fbpx

Čtyři nápady, které mají šanci změnit Česko: Startuje třetí ročník programu Women in Tech 1 fotografie
Women in Tech

Vzdělávací program Women in Tech zná své letošní účastnice. Čtyři talentované ženy, jejichž podnikatelské projekty zaujaly odbornou porotu, čeká celoroční vzdělávání, o které se postarají dva hlavní partneři.

Zveřejněno: 11. 4. 2024

Společnost Huawei poskytne své experty v oblasti technologií, kteří se s účastnicemi podělí o relevantní know-how, zatímco Hospodářská komora České republiky prostřednictvím Výzkumného ústavu pro inovace a podnikání zajistí řadu vzdělávacích workshopů.

Výběr letošních účastnic se odvíjel od hlavních pilířů iniciativy Huawei Tech4All, jimiž jsou zdraví, vzdělání, osobnostní rozvoj a životní prostředí. Z desítek přihlášek byly nakonec vybrány čtyři ambiciózní projekty, jejichž autorky dostanou plnou podporu pro maximální rozvoj jejich byznysového potenciálu. Nově bude všem přihášeným podnikatelkám poskytnuta podpora ve formě vzdělávání.

Komunita Holky v Metaverse, s níž se přihlásila Julie Šislerová, spojuje ženy se zájmem o nově se formující virtuální světy a technologie, jako jsou VR&AR, blockchain, NFTs, kryptoměny a také AI. Druhou vybranou účastnicí je Klára Hrdá s vlastním vzdělávacím programem Semínkovna napomáhajícím prostřednictvím kurzů a osvěty k soběstačnosti spojené s domácím semenařením a přírodním zahradničením. Platforma M.arter podnikatelky Andrey Bohačíkové přináší automatizovaný systém vzdělávání pro zaměstnance na rodičovské dovolené a napomáhá jejich návratu zpět do firmy. Porota vybrala také projekt Via Connecta Sandry Lacinové, který se zaměřuje na podporu dětí s poruchami učení a autismem a usiluje o rozvoj v této oblasti na úrovni jednotlivých regionů.

„Jako technologická společnost jsme velmi potěšeni, že ve výběru pro další ročník Women in Tech máme opět silné projekty, které zastupují všechny pilíře naší Tech4All iniciativy,“ říká Gabriela Löbel, manažerka pro společenskou odpovědnost ve společnosti Huawei. „Jsem nadšená z jejich pestrosti. Tím, že jim pomůžeme zvýšit povědomí o jejich podnikání zároveň upozorníme na důležité společenské problémy. Právě takové nápady a jejich realizace mají šanci posunout naši společnost dopředu.“

Program do konce prosince nabídne vedle na míru šitého vzdělávání a mentoringu také možnost čerpat ze zkušeností absolventek minulých ročníků programu v rámci skupiny MasterMind. Nejen tím je provede ambasadorka Women in Tech, česká mentorka a podnikatelka Linda Štucbartová. „Moc mne těší nárůst zájmu o více než 30 % a zároveň pozitivně vnímám kvalitu představovaných projektů, jejich zaměření a dopad. Vybrat nejlepší čtveřici byla opravdu těžká volba, což ale jasně dokazuje, že české podnikatelky jsou prostě top a ve světě technologií se neztratí,“ říká Linda Štucbartová.

Novinkou pro letošní rok je série čtyř online kurzů pod hlavičkou nové platformy Hospodářské komory Women4Business. Tyto kurzy představí účastnicím programu například nástroje pro zvýšení efektivity, platformu pro snadnou tvorbu grafických designů či praktický úvod do AI.

„Dlouhodobě podporujeme ženy, aby se jejich postavení v byznysu zlepšovalo. Projekt Women in Tech je ukázkou toho, jak může Hospodářská komora ve spolupráci se soukromým sektorem poskytnout ženám konkrétní pomoc, aby byly ve svém podnikání úspěšné,“ říká prezident Hospodářské komory Zdeněk Zajíček.

Další informace o programu najdete na internetových stránkách letošního ročníku https://vupi.cz/women-in-tech-2024/.

Související…

Sebevědomí lidé bývají tolerantnější. Opačné názory je neohrožují, říká psycholog
Michala Jendruchová

 

foto: Shutterstock , zdroj: Huawei

Tipy redakce

Nejtěžší bylo uvědomění, že nemám opravdu nic, říká bývalý bezdomovec

Nejtěžší bylo uvědomění, že nemám opravdu nic, říká bývalý bezdomovec

Flákač, budižkničemu, alkoholik, čórka. To jsou typické konotace, které si mnoho z...

Ztraceni v pekle velkoměsta. Proč neumí naplňovat potřeby svých obyvatel?

Ztraceni v pekle velkoměsta. Proč neumí naplňovat potřeby svých obyvatel?

„Talácel jsem se valícím davem, nikdo si mě nevšiml, nikdo na mě nepohlédl. Až...