fbpx

Zveřejněno: 30. 3. 2017

Zajímá vás, jaké vlastnosti si jako ženy na mužích nejvíce ceníme? Co nás na nich přitahuje a co si přejeme od svého partnera? Udělali jsme malý průzkum...

Hledáte dokonalého muže nebo už jste ho našla? Jaký je? Co ho baví a jak se s ním cítíte? Představte si teď v duchu pana dokonalého, sedí na něj následující vlastnosti?

1. Mají smyl pro humor

Všechny ženy se shodly, že smysl pro humor na svých mužích milují nadevše. Je to právě humor, který pomáhá mnohdy i v napjatých chvílích. Který nám připomíná, že to, co bereme tragicky, nemusí být tak vážné. Co protne přítomný okamžik nadhledem a lehkostí.

par laska 1 shutter


„Když mám předmenstruační syndrom, vůbec to nedramatizuje a vtipkuje," pochvaluje si Hana. A to je další věc, kterou na mužích oceňujeme: když nás milují i ve chvílích, kdy nemáme náladu a jsme protivné či dramatické...

2. Přijímají emoce

...s láskou a klidem. Máme rády, když muž i ve vypjatých chvílích zachovává klid. Když nemáme svůj den a lomcují s námi emoce, přivítáme mužský nadhled. Líbí se nám, když si muž umí poradit s našimi náladami, nebere je jako útok, ale s láskou a humorem rozežene i případnou emoční bouři.

„Dokáže ustát všechny moje nálady,” chválí svého muže Míša. „Když zuřím, vezme mě do náručí a políbí,” dodává Klára. A Marie vysvětluje, oč tu běží: „Nechápe mou špatnou náladu, moje nervy na pochodu jako útok na něj, ale jako chvilkovou slabost či strach. A svým obětím, úsměvem a hlavně svým klidem mě opět dostane do rovnováhy, do které se sice také umím dostat, ale za delší dobu a pracněji...”

3. Jsou nám oporou

Každé ženě se podlomí kolena, když cítí, že o ni muž pečuje a chrání ji. Díky tomu se může více uvolnit a odevzdat. To, co je pro něj dobrodružnou zábavou, ji často vysiluje. V každodenním životě se to projeví třeba i tak, že se muž statně “utká” s nepříjemnou pokladní, aby ochránil svou nakupující manželku před nepříjemnou poznámkou. Nebo že jí vybojuje vstup na toaletu v restauraci, kam se potřebuje jít jen vyčůrat. V žebříčku skvělých mužských vlastností se objevilo: „Dokáže mi být oporou.” „Co slíbí, splní. Můžu se na něj spolehnout.” „Bezpečná mužská náruč...” Lea je ráda, že se může svému muži „rozsypat pod rukama a dovolit si být slabá, křehká a zranitelná.”

4. Umí věci vyřešit

Na mužích milujeme také to, když dokážou s klidem vyřešit situace, ze kterých my se skládáme. „Má chladnou hlavu ve chvílích, kdy já panikařím,” chválí svého muže Klára. „Je úplně jiný než já. Když si nevím rady, řekne: pojď, to spravíme!” vysvětluje Hana. Tady se hodí racionalita, logika a organizační schopnosti, které se v hitparádě předností silnějšího pohlaví také objevovaly.

5. Věří si 

par laska 2 shutter

“Mám ráda, když jsou muži sebevědomí v tom smyslu, že nepotřebují chválení a vyzdvihování od ženy, ale jsou si jistí sami v sobě. Tím víc jsou pro mě obdivuhodnější,” napsala Marie. Mužské sebevědomí nám dělá dobře i proto, že se pak s daným jedincem můžeme více uvolnit. Jsme šťastné, když se svěříme do pevných mužských rukou. Máme díky tomu pocit jistoty, stability a bezpečí.

6. Jsou milující

Přejeme si od mužů, aby nás milovali se vším všudy. Nejen usměvavé, ale i ve chvílích, kdy bychom samy sebe nejraději neviděly. Nechám promlouvat ženy, co na svých mužích v tomto ohledu nejvíce oceňují: „Miluje mě po 7 letech se vším.” „Z jeho chování ke mně cítím respekt, lásku a obdiv.” „Má mě rád i s mými 'nedokonalostmi'.” „Můj muž mi po celých 7 let dává pocit, že jsem jedinečná. Mluví o mně jako o své velké lásce, nikoliv o 'staré'." „Že sa môžem pri ňom správať nielen pozitívne, ale i negatívne a bude ma chcieť takú, aká som, nielen takú, akú by ma chcel mať.”

7. Překvapují nás

Nepotřebujeme nutně velké činy a velké dary, aby se nám otevřelo srdce. Ale přiznejme si, že vždy oceníme kytku, snídani do postele nebo láskyplný vzkaz na stole.... takové projevy pozornosti a lásky se nám nikdy neomorzí! „Podpora, pochopení, velkorysost a spousta každodenních maličkostí...” je to, co na svém muži miluje (nejen) Kateřina. 

A navíc? Je tu ještě další bonus:

Umí řídit.  Na toto téma koluje celá řada vtipů a něco na tom bude. My ženy se ne vždy tak dobře vyznáme v prostoru. Ať už je to při navigaci či parkování. „Umí se jednoduše orientovat v neznámých místech bez GPS,” chválí svého partnera Lenka. A Zuzka žasne nad svým mužem: „Umí všude zaparkovat. I do místa, které je menší než naše auto. Prostě ho tam nějak scvrkne!”

Je řada dalších věcí, které na mužích milujeme. Jako schopnost naslouchat, podporovat nás, učit se z chyb a rozvíjet se. Velkorysost. Velké srdce. Přidává se zodpovědnost, péče o rodinu... A... a... a...Zkrátka je moc dobře, že jsme jiné, a mužům děkujeme

Foto: Shutterstock

Tipy redakce

Jak na městský stres? Pokud se nehodláte odstěhovat, vyzkoušejte toto

Jak na městský stres? Pokud se nehodláte odstěhovat, vyzkoušejte toto

„Talácel jsem se valícím davem, nikdo si mě nevšiml, nikdo na mě nepohlédl. Až...

Severní magnetický pól se hýbe a jeho pohyb se zrychluje. Země je v ohrožení

Severní magnetický pól se hýbe a jeho pohyb se zrychluje. Země je v ohrožení

Jdu na sever. A už jdu na jih! Tenhle výrok učitele ze hry Dobytí severního pólu...