fbpx
Zveřejněno: 27. 3. 2017

Znáte ten pocit, že musí jít o něco víc než jen o komerční prefabrikovaný prožitek? Ale jak se tam dostat? Touha po více než jen technicky dokonalém sexu a synchronních orgasmech, to je touha po extázi.

Myslím, že někde hluboko uvnitř všichni tušíme, že se sexualitou je toho spjato mnohem víc, než je možné vidět pouhým okem mainstreamu. Má vlastní cesta byla plná ostrých rohů a slepých uliček. Opravdu si nemyslím, že zpívání mantry OM, když se blížíte k vrcholu, je tou nejrychlejší metodou, jak se tam dostat, přestože někdy i to může velmi dobře pomoci.

sex lila shutterstock 584128162

Již čtyři roky provozuji sociální platformu – Ženské příběhy – jejíž činnost doposud vyvrcholila dvěma knihami s celkem čtyřmi vydáními. Je to úžasná cesta jak objevovat naše společenské nepochopení, a to nemám na mysli jen pornografii, která zadržuje potenciál sexuální zkušenosti v nejzákladnější podobě. Ti, co se odváží jít za formulky o instantním orgasmu, jsou pak překvapeni, jak může být tato zkušenost naprosto ohromující, hluboká, tajemná, magická, božská, a že možná může změnit celý náš život. Intenzivnější senzace, přes delší a více inspirující styk k možná až duchovní zkušenosti. Opravdový sex může projít dlouhou cestou, ale pouze pokud si najdeme čas na to jí kráčet.

Sexualita může být vášnivá, divoká, intimní a může být i absolutně extatická.

Tak tedy…existuje nějaký jednoduchý manuál?

Když dojde na sexualitu, není nic univerzální, takže BĚŽTE A VYZKOUŠEJTE, CO VÁM VYHOVUJE, a pokud zjistíte, že vám něco funguje lépe, neváhejte se ozvat! Nemusí to být nutně jednoduché, ale prvních pár kroků by mohlo vypadat takto:

ZPOMALTE: milování má v současné době tendence být až příliš rychlé, uspěchané…zkuste ho prodloužit z klasických 11 minut na nějakých 30-45 a uvidíte, co se stane.

UVOLNĚTE SE: když se začneme blížit k vyvrcholení, naší přirozenou (nebo spíše osvojenou) reakcí je napjaté tělo, což umožňuje rychlejší dosažení orgasmu. Místo toho se zkuste na tomto místě vědomě uvolnit. Přestože můžete mít pocit, že ztrácíte příležitost k rozkoši, máte mnohem větší pravděpodobnost dosáhnutí silnější orgasmické zkušenosti později.

DÝCHEJTE: to je nejsnadnější cesta k uvolnění. Náš dech má tendenci se zrychlovat a změlčovat. Proto zkuste dýchat pomalu a zhluboka. To pravděpodobně podpoří ještě hlubší zážitek.

sex lila shutterstock 88568923

BUĎTE TEĎ A TADY: neplánujte, nesnažte se žít předem dané scénáře, zbavte se veškerých předsudků o tom, jak by měly věci vypadat, a zůstaňte plně s tím, co v daném okamžiku opravdu existuje. Pokud máte v půli cesty pocit, že ten moment je pryč – zastavte se, spíše než abyste tlačili na pilu. Pokud cítíte, že se něco radikálně mění ve vaší každodenní rutině, pokračujte! Zůstaňte s tím, co je pravdivé v daném momentu, a pokud si dovolíte zahodit veškerá očekávání – může vás to zavést na spoustu nových míst.

BUĎTE PRAVDIVÍ: respektujte hranice – vlastní i druhých a prozkoumejte, jak moc je pro vás v pořádku říci NE, když už nemáte nutkání (možná i v nepříjemné situaci!), a jak zvládáte říkat ANO tomu, co opravdu chcete. Komunikace skutečně pomáhá a společné objevování toho, co je pravdivé pro vás dva, je mnohem zábavnější, než se snažit vtěsnat do univerzálního rámečku toho, jaký by sex mohl být. Všechno je v pořádku tak dlouho, dokud to dává vám oběma smysl.

DOVOLTE SI EMOCE: sex může být velmi pocitový. Stejně jako u předešlého bodu se tak zbavte všech očekávání, jak byste ho měla prožívat. Plačte, křičte, buďte animální. Nebojte se zkoumat hranice. Vše je možné, dovolte tělu hýbat se prostřednictvím emocí a dejte prostor vašemu hlasu, aby to vyjádřil. Autentický zvuk, především cokoliv kromě klasického vzdychání a sténání, opravdu dokáže věcmi pohnout a okořenit je.

OBJEVUJTE CELÉ TĚLO: zejména ženské tělo má desítky erotogenních zón – klitoris je ta poslední věc, která by měla být stimulována, pokud si přejete zážitek týkající se vás celé. Zkuste krk, kotníky, klíční kosti…dopřejte si čas na každou část, než dojde k samotnému sexu. Toto je opravdu dobrý recept na celotělový orgasmus.

VYKAŠLETE SE NA ORGASMUS: co takhle milování bez vyvrcholení? Vzdejte se nutnosti dospět k orgasmu a užívejte si všechno mezitím. Velmi zábavný způsob je „zakázat si“ vyvrcholení při konkrétní příležitosti a sledovat, kolik mučivé extáze můžete vydolovat ze všeho ostatního. Možná to rozšíří vaše obzory.

Pokud jde o zbytek…užijte si to!

foto: Shutterstock, zdroj: Cesta extáze

Tipy redakce

Našla se nová planeta naší galaxie? Možná jde jen o černou díru

Našla se nová planeta naší galaxie? Možná jde jen o černou díru

Aby nějaký astronom objevil novou planetu v naší sluneční soustavě, to je věc...

Alkoholismus? Dá se léčit i mírněji než abstinencí, říká psycholožka Marie Funke

Alkoholismus? Dá se léčit i mírněji než abstinencí, říká psycholožka Marie Funke

Možná jste si po propité silvestrovské noci dali jako spousta lidí následující...

Pokračováním v prohlížení těchto stránek souhlasíte s Podmínkami užití a Pravidly využití Cookies.