fbpx
Zveřejněno: 7. 5. 2017

Vyhýbáte se milování v inkriminované dny v měsíci? Možná děláte chybu. Mnoho žen má během periody hormonálně posílené libido a dosahuje vyvrcholení snadněji a rychleji. Proti nejsou ani lékaři, kteří se shodují, že orgastické stahy ulevují od častých bolestí podbřišku.

Za vše vděčíme vyšší míře prokrvení, která determinuje citlivost a zduření sliznice. K hlubšímu prožitku přispívá i zvýšená hladina ženského hormonu estrogenu. Perioda má vliv dokonce i na délku orgasmu. Slastný pocit při vyvrcholení prodlužuje v průměru o vě vteřiny. Pokud trpíte na menstruační křeče, může vám milování během menzes i pomoci. Jednou z látek, kterou obsahuje ejakulát, jsou hormony, které dokáží uvolnit i svalové stahy. Vedle toho se při milování a orgasmu vyplavují endorfiny. 

Z lékařského hlediska není sex během krvácení závadný. Podle odborníků záleží více na vašem komfortním pocitu. Upozorňují však, že není 100% bezpečený. Spermie mohou totiž ve vaginálním prostředí až týden přežívat. Zvlášť pokud ženy patří mezi uživatelky hormonální antikoncepce by na periodu rozhodně neměly spoléhat. 

shutterstock_385167886.jpg

Použití ochrany zamezí riziku infekce.

Raději s ochranou?

Při milování během menstruace hrozí zvýšené riziko přenosu infekce. Proto je určitě lepší použít bariérovou ochranu. Naprostou samozřejmostí by mělo být sprchování před i po sexu. Milovat byste se pak neměli ani na místech se sniženými hygienickými podmínkami.

To, který den je vhodnější, záleží moc nezáleží ani na síle krvácení. Přirozeně je méně komfortní milovat se v den, kdy je krvácení nejsilnější, avšak tyto dny bývají zpravidla ty hormonálně pozitivně naladěné. Ideálním řešením je v tento den použít poševní výplach a zbavit se alespoň co nejvíce nahromaděné krve. 

Čtěte také: 

Sexuální uspokojení doznívá dva dny, tvrdí studie

Jsme manželé a randíme s jinými, no a co! Kam až může zajít polygamie?

Vydrží někdy „slepované“ vztahy?

Všechno je to v očích: Muži a ženy opravdu vidí věci jinak

Tipy redakce

Je to podobně cenná komodita jako voda. I proto se písek krade z pláží

Je to podobně cenná komodita jako voda. I proto se písek krade z pláží

Loni v létě zaplatil jeden britský turista na Sardinii pokutu 1 032 eur, když byl...

Alkoholismus se dá léčit i mírněji než abstinencí, říká psycholožka Marie Funke

Alkoholismus se dá léčit i mírněji než abstinencí, říká psycholožka Marie Funke

Možná jste si po Novém roce dali jako spousta lidí následující předsevzetí: Už...

Pokračováním v prohlížení těchto stránek souhlasíte s Podmínkami užití a Pravidly využití Cookies.