktuální kulturní klima. V letošním roce barva zeleně ovlivní trendy ve všech oborech přes design, architekturu, módu, jídlo atd. „Je tady rostoucí touha propojit se znovu s přírodou a zároveň se odpojit od technologie. Potřebujeme pauzu. Potřebujeme se zastavit a dýchat,“ říká viceprezidentka společnosti Laurie Pressman. Barva trávy se navíc skvěle kombinuje s teplými tóny dřeva.

home design shutter 2

Že je bílá nudná? Omyl, i s touto barvou si můžete pohrát.

Bílo-bílý interiér

Na kombinaci bílé barvy s její zastřenou variantou, mnohdy také nazývanou špinavě bílou, je zkrátka něco osvěžujícího. Pokud byste použili v místnosti jen jeden ostrý tón této barvy, působila by až příliš sterilně. Umět je správně vyvážit je velice důležité. Spolu s přírodními lněnými odstíny vytváří bohatý vzhled. Designérka Lilly Bunn říká: „Bílá je moje nejoblíbenější barva, především na zdech velkých místností. Neexistuje nic univerzálnějšího a navíc vnáší tolik světla do místnosti.“

Vítejte v budoucnosti

Stále dokola se mluví o hlasových pomocnících v domácnostech. Zatím nejdále se dostal Amazon se svou asistentkou Alexou. Ta je už dnes nedílnou součástí amerických domovů. Došel vám džus v ledničce? Zapomněli jste nachystat večeři a potřebujete ji rychle objednat, než dorazíte z práce? Žádný problém, Alexa vše vyřídí za vás. Shawn DuBravac, hlavní ekonom Asociace spotřební elektroniky, tvrdí: „To, co vidíte, je rozvoj inteligentního domácího ekosystému. Tato technologie se stále rozvíjí. Není to něco, co se dá uspěchat, vyžaduje svůj čas.“

 

Čtěte také:

Proč dát přednost nábytku na zakázku před tím z obchodního řetězce a kdy se pustit do DIY?

Kámen, dřevo, papír. Střihněte si o to, které přírodní doplňky si dáte do bytu

Otevřené šatny jako dekorace interiéru. Tyhle nás baví! 

foto: Shutterstock

Galerie

Tipy redakce

Teorie spiknutí vítězí: Třetina mileniálů v USA pochybuje, zda je Země kulatá

Teorie spiknutí vítězí: Třetina mileniálů v USA pochybuje, zda je Země kulatá

Tajná spiknutí okolo celebrit nejsou až tak nová. To první se objevilo na sklonku...

Proč se písek krade z pláží? Je to podobně cenná komodita jako voda

Proč se písek krade z pláží? Je to podobně cenná komodita jako voda

Loni v létě zaplatil jeden britský turista na Sardinii pokutu 1 032 eur, když byl...

Pokračováním v prohlížení těchto stránek souhlasíte s Podmínkami užití a Pravidly využití Cookies.