fbpx

Zveřejněno: 10. 3. 2017

Dnešní společnost je plná sexuální energie, která vibruje všude kolem a často ovládá naše rozhodnutí, aniž bychom si to uvědomovali. To, jak se oblékáme, kam chodíme, prezentujeme se, to vše směřuje k jedinému podvědomému cíli, a tím je reprodukce. Na tom není nic špatného. Jenže ať už vnímáte tuto interakci mezi dvěma lidmi jako pudovou záležitost, magické spojení nebo jen zabití času, když vám zruší oblíbený seriál… musíte uznat, že sexuální trh se za poslední dobu velmi změnil. Jaká je tedy dnešní cena sexu a jsme ji ochotni zaplatit? 

Nedávno se mi kamarád svěřil s pro mě velmi překvapivým faktem. Tvrdil mi, že když nemůže v noci usnout, zapne seznamku na mobilu a devadesát procent nocí nespí sám. Nevěřila jsem mu až do doby, kdy mi předložil fotografický důkaz jeho půlnočních dobrodružství. Ano, ten byl sám o sobě ještě více šokující než zjištění, že takhle to dnes ve světě funguje. Sex je dnes dostupnější než kdy jindy, ale jak k tomu došlo?

Muži a ženy jsou dva různé živočišné druhy 

bed 1850893 640
Pokud se pro zjednodušení rozhodneme vnímat sex jako komoditu, kterou si mezi sebou vyměňují dva lidé, každá zúčastněná osoba dává něco ze sebe. Na první pohled se může zdát, že investují stejnoměrně, jenže muž psychologicky vnímá pohlavní akt jinak než žena. Nechápejte mě špatně, oba dva si ho dokáží užít, ale studie potvrzují, že on je vetšinou tím, kdo ho iniciuje, má větší sex drive a dokáže oddělit tento akt od romantických citů. Zatímco ona nehledá pouhé potěšení, ale chce vzbudit žádostivost, posílit vztah a nebo za orgasmus opravdu skvývá svou touhu po prstenu s diamantem.

Ve společnosti, kde muž chce sex častěji než žena, je logické, že ona také určuje jeho čas, místo, a dokonce i cenu, nebo ne? Vždyť kolik komplimentů, důvěrností a schůzek bylo kdysi zapotřebí?? Sex se dříve v podstatě rovnal svatbě, poptávka opravdu převyšovala nabídku, a tak mohla “cena” vylétnout až do nesmyslných “částek”. Jenže pak někdo vynalezl antikoncepci, vymyslel seznamky, zrušil prohibici… no zkrátka nabídka převýšila poptávku, snížily se nutné náklady a mužům se tak stal tento druh potěšení mnohem dostupnějším. 

Vláda pána tvorstva

balloon 991680 640
Tento lehký a nenápadný pohyb vah ve společnosti způsobil, že se vyrovnala mocenská rovnováha. Ženy už nejsou těmi jedinými, kdo má hlavní slovo. Dnes už je to dokonce muž, kdo může rozhodovat, když zvážíme i to, že jeho pomyslný práh plodnosti je mnohem dál a bilogické hodiny ho nijak netrápí. Každý muž by vám jistě teď potvrdil, že je to v naprostém pořádku, takže kde je ten hlavní problém? Statistiky ukazují, že množství uzavíraných sňatků je na historickém minimu a takzvaný “dating” průmysl vydělává astronomické částky.

V klimatu laciných uspokojení je mnohem obtížnější navázat smysluplný vztah a rodinu můžete snadno vyměnit nebo reklamovat jako boty, které vám nesedí. Už to není ve zdraví, v nemoci a dokud nás smrt nerozdělí, dnes spíš sedí, dokud mě na Tinderu “nelajkne” někdo perspektivnější, partnerka 2.0. Jenže co s tím? Tento fenomén se jistě nedá změnit ze dne na den. Ženy si musí znovu uvědomit svou cenu a roli zde jistě hraje i romantika, která je stále více na vymření. Výdyť se stačí rozhlédnou kolem sebe a ani nemusíme daleko. Dříve se o sexu a o lásce psaly písně, sonety a romány a dnes čtete článek s poněkud zavádějícím názvem Ekonomie sexu…  

 

Foto: Pixabay

Tipy redakce

Jak na městský stres? Pokud se nehodláte odstěhovat, vyzkoušejte toto

Jak na městský stres? Pokud se nehodláte odstěhovat, vyzkoušejte toto

„Talácel jsem se valícím davem, nikdo si mě nevšiml, nikdo na mě nepohlédl. Až...

Změní vesmírní chameleoni Einsteinovu teorii relativity?

Změní vesmírní chameleoni Einsteinovu teorii relativity?

Vesmír se rozpíná a zároveň zrychluje. O tom mezi vědci panuje v zásadě shoda....