fbpx

Zveřejněno: 25. 4. 2017

Žena prochází v průběhu měsíčního cyklu mnoha hormonálními změnami a v každé z nich má různé potřeby. Když se na ně dokážete adaptovat, je pravděpodobné, že snížíte počet hádek.

Neuspokojení těchto potřeb vede k frustraci a následné rozladěnosti. Takovou učebnicovou ukázkou je období před začátkem menstruace. Mnoho žen toto období prožívá nepříjemně. Dokonce tento čas dostal odborné pojmenování PMS (premenstruační syndrom). Ve skutečnosti je to velmi citlivé období, kdy by žena potřebovala zůstat hlavně se sebou, v meditaci, bez velkých konkrétních úkolů. Je to čas tichého zastavení před záplavou - menstruací. Dnešní doba je však nepřítelem naší přirozenosti. A tak si málokterá z žen může tento luxus v podobě několikadenního útlumu dovolit. Napětí stoupá a většinu pocitu „odpracuje" tělo. Z přírodního hlediska je však tato situace pro ženu zcela nepřirozená. Je aktivní, ačkoliv jí přirozenost velí být pasivní. Tenze se v různých částech těla projeví bolestmi hlavy, podbřišku, nervozitou atd.

 

Dejte jim, co potřebují

Mnoho žen si během PMS uvědomuje, že komunikace je s nimi složitější. Řada z nich dokonce říká, že v premenstruačním období není téměř schopna vydržet ani sama se sebou. Často Vám postačí uvědomit si, že náročnější „fáze měsíce" právě přichází. Zvýšená opatrnost a tolerance je v tomto období rozhodně na místě. K tomu pár bonusových doporučení, která každá žena dříve či později ocení. 

1. Zkuste někdy svou ženu „pouze" vyslechnout a obejmout - nedělejte nic konkrétního, ale vydržet příval ženiných emocí bez výčitek je kumšt.

2. Poděkujte své ženě - může se to zdát málo. Ale je to nezbytné k tomu, aby cítila, že Vám večeře chutnala, že pro Vás její snaha něco znamená. „DĚKUJI" funguje dokonale.

3. Potěšte svou ženu tím, co si přeje ona, ne tím, co si vy myslíte, že je to pravé ořechové. Víte přece dobře, co má skutečně ráda. A když si nejste jistí, pátrejte přímo u zdroje! Poslouchejte ji, vnímejte ji, zeptejte se jí!

4. Oceňte svoji ženu před ostatními – cítíte se u takových ocenění trapně? Nemusíte. Umět ohodnotit druhého a přiznat to skrývá v sobě lásku a sílu. Tak směle do toho.

couple 885381 1280

Naučte se používat těchto 8 klíčů

5. Vezměte si od ženy její odlišnost - netrvejte pouze na své pravdě. Zkuste se pohnout z místa a možná uvidíte i její pohled. Využijte její intuice a nezavírejte před ní dveře. Vyplatí se Vám to.

6. Nabídněte své ženě sám sebe - nebojte se projevit svoji mužskou přirozenost. Chce, abyste ji respektoval, žádejte to stejné po ní. Respekt k odlišnostem v pohlaví vede ke spokojenému partnerskému celku.

7. Potřebujte svoji ženu - jen tak se stanete úplnou bytostí. Strach ze závislosti na druhém vede k porušené výměně energie. Odvažte se opravdu stát se partnerem své ženě.

8. Nezapomínejte na svůj osobnostní rozvoj - jen tak se stanete mužem v celé své kráse!

Spokojený partnerský život, plný pochopení, lásky, tolerance a respektu, je na začátku snem každého zamilovaného. To, jak se náš vztah bude vyvíjet, jakým směrem se ubere a zda v něm zůstaneme spokojeni po celý život, záleží vždycky na nás samotných. Porozumíme-li tomu, co se děje uvnitř našich protějšků, naše šance na šťastný partnerský vztah se mohou jen zvýšit.

 

 

foto: Pixabay

Tipy redakce

Nejtěžší bylo uvědomění, že nemám opravdu nic, říká bývalý bezdomovec

Nejtěžší bylo uvědomění, že nemám opravdu nic, říká bývalý bezdomovec

Flákač, budižkničemu, alkoholik, čórka. To jsou typické konotace, které si mnoho z...

Ztraceni v pekle velkoměsta. Proč neumí naplňovat potřeby svých obyvatel?

Ztraceni v pekle velkoměsta. Proč neumí naplňovat potřeby svých obyvatel?

„Talácel jsem se valícím davem, nikdo si mě nevšiml, nikdo na mě nepohlédl. Až...