fbpx
Zveřejněno: 25. 3. 2017

Po dlouhé době jsem se začetl do opravdu zajímavé knížky. Jmenuje se "Vy jste placebo" a napsal jí Dr. Joe Dispenza. Pro mě je to jeden z největších borců na mozek na planetě. Už jsem s ním v minulosti absolvoval workshop, takže když jsem se dozvěděl, že vyšla jeho nová knížka, tak jsem si ji koupil a vzal s sebou na Srí Lanku.

O placebo efektu jsem v minulosti slyšel už mnoho věcí, ale tady je to popsané poměrně zajímavou formou a Joe Dispenza jde mnohem, mnohem dál. 

V prvních kapitolách popisuje příběhy lidí, kteří se vyléčili poměrně rychle z dlouholetých problémů bez podání účinného léku jen proto, že uvěřili, že jim byl podán konkrétní lék. 

Ty příběhy jsou opravdu velmi silné. V podstatě si na tom uvědomíme jednu zásadní věc. 

V podstatě to, co každý lék doopravdy možná dělá, je, že dává pacientovi iluzi vnějšího faktoru, který má údajně pomoci, a to spustí samoléčící systém v těle, který problém začne řešit. 

Ve skutečnosti nehraje při léčení roli účinnost léku, ale vůle a přesvědčení pacienta. Tělo a jeho inteligence zajistí již vše ostatní. 

knizka placebo
Pojďme se podívat o trochu dál. 

Jestliže je možné, aby pacient dostal injekci solného roztoku, a jeho rakovinové nádory do několika dnů zmizí a do 2 týdnů jde z nemocnice domů a ve chvíli, kdy se dozví v TV, že to byl podvod, znovu onemocní, a když se dozví, že nebyl součástí skupiny, která dostala tuto nefunkční látku, tak se zase uzdraví, a když po čase zjistí, že celý ten experiment včetně jeho skupiny byl jen testem a iluzí, tak znovu onemocní a nakonec zemře, pak je to jen naše mysl, která stojí za vším, jak naše tělo funguje.

Existuje inteligence, která je v celém našem těle, a existuje naše vědomá a podvědomá mysl. A celý problém leží v mezeře mezi naší vědomou myslí a tou inteligencí, která v nás řídí všechno. 

Jakmile tuto propast překleneme, najdeme sílu, která promění našich dalších 30, 40, 50, 60 a více let života v naprosto jinou verzi reality.

Mnoho z vás říká: ano, to je přece jasné. To víme, že za vším je myšlení. Ano. Souhlasím. 

Kdo z nás to ale opravdu umí? Dnes a denně? Teď a v další moment? To už bude jiné. 

Ale není to nemožné.

I kdyby trénink takové dovednosti měl trvat týdny nebo měsíce. Stojí za to. 

Cena je vysoká. Hodnota života, kdy žijeme a jednáme pod vlivem okolností a životních událostí a nebo kdy naopak naprosto řídíme směr a vývoj každé malé části našeho života vlastní vůlí na takto hluboké úrovni, je jiná. 

Viděl jsem za svou praxi hodně věcí. A věřím, že to je možné. 

Dokonce ze zkušenosti věřím, že když najdeme schopnost naši mysl nastavit do pozice, kdy má takový vliv na tělo a způsob, jakým funguje, pak musí mít vliv i na celé naše okolí a tím i na částice, ze kterých je v konečném důsledku stvořena i jakákoliv hmota a které, jak prokázali kvantoví fyzici, bezprostředně reagují na svého pozorovatele. 

braincells shutter
Jsem přesvědčen, a vidím to kolem sebe denně, že ve vnějším světě není jediný pevný bod, který by odpovídal za cokoliv, co se v našem světě děje. Naše mysl je podle mě jediný tvůrčí moment celé naší pozorovatelné reality. 

Je jen na nás, jak tuto skutečnost uchopíme a jak hodně ji vezmeme vážně.

Z mojí vlastní dlouholeté zkušenosti například meditace umí udělat opravdu hodně v tomto spojení mysli a všeho, co je zdánlivě kolem nás.

Ale co je opravdu velmi, velmi silné, je spojení s Rekonektivními frekvencemi.

V tuto chvíli mi nejde o to, abyste pochopili, co je přímo léčení nebo i koncept Rekonektivního léčení.

O co mi tady jde, je to, abyste uviděli, že schopnost tyto frekvence cítit způsobuje změnu stavu vědomí, který nám otevírá potenciál vstoupit do prostoru existence, kde na myšlence a stavu mysli opravdu záleží.

A to je podle mě první krok. Další přichází k tomu. 

Naše schopnost uvědomit si sám sebe a činnost naší mysli a její vliv na okolí je v tomto bodě naprosto zásadní

Zbytek je na vás...

 

Foto: http://vladimirekart.blogspot.cz/, Shutterstock

Tipy redakce

Jde ještě o klimatickou nouzi, nebo už paniku? 10 otázek a odpovědí o přehřívání Země

Jde ještě o klimatickou nouzi, nebo už paniku? 10 otázek a odpovědí o přehřívání...

Praha 7 vyhlásila v květnu stav klimatické nouze , jak ji (a nejen ji, ale celou...

Twitter uživatelům ukazuje, co mají rádi za reklamu. A někdy je dost mimo

Twitter uživatelům ukazuje, co mají rádi za reklamu. A někdy je dost mimo

Inferred interests neboli „odvozené zájmy“ je název funkce sociální sítě Twitter,...

Proč se krade i písek z pláže? Je to cenná komodita, která mizí stejně jako voda

Proč se krade i písek z pláže? Je to cenná komodita, která mizí stejně jako voda

Loni v létě zaplatil jeden britský turista na Sardinii pokutu 1 032 eur, když byl...

Pokračováním v prohlížení těchto stránek souhlasíte s Podmínkami užití a Pravidly využití Cookies.